Премини към съдържание

Yokohama 215/45/18


Valyo

Препоръчано мнение

Тези гуми(yokohama 215/45/18 фабрични за ланнсер),се оказаха голям проблем,никаде ги няма!!В краина сметка,реших да си взема 4 нови гуми,а със тези,които ми останаха,се чудя какво да правя,,ако някой го е закъсал с тия гуми,да звънка!!Имам 3 броя,почти нови,на половин сезон!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В сайта на Боряна пише, че предлагат този размер на Yokohama и летни и зимни гуми. Аз си купих 17ки Yokohama от тях, на същият размер чрез Ратола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В този сайт ги има като размер,но не са същата шарка и като цяло са различни с фабричните на лансера!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледай само да си вземеш стандартен размер, то тука на тоя няма никакви гуми не Yokohama :)

Четох, четох и така и не разбрах смисъла на втората част на изречението ти , че и на първата:(

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първата част: 215/45 е гаден размер, доставчиците на гумите не разполагат с такива за този размер и ако има е възможно да със стар ДОТ, а цялото това НЯМАНЕ, води до много високи цени за този размер гуми. Втората част е :), че съм проверил на много места какви модели гуми и на кой марки има за 215/45 и няма почти нищо никъде ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първата част: 215/45 е гаден размер, доставчиците на гумите не разполагат с такива за този размер и ако има е възможно да със стар ДОТ, а цялото това НЯМАНЕ, води до много високи цени за този размер гуми. Втората част е :), че съм проверил на много места какви модели гуми и на кой марки има за 215/45 и няма почти нищо никъде ;)

Благодаря! :rolleyes: Сложих си 225/45/18 и колата стана малко шумничка и по инерция почти спира :rolleyes:, но останах с впечатление, че с 215/45/18 се намират гумета и от евтините. Но явно е само впечатление! :)

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези гуми(yokohama 215/45/18 фабрични за ланнсер),се оказаха голям проблем,никаде ги няма!!В краина сметка,реших да си взема 4 нови гуми,а със тези,които ми останаха,се чудя какво да правя,,ако някой го е закъсал с тия гуми,да звънка!!Имам 3 броя,почти нови,на половин сезон!!

 

Здравей, а гумите за колко ги продаваш, ако още не си ги продал?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А някой да е опитвал да сложи 225/235 на 18 цола на новия Лансер? Въобще колко най-широка гума може да се сложи с подходяща джанта без да закача някъде?

Абстрахирам се от състоянието на пътищата!

Мой познат, който дойде да се консултира за новия Лансер го предупредих специално да не взема колата с 18 цолови гуми и джанти, защото видинските пътища не са за нископрофилни гуми, но не ме послуша. Още първият месец даде курбан две джанти и гуми. Сега е с 16" и колкото пъти ме види все се ядосва защо не ме е послушал. :D

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А някой да е опитвал да сложи 225/235 на 18 цола на новия Лансер? Въобще колко най-широка гума може да се сложи с подходяща джанта без да закача някъде?

Абстрахирам се от състоянието на пътищата!

Мой познат, който дойде да се консултира за новия Лансер го предупредих специално да не взема колата с 18 цолови гуми и джанти, защото видинските пътища не са за нископрофилни гуми, но не ме послуша. Още първият месец даде курбан две джанти и гуми. Сега е с 16" и колкото пъти ме види все се ядосва защо не ме е послушал. :D

 

 

 

 

Аз зимата карам на 225/45/18,Васко Сивков писа,че и 235 ставали,но височината е на 40!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_rock.gif

Редактирано от tzenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, но ги е сложил отзад. Може би отпред 225 е възможният предел без да закача. Аз съм замислил да направя някой замервания, за да мога да преценя максималният размер с подходящите джанти и така да определя приблизителния офсет на джантите. Мисля че 255 ще стоят много добре отзад, но първо да видим какво ще каже молива (сметките)!

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, но ги е сложил отзад. Може би отпред 225 е възможният предел без да закача. Аз съм замислил да направя някой замервания, за да мога да преценя максималният размер с подходящите джанти и така да определя приблизителния офсет на джантите. Мисля че 255 ще стоят много добре отзад, но първо да видим какво ще каже молива (сметките)!

На оригиналните 18"ки максималния размер, който може да се монтира е 235/40/18". Отпред или отзад няма значение, защото не впира никъде.

Ако си с по голямо от "7-J" на джантата, може и 245/35/18" да си сложиш. Пак няма да опира никъде, но е безмислено кола под 200hp да я тормозиш с такъв размер, а и със сигурност ще се отрази негативно на ходовата част.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

235/40/18

245/35/18

Най-много ме притесняват тези големите цифри!

Аз сега с 205/60/16 едва минавам с 5-10 км/ч през някой участъци от булеварда и пак едната джанта съм я одрал, а с тези размери ще съм май чест клиент на ония с машинките за изправяне на джанти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-много ме притесняват тези големите цифри!

