Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Нещо за амортесьорите


Препоръчано мнение

Здравейте приятели от форума на МИЦУБИШИ.

Имам един малък проблем със задните амортесьори.От една седмица спряха да работят.Незнам какво да правя.Карам Мицубиши ЛАНСЕР 1500 КУБ.СМ. ,производство 1990 г.Много си го обичам,гледам го като кукла.,повече от жената.Карам я вече шеста година.Като разбрах ,че амортесьорите от

фирмата Монрое струват 135 лв.единия ми стана лошо.Моля Ви кажете ми какво да правя.Могат ли да се пълнят старите амортесьори, или нещо по-евтино от друг модел или марка автомобил.Моля Ви за съвет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пълнят ги, но това майче не е най-добрият вариант. Един познат, който работи от доста години в сервиз ми каза, че голяма част от амортИсьорите Monroe на нашия пазар са менте. Иначе цената ми се вижда приемлива, разбира се могат да се намерят и за по-тънко, но цената пак ще е от този порядък. Sachs са хубави доколкото знам. И ние сме за смяна, май това ще стане догодина. Успех. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А има ли все пак осезаема разлика между газовите и маслените амортисьори?

Кои са за предпочитане и защо? И аз се бях засилил на газови, но чух някои отрицателни впечатления и все още се чудя...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също тръгнах към такива газови, но още не съм ги взел.

 

Сменял съм газови Монро на предишната ми кола и има голяма разлика между маслени неработещи и газови работещи, но не знам какво би било с маслени :icon_blush:

 

До колкото знам газовите са си просто по-добри - те пак са с масло, но имат и газ под налягане, който да притиска маслото и така то работи по-добре - по бързо отговаря на натоварването и не се разпенва, което е основния проблем на обикновените - че като се разпени започва да загрява и да не работи добре. Особено добре се справят при по-големи натоварвания - тежък автомобил или много неравности :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също тръгнах към такива газови, но още не съм ги взел.

 

Сменял съм газови Монро на предишната ми кола и има голяма разлика между маслени неработещи и газови работещи, но не знам какво би било с маслени :icon_blush:

 

До колкото знам газовите са си просто по-добри - те пак са с масло, но имат и газ под налягане, който да притиска маслото и така то работи по-добре - по бързо отговаря на натоварването и не се разпенва, което е основния проблем на обикновените - че като се разпени започва да загрява и да не работи добре. Особено добре се справят при по-големи натоварвания - тежък автомобил или много неравности :good:

 

А разликите в цените големи ли са или е въпрос на предпочитание?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има си разлика, но маслени мисля че не си струва просто..., но по-добре да се включи някой с опит с едните и другите :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Газови :)

Цена-качество на нашия пазар в момента фирмата е KONI. Продават се различни видове, като ти препоръчвам червени за нормално каране (жълтите са спортни).

Фирмата е Rudy-96 има я в "Сервизи и магазини".

Много хора от клуба си купиха такива и излизат около 250 лева за два предни. Имат година гаранция. Други варианти - KYB или Тokico оригинални или внос.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аз за моя Колт си взех от Германия амортесиори Кони ( жълти,реголируеми по твърдост). Бях се ентусиазирал и сега така стоят неслагани (просто заводските ми са добре). :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...