Премини към съдържание

Разход на гориво по борд компютъра


Препоръчано мнение

Купих Митсубиши Спейс Стар 1.9 2002г.На борд компютъра цифрите за разхода на гориво не се променят когато работи на място и когато е в движение.Гледах на друга кола когато е на място показва примерно 1л,2л,а когато се подава газ отива примерно на 9 10л и се нормализира по време на движение,а при мен не е така.

Ако някой му се е случило нека да ми пише.Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Борд компютъра показва среден разход и ако не е зануляван скоро стойностите много бавно се променят.

 

Виждал съм и Спейс Стар да показва и моментен разход за които ти говориш но мисля че са много редки.

 

Пробвай от копчето Disp на касетофона да преминеш в различните показания който изписва Борд комп. за да видиш дали има моментен разход.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Борд компютъра показва среден разход и ако не е зануляван скоро стойностите много бавно се променят.

 

Виждал съм и Спейс Стар да показва и моментен разход за които ти говориш но мисля че са много редки.

 

Пробвай от копчето Disp на касетофона да преминеш в различните показания който изписва Борд комп. за да видиш дали има моментен разход.

пробвах и с нулиране но пак нищо 8.4 при запалване и цял ден при каране пак толкова

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По време на движение с постоянна скорост(примено100км) зануляваш средния разход и след секунди ти изписва моментния разход.Горе долу трябва да си схванал за какво става въпрос.

Редактирано от габо
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разходомера има два режима на изобразяване на разхода - моментен и среден, на кой от двата режима е твоя?

 

Как се променят режимите.Ако можеш обясни,защото сега купих колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи от стила на каране. При мен - извън града 5,5 - 6,5/100км. За града - във Варна стига и до 9/100км. А радио имаш ли и оригинално ли е?

Редактирано от Peter G
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи от стила на каране. При мен - извън града 5,5 - 6,5/100км. За града - във Варна стига и до 9/100км. А радио имаш ли и оригинално ли е?

радиото е оригиналното на МИЦУБИШИ.Един майстор казва да махам катализатора но не мисля че езапушен.А на теб колега какво ти показва на компа като разход.

Редактирано от fa4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

радиото е оригиналното на МИЦУБИШИ.Един майстор казва да махам катализатора но не мисля че езапушен.А на теб колега какво ти показва на компа като разход.

 

Зареждам винаги догоре и всеки път засичам разхода. Компа при мен показва 0,5-0,7 литра повече на 100 км.

http://media.snimka.bg/7860/021975952.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

радиото е оригиналното на МИЦУБИШИ.Един майстор казва да махам катализатора но не мисля че езапушен.А на теб колега какво ти показва на компа като разход.

 

Може да не го сваляш изцяла, само го "избуши" отвътре, направи му дупка около

2-3 см диаметър. Естествено ако не ти пука много за екологията :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Колега стойността на дисплея не се променя така рязко в смисъл при движение и когато си на място, по скоро се променя с промяната на стила на шофиране или пътната обстановка, също така и климата, температура и т.н. например на пасат б 5.5 има моментен разход който играе постоянно заедно със стрелката на обортомера "грубо казано" но при митсубиши нещата са различни, на мен 1.9дизел мотор ми показва 5.5- 6.1 л/100км градско каране, понякога и по малко или повече, като спра на място и оставя да работи разхода се вдига да речем до 8/100 и след това след като покарам малко пак си се връща на около 5.5-6/100, мисля че това е усреднен разход за определен момент. Най-добре си провери разхода като напълниш резервоара до горе покараш малко и после пак пълниш и смяташ, аз така съм направил сега и като засеча точно ще споделя, че тези дисплей много вяра им нямам. :icon_thumbup: но неочаквай със всяко ускорение да се променя стойността на дисплея :mitsu-smiley: :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

какъв е разхода на тези автомобили

 

:mitsu-smiley: токущо засекох по описаният по горе начин и разхода ми е 6/100. Смесен градско, и магистрала. 532км=32литра нафта. почти съвпада с показанието от дисплея. :mitsu-smiley: Дано съм ти бил полезен. Успех :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги,направих го и се оправи.След като го занулих се оправи. :icon_thumbup:

Редактирано от fa4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...