Аз сега с 205/60/16 едва минавам с 5-10 км/ч през някой участъци от булеварда и пак едната джанта съм я одрал, а с тези размери ще съм май чест клиент на ония с машинките за изправяне на джанти.

 

Има го и този момент,колега ! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странни хора сте, хем искате баници, хем искате 18-ки, хем ако може да са на 60... няма как да стане, а като гледам хората карат къде, къде по скъпи, ниски и бързи коли, пък нямат проблеми. Всичко е до желание, дупки много, но при старание и мерак и внимаване става. Мен примерно не би ме спряло това, а цената на ГУМИТЕ... някак си с кола 140hp, да давам по 500-600лв за гуми, няма как да стане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мечтаем си за АМ "Тракия", когато я направят! :D

Иначе на мен често ми се е налагало да спирам на пътища от І-ви клас и да връщам назад, за да видя от къде мога да мина без поражения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мечтаем си за АМ "Тракия", когато я направят! :D

Иначе на мен често ми се е налагало да спирам на пътища от І-ви клас и да връщам назад, за да видя от къде мога да мина без поражения.

То пък и тя една "магистрала". Особенно в участъка от Чирпан, до моста който минава над стария път за Стара Загора малко след Чирпан. Първия път като минавах след пускането на отсечката от Плодовитово, до въпросния мост след Чирпан, в горепосочения участък се чудех, дали гумите ми нямат батланс или дали са ми криви джантите. Ама се оказа, че новия асфалт в тоя участък е ситно накъдрен, като леки дунавски вълнички. С око не се забелязват, но със скорост 100-120км/ч се усещат чудесно. :icon_rock:

Просто пътищата ни са ЛЕШ.

В тъпия Египет, дето са супер смотаняци местните, пътищата са им перфектни. Жега, тежки камиони и никъде нямаше помен от това, че се движат такива коли по шосето. Да не говорим, че нямаше една дупчица, освен ров с ширина 20см и още толкова дълбочина, на местата където изпреварването е забранено.

Та от там си направете сметката, каква скапана държава сме!

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е те нямат зима като нашата!

А и друго нямат - ляв завой. Поне в Кайро е забранен левият завой!

И въпреки, че почти нямат светофари катастрофите са изключително голяма рядкост и в повечето случаи с леки материални щети породени от движението на 6 ленти автомобили на три лентов път на една боя разстояние.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е те нямат зима като нашата!

А и друго нямат - ляв завой. Поне в Кайро е забранен левият завой!

И въпреки, че почти нямат светофари катастрофите са изключително голяма рядкост и в повечето случаи с леки материални щети породени от движението на 6 ленти автомобили на три лентов път на една боя разстояние.

Ами за 3 дена в Кайро и още 6 по други места в Египет, не разбрах да е забранено каквото и да било по улиците, да не говорим, че светлини там не се изполсват, дори и в тъмнатачаст на деня, а на повечето от автомобилите фаровете и задните светлини изобщо липсват! И въпреки всичко това, Аз не видях катастрофа там. Но там има нещо, което тук нямаме - ПОЛИЦИЯ!

Вярно е, че нямат зима като нашата, ама и ние нямаме лято лато тяхното. Така че нещата са си равносилни, само дето там пътищата си остават по-хубави и то с десетки пъти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Но там има нещо, което тук нямаме - ПОЛИЦИЯ!

А спомняш ли си на колко метра са? Как издържат в тези кабинки при тази жега лятото направо им се чудя.

И друго любопитно можеш да видиш там! Ако някой слънчасал мине на червено на някой от малкото светофари, след 50-100 метра спира и изчаква колоната да мине и тогава потегля след тях, че иначе глобата е страшна (за тях де).

Левият завой е забранен, но има обособени ленти за обратен завой, в която влизаш и излизаш в другото платно, където има също отделна лента за тях. Там си подаваш десен мигач, свирваш кратко с клаксона и всички зад теб спират да те пуснат да направиш маневрата си, ако ще да си в най-голямото задръстване!

 

И всичко това в град с над 20 милиона жители. Ако София бе с такова население и при този манталитет на шофиране всяка година трябваше да се строят морги и нови гробища.

 

Къде са те, къде сме ние!!!

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направи си сметка, че те са много зле, но са по-добре от нас! :icon_blush:

 

Незнам те са 22 милиона офицялно и има около още 2-3 милиона дето не ги знаят. Само на централните гробища в "квартал" Кайро живеят около 150-170 хиляди! :icon_doh:

То в София с 1.5 милиона се насират нещата, ти за повече ми говориш.

Имат и уникална инфра структура.

Само за сведения, че ония дългия мост дето е с по 3 ленти в посока е 23 километра, а под центъра има два тунела, еднопосочни с по 3 ленти, дълги по 2.5 километра, за да се избягват задръстванията в централната част. Да не говоря за другите булеварди.

Просто е нещо уникално, което всеки български шофьор трябва да види на живо! :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...