Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

не върви добре на бензин


vevas

Препоръчано мнение

в последните дни колата не ми работи добре на бензин - винаги я паля на бензин и работи така 2-3 мин. докато загрее и след това я превключвам на газ, но напоследък като я запаля и автоматичния смукач ли се е развалил не знам, но като я запаля и вдига около 1800-2000 оборота и след това пада до към 500 и по-малко и аха да изгасне, аз подавам малко газ и я форсирам, но на ниските обороти от 800 до към 1800 прекъсва - на високите обороти работи добре, но като превключвам с предавките и пак прекъсва на ниските обороти. За мое учудване - на газ е като оса, върви и не дава да я настъпиш - няма прекъсване поддържа си постоянни свободни около 800 об/мин, набира яко и върви здраво. От какво може да е това??? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

От различно естество може да са проблемите. От горивен филтър, през някоя запушена дюза, до стъпково моторче.

Като загрее оправя ли се, или проблема си остава?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом само на ниски го прави не вярвам да е горивен филтър или дюзи, а за това че прекъсва при подаване на газ в ниските обороти, не вярвам да е и стъпковото моторче...

 

Ама какво може да е.... :icon_hmm: Пробвай първо с друг бензин, ако пак го прави - мисля че по-скоро нещо по запалването...свещи сменял ли си скоро, а може и от кабели и т.н.

 

За почистване на дюзите все пак може да си вземеш някаква добавка - аз си взимам от време на време някаква турска май за 3-4 лв и я сипвам цялата на малко количество бензин :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Не вярвам да е от свещи или кабели проблема, защото тогава щеше да има проблеми и на газ. И аз имах такива ядове - при мен се оказа смукача. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Не вярвам да е от свещи или кабели проблема, защото тогава щеше да има проблеми и на газ. И аз имах такива ядове - при мен се оказа смукача. :mitsu-smiley:

и аз си мисля, че е от смукача, но нали е автоматичен - къде се намира и как се поправя това нещо :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

и аз си мисля, че е от смукача, но нали е автоматичен - къде се намира и как се поправя това нещо :icon_hmm:

 

Намира се на плочка до дроселовата клапа. Там е доста сложно за обяснение, но с две думи проблема произлиза от това, че клапата не се затваря докрай и се получават прекъсания на ниски обороти, вследствие от недоброто управление на въздуха, защото идва обратен сигнал от ECU. Проблемите както ти писах по-горе може да са от различно естество, но ако проблема е в автоматичния смукач, то той е свързан с AFS и TPS сензорите, които управляат целия процес за образуването на потока въздух, който е необходим за горенето и отварянето на клапата на дросела. Това от своя страна е свързано и със стъпковия мотор. Сега не мога да кажа зад клавиатурата какво може да е точно. Най-добрия вариант е да са зацапани, в това число и дроселовата клапа. Това според мен е и най-възможния вариант, защото на бензин не ти свети "Chek engine", или поне аз така разбрах.

Почиства се и може проблема да се отстрани лесно. При всички положения НЕ ПИПАЙ ТАМ! Това е работа за хора, които са наясно!

Ако искаш звънни един телефон да я видя, докато се върне Пламен :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко със закъснение ,нооо........... :icon_blush:

Според мен са два проблемите, единия е май нещо като запушено ми звучи............а другия може би не ти работи някой дадчик..............но за да не говорим празни приказки, ще трябва да се види и тогава ........... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Веско, аз имах абсолютно същия проблем. Оказа се запушена дюза ,запушен горивен филтър и зацапана дроселова клапа. Иво от Рубин за няма и 2 часа я оправи колата и сега пак е :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...