Премини към съдържание

Въпрос


Mitko_90

Препоръчано мнение

колега клапаните почукват-дали чрез регулиране(на височина) ще мога да го премахна това почукване?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не се регулира.....А кои разглоби двигателя , прегледа всичко и констатира че са клапаните??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не се регулира.....А кои разглоби двигателя , прегледа всичко и констатира че са клапаните??

 

 

DJ Tymbi, но не разглабя двигателя...само по шума

Редактирано от Mitko_90
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ако почистя нагарите(направя профилактика на двигатела)дали евентуално ще остраня чукането?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е щом си ходил при Пламен значи нямаш проблем. Той знае отговорите на въпросите ти, и проблемите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ако почистя нагарите(направя профилактика на двигатела)дали евентуално ще остраня чукането?

Има поне 10-тина теми за тези клапани и достатъчно е писано по въпроса..

Решението е масло 5W30 пълна синтетика, стига да не е късно вече, защото ако някой преди тебе я е карал дълго време с гъсти минерални масла и това може да не ти помогне ..

Но нищо не ти пречи поне да опиташ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е щом си ходил при Пламен значи нямаш проблем. Той знае отговорите на въпросите ти, и проблемите.

 

но той даже не отвори двигателя само по шума каза че клапаните са за смяна и за работата+клапаните иска 1000 и кусор лева.....да пробвам ли да изчисня нагарите(да направа профилактика на двигателя).... или да я закарам някаде да го направят....че 1000лв не са малко

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

но той даже не отвори двигателя само по шума каза че клапаните са за смяна и за работата+клапаните иска 1000 и кусор лева.....да пробвам ли да изчисня нагарите(да направа профилактика на двигателя).... или да я закарам някаде да го направят....че 1000лв не са малко

Колега, не уточняваш нещата които съм казал, и създаваш грешно впечатление........

Освен повдигачите ,които са ~40лв/бр.(или 40х16 =640 лв.) ,към тази сума влиза и агр. ремък + ролките( около 200лв. ) + свещите(140-160лв ) и труда( който никак не е малко,защото се разглобява доста сериозно мотора.....около 200лв) а когато сменяш повдигачите, смени и гумичките на клапаните ,тъй като за едни 70-ина лв за гумички, да не повтаряш пак операцията при смяната им..........

С промивка НЕ стават нещата ........като са се подбили повдигачите, ако щеш и солна киселина да им слагаш, все тая, с промивка не става.........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не уточняваш нещата които съм казал, и създаваш грешно впечатление........

Освен повдигачите ,които са ~40лв/бр.(или 40х16 =640 лв.) ,към тази сума влиза и агр. ремък + ролките( около 200лв. ) + свещите(140-160лв ) и труда( който никак не е малко,защото се разглобява доста сериозно мотора.....около 200лв) а когато сменяш повдигачите, смени и гумичките на клапаните ,тъй като за едни 70-ина лв за гумички, да не повтаряш пак операцията при смяната им..........

С промивка НЕ стават нещата ........като са се подбили повдигачите, ако щеш и солна киселина да им слагаш, все тая, с промивка не става.........

 

Съжелявам колега...моя е вината не съм разбрал правилно... :good: :good:

Редактирано от Mitko_90
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжелявам колега...моля е вината не съм разбрал правилно... :good: :good:

Говорехме така и така ти предстоят да сменяш тези неща, да ги правиш на куп, тъй като за да смениш повдигачите на твочта кола, трябва да свалиш агр. ремък, и двата вала горе( да не говорим че има куп други неща които се махат ) .............така и така ще вадиш повдигачите, по добре смени и гумичките на клапаните, защото е много тъпо да стигнеш до тях и да не ги смениш..........да не говорим че когато сменяш повдигачи ( на този мотор и 2.4 GDI) се сваля надстройката ,върху която лежат разпр. валове ,а м/у нея и главата има гарнитурки ,които трябва да се сменят(които не съм ги писал в сметката по горе ) ,тъй като ще се пълнят лулите с масло.............

Просто колега, това е положението ,защото такъв е мотора, и понеже такава кола си си купил ,сега такова ще е положението........не че мотора е лош, напротив, малко харчи,много пъргав и т.н. но като всяко нещо на света, и той си иска подръжка............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така ли трака при теб

 

Почти...

Като че ли, не е толкова силен звука...

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

почти...каточели не е толкова силен звука...

Че то по-добре да помислим за продажба,то след тези 1000лв.и нагоре колата остава вечно твоя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

повдигачи?

Добре де, какво ви е мнението за тези повдигачи?

Редактирано от Pepper
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това тропане на клипа не е от повдигачи. Които не вярва може да си поиграе да свали един повдигач, да му изпразни маслото и да сглоби всичко обратно........И слушаите шума. Ама аз като разправям че ГДИ-то не страда от повдигачи, никои не вярва....

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги..извинете но аз не разбрах какво трябва да сменя или да почистя или да направя , за да премахна шума???

Редактирано от Mitko_90
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега както разбрах този двигател, или по точно шума от този двигател не е от повдигачи, а от нещо друго което предстои да разбера.Не става въпрос за почистване трябва майстор да я погледне.Мисля да се разбера с Милен за някой ден да я погледне.Между другото карам така от около година без да я пазя,даже се мъча да и взема душата но несе дава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мислех утре да ходя на майстор(и ще отида), но аз като не знам какво й е.... Той може всичко да каже....

Колеги, помогнете, защото положението е много лошо..... Надявам се колегата Milen_z да каже какво й е на машинката...

Да знам какво трябва да се прави...

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз мислех утре да ходя на майстор(и ще отида), но аз като незнам какво й е....той може всичко да каже.... колеги помогнете защото положението е много лошо.....надявам се колегата Milen_z да каже какво й е на машинката...да знам какво трябва да се прави...

Kолега, кое не разбра? Нали си ходил при DJ Tymbi и той ти е обяснил какво трябва да се прави? И тук в темата ти е обяснил обстойно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така ли трака при теб

50 на 50 ...............или са повдигачи, или люлката на обтяжната ролка удря в масления обтегач........последното ще рече че ремъка не е сложен каскто трябва или пък масл. обтегач е изпуснал..........

Колегата обаче не е форсирвал мотора за да се чуе по добре тропането,така че не е 100% ясно ...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не знае нищо по въпроса?

 

 

Добре де, какво ви е мнението за тези повдигачи?" Моят сайт

 

Мистерията около тракането на тая кола, в един момент ми заприличва като пазенето на свещения Граал. В един момент всички викат: Повдигачите са! В следващия се появяват хората, които са напълно запознати с този двигател и казват: Хора, колко пъти да ви казвам, че не са повдигачи. Направо ми заприлича на форум, където има много информация, но всеки си пази хляба. Като с дриймбокс приемниците - всички го ползват, ама как става далаверата трябва сам да си разбреш.

Според мен, просто сме си беден народ и караме стари тракащи коли това е. Аз ще я карам докато ми издъхне в рацете и ще я хвърля на боклука.

Редактирано от Pepper
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...