Премини към съдържание

Колеги моля за малко помощ


Препоръчано мнение

Пускал съм и друг път темата тук за разход на Pajero 3.2.did 2000г.автомат - 17л.в града, 15.5-16л.извън при скорост 120км. Всичко му проверих: верига ок., клапани ок., сменено масло, филтри незнам какво да правя вече, може ли да е от помпата? Дайте някакава идея къде да търся проблема. Благодаря предварително. Забравих да спомена, че и въздушния филтър е K&N с идеята да свали разхода но НЕ.

Редактирано от Mitsubishi
Колега, пишете по-грамотно, използвайте и главните букви, както и буквите "Ъ" и "Я"
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега ти говорил ли си с други собственици на такова пажеро . Да не се окаже , че това е нормалният разход !

Аз иначе имам предишното с 3.5 бензин и ми дава същият разход .

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами то там е проблема, че говорих с 5 човека с Pajero 3.2.дид, най-голям разход бе 13.5 в града. Всички твърдят, че извън града им пада на 9.5-10.5л. Това ме озадачава, три пъти съм го засичал и това е, не пада... не знам къде да търся причината :help:

Редактирано от Mitsubishi
Правопис!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пускал сам и друг път темата тук за разход на Pajero 3.2.did 2000г.автомат 17л.в града 15.5-16л.извън при скорост 120км. всичко му проверих верига ок. клапани ок. сменено масло филтри незнам какво да правя вече може ли да е от помпата даите някакава идея каде да тарся проблема.Благодаря предварително.А забравих да спомена че и въздушниа филтър е K&N с идеята да свали разхода но НЕ

А от към вървене как е? Правили ли сте нещо по колата?Катали затори, гърнета ????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много е важно и горивото да е с по-добро качество!!!!!!!!!!!Ако караш с някакъв дизел с неясен произход...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Катализатора е махнат, нафта сипвам само на Еко и Лукоил. Колата върви перфектно има и ряз и мощност, от към вървене няма проблем, не пуши. Голяма загадка. :icon_crying:

Редактирано от Mitsubishi
Правопис!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, загадката е разкрита - тежък ти е крака. Вината за големия разход е в задволанното устройство. Дай на някой друг да покара колата и тогава пак сравни разхода.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, загадката е разкрита - тежък ти е крака. Вината за големия разход е в задволанното устройство. Дай на някой друг да покара колата и тогава пак сравни разхода.

Не е това проблем това сигурно ми е първата кола която карам толкова леко и бавно просто искам да откриа проблема за този зверски разход :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не че съм голям специалист, но един приятел има същото и с годинките и километрите разхода нарастваше пропорционално , като горе долу сега е на твоето ниво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Колегата Митсубиши е много прав.Ако проблема не е в тежкия ти крак то ще е в тежка обувка. :D Разхода ти е нормален щото с 2,5тди ако караш с 90км.ч гори 9л.,с 100км.ч.10л. с 110км.ч.11литра.Тази проста аритметика е доста верна. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...