Премини към съдържание

Проблем с Еклипс 2г


Препоръчано мнение

Здравеите колеги , имам проблем с 4х4 автомат , не включва задната . Даите някакъв съвет ... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти ли ми звъня за дръжка на вратата. Ако е така - аз съм с 2G еклипс и няма как да ти помогна.

 

Иначе проблемът със задната е синхронизатор най-вероятно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти ли ми звъня за дръжка на вратата. Ако е така - аз съм с 2G еклипс и няма как да ти помогна.

 

Иначе проблемът със задната е синхронизатор най-вероятно

 

Звъняло ти е момчето , от когото мисля да го купувам , но аз пуснах темата . И ако е от синхронизаторите , какво може да се направи ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги , имам проблем с 4х4 автомат , не включва задната . Даите някакъв съвет ... :icon_hmm:

Не влиза въобще ,или включва ,но изключва като тръгнеш?

На ръчните ск. кутии проблема е в муфата за 5 и задна скорост ........

http://media.snimka.bg/7036/020328155.jpg

Както се вижда , зъбите са бая износени.........

На автомата е или плъзгача не дава контакт на ЕКУ-то за задна, или клапан,който управлява ..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не влиза въобще ,или включва ,но изключва като тръгнеш?

На ръчните ск. кутии проблема е в муфата за 5 и задна скорост ........

http://media.snimka.bg/7036/020328155.jpg

Както се вижда , зъбите са бая износени.........

На автомата е или плъзгача не дава контакт на ЕКУ-то за задна, или клапан,който управлява ..............

 

Давам колата на R , и въобще няма никаква реакция ... всички други скорости са си ОК .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Давам колата на R , и въобще няма никаква реакция ... всички други скорости са си ОК .

/а светка ли на таблото индикация че си на R........??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата въобще няма на таблото място за скоростите , само долу до лоста светят едни малки чертички ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата въобще няма на таблото място за скоростите , само долу до лоста светят едни малки чертички ...

Е светкат ли като си на R??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не обърнах внимание , ама маи НЕ .

Ами щом не, тогава направи следното :махни филтърната кутия ( или каквото има над ск. кутия - май това е американския Еклипс и там може и да бъркам какво има над нея) и трябва да видиш "банана" с превключвателя на скоростите , той е закачен на жилото, което го бута и дърпа когато местиш ск. лост вътре..........Банана представлява превключвател или плъзгач, по който ЕКУ-то определя в коя позиция ти е лоста и какво той трябва да направи........на самия банан има и един куплунг , който е близо до м. филтър на кутията, ако си сменял скоро маслото на кутията, то е възможно да си бутнал този куплунг и той да не дава контакт на някои пинове , един от които е за задна скорост..............провери този куплунг,извади го и го оглледай, ако трябва с повечко сила дръпни кабелите , защото може да имаш леко прекъснал пин или проводник в куплунга - това се отнася и за двата куплунга, на кабелите и на банана...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за изчерпателния отговор

Искам само да попитам за другия вариант с вакумчетата , за които спомена ? И може ли наистина да е от синхронизаторите , понеже този вариант доста ме притеснява .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако това е колата то аз определено се съмнявам, че е произведена юли 1998. Така като гледам е американски модел, а те изглеждат така до 1997 година. След това им сменят броните и слагат високото крило. Ако имаш ВИН номера на колата може да се види...

 

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11282937851483590&f1=details

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако това е колата то аз определено се съмнявам, че е произведена юли 1998. Така като гледам е американски модел, а те изглеждат така до 1997 година. След това им сменят броните и слагат високото крило. Ако имаш ВИН номера на колата може да се види...

 

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11282937851483590&f1=details

 

Лео , засега проблема с кутията ми е по-спешен . Днеска проверих всички букси и кабели , изглеждат си наред . Направи ми впечатление , че има едно малко маркуче , прилича на вакумно , излиза от турбината и отива към В.филтър , обаче не влиза никъде ... И другият ми въпрос е : може ли да се намери такава кутия отнякъде ???

Редактирано от georgyass
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

това маркуче е за бууст соленоида. Самият соленоид (електромагнитен клапан се казва на български май) е под филтъра.

 

За скоростната кутия - много трудна работа. Ако беше с ръчни скорости можеше да се намери нещо...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

това маркуче е за бууст соленоида. Самият соленоид (електромагнитен клапан се казва на български май) е под филтъра.

 

За скоростната кутия - много трудна работа. Ако беше с ръчни скорости можеше да се намери нещо...

 

За ръчна кутия , предполагам имаш в предвид онзи белия , качен върху камиончето , за които бяхме говорили пролетта ... Ако е така пиши :mitsu-smiley:

Редактирано от georgyass
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А дали тази от 1г ще стане на 2г , без преправяне ? В смисъл само да се препрограмира ЕКУто и да се сложат педали , и ръчка ???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кутията ще стане, но има доста работа. И кабели мисля че се прекарваха...

А иначе мисля че кутията която Ники има е от атмосферка, не от турбо кола. Не съм сигурен дали е същата. Също така трябва да препрограмираш ЕКУ-то, за целта трябва да видиш дали е с ЕПРОМ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...
  • преди 6 месеца ...

Задната скорост на автоматичната скоростна кутия е механична. Погледни под капака, върху скоростната кутия и локализираи жилото. Включи на задна и забележи в каква позиция е лостчето, което механично сменя от предна на задна предавка и обратно. След това, превключи на "Д" и пак погледни позицията на лостчето, за да видиш дали се е променила. Виж дали има нещо разкачено там.

 

Виж снимката отдолу:

 

http://lh4.ggpht.com/_absWPR28EkE/TDjh3RouRWI/AAAAAAAAAUU/A0VTvnArZJs/s400/IMG_3503-circle.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Проблема с задната и въобще с ауто кутията е оправен отдавна ;) Инхибитор слийча настройва се за 2мин. Всичко по тия коли е много просто и лесно.Изисква мисъл ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кутията ще стане, но има доста работа. И кабели мисля че се прекарваха...

А иначе мисля че кутията която Ники има е от атмосферка, не от турбо кола. Не съм сигурен дали е същата. Също така трябва да препрограмираш ЕКУ-то, за целта трябва да видиш дали е с ЕПРОМ...

Ники от Бургас няма нищо което да е от атмосферка :)

Кутията е от ТУРБО ;) както и всичко останало.

Редактирано от overboost
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...