Премини към съдържание

ел проблем


rousefff

Препоръчано мнение

Привет,колеги. Вчера закачих чуждо ремарке на моя звяр и получих проблеми по ела на колата. Вкарах буксата на ремаркето за колата и му проверявям дали всичко е ОК със светлините. Видях че несветят някои и реших да бутна или да понаместя буксата, че може нещо дане дава контакт. И какво установих, светна ми лампата на таблото за акумулатора и спряхя да ми мигат авариийните/бяха включени/.Ядосах се и махнах куплунга понеже явно даваше на късо.Проверявям бушоните-бе изгорял само на аварийните, а тези за динамото са здрави. Ако имате идеи какво да гледам друго преди да я закарам на сервиз че необичам дами пипат "майстори разбирачи" по колата.Благодаря ВИ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно че след като смених бушона на аварийните изгасна лампата на таблото. Ако сметне за добре модератора да изтрие темата

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно че след като смених бушона на аварийните изгасна лампата на таблото.

Здравей колега! Само не разбрах дали са проработили аварийните след смяната на бушона? (може би не са щом питаш за майстор) Провери си и релето. А мигачите работят ли като ги пускаш (поотделно на ляво и дясно)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега! Само не разбрах дали са проработили аварийните след смяната на бушона? (може би не са щом питаш за майстор) Провери си и релето. А мигачите работят ли като ги пускаш (поотделно на ляво и дясно)?

След смянята на бушона аварийките проработиха-иначе мигачите си светеха, и ми изгасна лампата на таблото/акумулатор/. Обаче тази вечер установих че габаритите на колата от страната на шофьора-отпред, отзад и едната крушка на номера не ми светят-явно мисля са на един кръг.Помагайте колеги къде да проверявям?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами мяташ ги наред - под волана, след това и под капака. Дано да излезе от някой от там че иначе лошо /по трудно/, ше има жица /клема/ прегоряла.

Абе да те питам по спомен като идвах до Добрич на разходка и да взема онези принтери ми се стори че звездичката ти е автоматик, как се съвместява с ремърке тази особенност?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами мяташ ги наред - под волана, след това и под капака. Дано да излезе от някой от там че иначе лошо /по трудно/, ше има жица /клема/ прегоряла.

Абе да те питам по спомен като идвах до Добрич на разходка и да взема онези принтери ми се стори че звездичката ти е автоматик, как се съвместява с ремърке тази особенност?

Правилно си забелязал. Просто си правя сметката на допустимия товар на колата и си карам внимателно и без излишни напрегнати ситуации. Относно проблема- неустанових на картинките да има бушони отговарящи на габарит или несъм го забелязъл. Явно трябва да проверя един по един, че незнайно от къде ще изкочи заека. Продават някякви бушони в магазините които по някакъв начин не ми вдъхват доверие. От къде да си купя по добри освен офиц. представители, колеги.Поздрави в къщи Миленски.

Редактирано от rousefff
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами обиколи повече магазините и ще намериш, продават ги по една бройка хубавите не комплект 10 за левче. Вземи си и един предпазител за сравнение и гледай на новия да не са му по-тънки контактите, защото може да предизвика проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами обиколи повече магазините и ще намериш, продават ги по една бройка хубавите не комплект 10 за левче. Вземи си и един предпазител за сравнение и гледай на новия да не са му по-тънки контактите, защото може да предизвика проблем.

Благодаря за съвета

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност на капачката на предпазителите под таблото нямаш ли резервни ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност на капачката на предпазителите под таблото нямаш ли резервни ?

Не само нямам, а и щипката я няма - лошо...

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обаче тази вечер установих че габаритите на колата от страната на шофьора-отпред, отзад и едната крушка на номера не ми светят-явно мисля са на един кръг.Помагайте колеги къде да проверявям?

 

Колега, провери си крушките най-вероятно проблема е в тях. Всички габарити би трябвало да са на един предпазител. Щом от другата страна светят би трябвало проблема да е в крушките. А ако са работели и габаритите докато закачаш ремаркето ... Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всички габарити би трябвало да са на един предпазител. Щом от другата страна светят би трябвало проблема да е в крушките.

 

Има и по-гаден и вероятен вариант, ако е така и предпазителите са наред, някоя връзка на кабелите да е виновна, особено ако не е фабричен теглича и инсталацията му.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се бушон при кутията в двиг.отсек. с индикация крушка, който е за кръга на лявата част на купето.Незнам дали тогава и къси и дълги светлини нетрябва да светят-понеже съм с ксенон.Важното е че си разреших проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...