Премини към съдържание

Колеги, има ли някой с познат в КАТ?


Препоръчано мнение

Роска,не каза бирата в багажника на Бентли ли искаш да е или в трюма на някоя яхта :D.Сори за спама.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много смислен пост... Като си пишеш мнението - поне се обясни. Така остава някакси мятано-недомятано...

 

Сори за спама...

 

 

Еми не мисля, че е нужно да пълним темата с неща, които са в диаметрална противоположност с това, за което говорим. Пък и кой го интерсуват разни тълкувания на термини като данъци, приходи, общински бюджети, офиси на НАП по места и т.н. Просто няма смисъл според мен. Моите уважения

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Една идея обща култура не е излишна, колега... Къде си плащаш данъците на колата в Сливен и къде си подаваш данъчната декларация? Има не малка разлика :-)

Данъкът на колата се плаща в сградата на театъра, а данъчната декларация я подаваш в бившето енерго. Като караш по трапищата в Сливен - псуваш Плешо, който хем ти е взел данъка, хем не са оправени улиците. И правилно, защото това са местни данъци и такси.

Другите данъци са за физически и юридически лица, свързани с доходи и пр. и отиват в държавата. Не знам какво разбирате, колега, под law enforcing, но за да се спазват законите е необходимо поне малко да се познават - за обща култура :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми не мисля, че е нужно да пълним темата с неща, които са в диаметрална противоположност с това, за което говорим.

Ами извинявай, ама ти направи точно това ..:)

Човека попита какъв е срока за регистрация в КАТ и данъчното, ти му даде "диаметрално противоположни" отговори т.е. грешни, защото за нововнесените коли наистина не важи 2 седмичният срок и данъците наистина се плащат в общината, а не в НАП ..:good:

След което, не знам от къде, но се появи официалният говорител на НАП :D и те коригира, а ти му отговаряш "не съм съгласен, ама не ми се спори"

А щеше да е хубаво да кажеш с кое точно не си съгласен ..

Редактирано от mario64
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Една идея обща култура не е излишна, колега... Къде си плащаш данъците на колата в Сливен и къде си подаваш данъчната декларация? Има не малка разлика :-)

Данъкът на колата се плаща в сградата на театъра, а данъчната декларация я подаваш в бившето енерго. Като караш по трапищата в Сливен - псуваш Плешо, който хем ти е взел данъка, хем не са оправени улиците. И правилно, защото това са местни данъци и такси.

Другите данъци са за физически и юридически лица, свързани с доходи и пр. и отиват в държавата. Не знам какво разбирате, колега, под law enforcing, но за да се спазват законите е необходимо поне малко да се познават - за обща култура :-)

 

 

Ами извинявай, ама ти направи точно това ..:)

Човека попита какъв е срока за регистрация в КАТ и данъчното, ти му даде "диаметрално противоположни" отговори т.е. грешни, защото за нововнесените коли наистина не важи 2 седмичният срок и данъците наистина се плащат в общината, а не в НАП ..:good:

След което, не знам от къде, но се появи официалният говорител на НАП :D и те коригира, а ти му отговаряш "не съм съгласен, ама не ми се спори"

А щеше да е хубаво да кажеш с кое точно не си съгласен ..

 

 

Прави сте, грешката е моя, за което се извинявам. Понякога човек си мисли, че знае повече, отколкото всъщност отговаря на иситната.

А за law enforcing-a, това според мен значи прилагане на закона, и вече става въпрос за прилагане на съвсем различни закони от тези, за които стана въпрос по-горе. А общата ми култура, ако се познавахме лично, според мен нямаше да я поставяш под искрено съмнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма различни закони..... Не може да се дели законът на такъв и такъв, тези ще ги спазваме, а тези - няма.

Не се сърди за общата култура, не исках да те засегна, но този форум е интересен с това, че може да се научат много и най-разнообразни неща :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма различни закони..... Не може да се дели законът на такъв и такъв, тези ще ги спазваме, а тези - няма.

Не се сърди за общата култура, не исках да те засегна, но този форум е интересен с това, че може да се научат много и най-разнообразни неща :-)

 

Не се разбрахме пак :) . Исках да кажа, че законите, които прилагам, ги познавам добре, а повечето други (а те са много) не ги познавам из основи. Моето мнение също е, че всичко закони се спазват и непознаването им не е извинение за хората.

А за културата, не се сърдя, а намекнах, че не е лошо да се запознаем поне, все пак сме градски...Май няма много хора от Сливен тука, макар, че като гледам по улиците, Диамантите се увеличиха осезателно последните 1-2 годинки.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И хубаво говориме за закони,но самата тема е озаглавена:как да наруша закона-написано с други думички.Докато не се научиме да спазваме законите държавата ни няма да мръдне към добро.

Сори за спама... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...
  • преди 6 месеца ...

Колеги, да не отварям нова тема. :) Има ли решение следния казус - купе с документ от Германия, двигател с документ от Англия. Двете се съединяват. :) Как става после регистрацията на това нещо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...