Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Смяна на маслото. Как?


cawo

Препоръчано мнение

Може да звучи глупаво, но наистина не знам как да си сменя маслото :icon_blush:

 

...я някой по-напред с матеряла да ми даде малко акъл... аааа и какво масло да използвам за моя дзвер - марка, модел... :)

 

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми най-добре да отидеш на сервиз че няма ти да се цапаш пък и няма после каде да хвърлиш старото. Иначе погледни тази тема тук . :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами, както се казва, аз познавам един човек, дето срещнал един друг в кръчмата, който има братовчед, който веднъж гледал как се сменя масло..

 

Гледала съм как се прави, защото исках да знам как се случват тия неща преди да ида в сервиза.

 

В домашни условия съседите ми правят така:

Двигателя не работи

Вземаш стар леген, за който няма да ти е жал после

навираш се под колата и търсиш една капачица, трябва да е някъде по нещата, които са под двигателя и висят най-ниско

дърпаш се да не си под капачката, а там слагаш легена

развиваш капачката

маслото изтича от гравитацията

гледаш да тече в легена

чака се доста да се отече хууубаво

затваряш капачката, излизаш изпод колата, вадиш легена и тук започва трудното - трябва измислиш къде да денеш старото масло. Не си мисли че ще го лиснеш някъде - ужасно много е и ще си седи на издайническа локвичка во век и веков..

след това отваряш капачката, която е отгоре на двигателя, там дето си проверяваш и си доливаш масло по принцип

наливаш новото масло

и voila!

става бавно, сипваш, гледаш да се попросмуче, доливаш, пускаш двигателя да поработи, после чакаш да изстине, пак гледаш колко е дошло, пак доливаш, докато навреш вътре толкова масло, колкото трябва, а и идните дни проверяваш как се движи и гледаш за петна под колата, за да разбереш ако не си затворил хубаво капачката отдолу.

 

Това е The hard way

 

Аз си сменям маслото така:

обаждам се в Рубин

казвам, че искам да ми сменят маслото и питам кога да отида

те ми казват че са заети и да се обадя към края на следващата седмица да се разберем за другия месец

аз казвам, че ще ида на следващата сутрин към 9

към 2 следобед ми звънят че е готова и да идвам а си я взимам

тати ме е научил така да правя :icon_angel:

 

За вида на маслото, то по принцип индекса трябва да ти го пише някъде - например от вътрешната страна на капака или нещо такова. Трик - погледни бутилчицата с масло за доливане, дето ти седи в багажника ;) За старички двигатели знам се слага друго, специално, абе то си пише като отидеш в магазина и огледаш етикетите.

 

За марки погледни оная тема дето я е дал Силверия.

 

Аз сега съм с Бритиш Петролеум, преди бях с Валволин, ама ми турят каквото имат с моите индекси в сервиза, никой не ме пита.

 

Ама далаверни бълвочи не си слагай, вземи си нещо марково, не си струва да се циганиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

навираш се под колата и търсиш една капачица, трябва да е някъде по нещата, които са под двигателя и висят най-ниско

дърпаш се да не си под капачката, а там слагаш легена

развиваш капачката

маслото изтича от гравитацията

гледаш да тече в легена

чака се доста да се отече хууубаво

затваряш капачката, излизаш изпод колата

 

лелеееее, абе жена, аз през цялото това време под колата ли трябва да седя... :icon_doh: майтапа се бе.... B)

 

ауууу до къде стигнах - жена да ми обяснява как да си сменя маслото... ужасссс... и срам най-вече :icon_blush: ...но иначе мерси за съвета де :icon_clap: ....аааааа и м/у другото за това къде ще хвърля старото масло - не ме мисли много-много B)

 

..а сега отиди в някое заведение, купи си една бира и си представи, че съм те почерпил аз... :drinks: няма как да дойда и да те почерпя лично, аз за това така... :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

bone :icon_clap:

Аз и за това си имам линк

 

А иначе аз наскоро сменях че и с промиване...

Колата трябва да я вдигнеш, за да може да влезеш отдолу, но е добре и да я подпреш с подпора, а не само на крика да виси...

Двигателя трябва да е топъл, но да не е много горещ че ще се изгориш - да поседи 30 мин.

Трябва да чакаш няколко часа или една нощ най-добре да се оцеди добре.

Трябва да смениш масления филтър преди новото масло.

Наливаш бавно и гледаш нивото на щеката, като дойде до максимума - това е. Запалиш ли вече гледай само дали не тече от пробката или филтъра.

 

Последно...иди на маслар :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При бай-Малин след 16ти обаче, за няколко бележки със Стефан Стамболов на тях ще ти го обясни нагледно,заедно с промиването на двигателя,което разбира се е по твое желание но като се има в предвид колко остава по маслените магистрали е хубаво да се направи.А къде да намериш баи-Малин потърси в отдела сервизи. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При бай-Малин след 16ти обаче, за няколко бележки със Стефан Стамболов на тях ще ти го обясни нагледно...
:hysterical:

 

не съм от София, така, че бай Малин не ми върши работа... благодря за предложението все пак де. :good: А и няколко бележки на Стамболов ми се виждат множко :icon_blush:

 

И м/у другото, вече си смених маслото. :icon_thumbup: Благодаря на всички за оказаното съдействие :drinks: ...акоима нещо - пак ще Ви питам...

 

само, че умрях от срам, жена да ми обяснява как да си сменя маслото... сраааааам :icon_blush: :icon_blush: :icon_blush: ...но иначе ми помогна де :D

 

и пак ви казвам - Мерси много :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...