Премини към съдържание

Съвет за свързване на ламбда сонда с 4-ри кабела


niko_shyne

Препоръчано мнение

Здравейте!

Имам спешна нужда някой който е наясно да ме светне за кабелаците на ламбда сондата че утре времето го дават хубаво да мога да я свърша тая работа?

Дилемата ми е следната....купих си нова ламбда сонда,обаче старата е с два черни,един бял и един син кабел,а новата с два бели ,един черен и един сив.Предполагам свързвам двата черни(от старата) с двата (бели от новата),синия (от старата) със сивия (от новата ли да свържа)?

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма упътване-точно това което ме питаш е моят въпрос ама не исках да се правя на "разбирко".

Знам че има два за подгрев,един минус и сигнал към компа,интерестно ми е дали моя синия (на старата сонда е минус),а белия (сигнал към компа).???Сондата е английско производство "TOMCO" универсална ако има значение/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма упътване-точно това което ме питаш е моят въпрос ама не исках да се правя на "разбирко".

Знам че има два за подгрев,един минус и сигнал към компа,интерестно ми е дали моя синия (на старата сонда е минус),а белия (сигнал към компа).???Сондата е английско производство "TOMCO" универсална ако има значение/

На Ламбда сондата два от изжодите са за погрева на сондата, м/у тях трябва да има около 30ома съпротивление.......когато разбереш кои са те, тогава виж на куплунга на ел. инсталация при контакт къде идва 12 волта , тогава поне ще е ясно кои за кои жици трябва да свържеш.......останалите 2 са по ццвят ........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лошото в случая е че имам такъв уред ама нишо не му разбирам(мултицед нали).

За тока знам само че бие много лошо :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами тогава отидете при някой човек, който знае как се работи с мултицет и направете измерванията, които DJ_Tymbi ви е казал. Друг начин няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...