Премини към съдържание

Странен проблем


bace

Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

На скоро си сложих ксенон и тъй като много ме дразнеха жълтите габарити ги смених със бели светодиоди. До тук добре, но един ден десния спря да свети, реших че е изгорял и го смених с друг. Да ама нееее, диода си е здрав замерих какво има на фасунгата - 12V дотук добре, ама не чак толкова - оказа се че "+"сът е на корпуса на фасунгата, а "-" на пъпката (диода свети само с една полярност - в случая обратната). Понеже не искам да пипам по инсталацията реших да разменя изводите на светодиода и светна. След около 2-3 седмици диода пак не свети...ама е здрав :unsure: меря на фасунгата - 12V само че "+"сът се е сменил на пъпката а "-" си е на корпус - както си беше в началото! Как стават тия магии не мога да си обясня :icon_n_ermm: ...пак разменям изводите на диода ...и светва. След 2-3 седмици пък угасва левият поради същата причина :icon_hammering: обаче сега не ми се разменят изводи (пак трябва да си играя с поялника) и си сложих обикновенни крушки.

 

Какво и защо ми обръща поляритета на габаритите ...и то по отделно на левия и десния и нормално ли е това?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че ако пуснеш отделен кабел, с който да замасиш ламаринения светлоотражател на фара и проблема ще отпадне. От тази ламарина дългите светлини взимат маса и е възможно да получава плюс през крушките, защото ел. инсталацията на Галант се управлява по минус.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах да замася корпуса на габарита и ... :tok: ... изгорих предпазителя му.

След малко пак излизам да видя пак какво става, че нещо не мога да проумея ...

Ако някой има схема на инсталацията няма да се разсърдя да я сподели ...сега преглеждам едни pdf-и дето си теглих дано да открия някоя схема, че така с тоя мултицет се лутам в мъглата :huh:

 

аа, забравих да спомена дългите и късите нямат връзка с рефлектора (ксенона е изолиран от корпуса)

Редактирано от bace
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Крушката на дългите не взима ли маса от рефлектора?

Ел. схема потърси в първата важна тема в този раздел.

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Двете крушки (за късите и дългите, в случая баластите на ксенона) се захранват с отделни кабели за "+" и "-". Рефлекторите са електрически изолирани (фара нали е пластмасов). Фаровете наистина се управляват с "-" (късите и дългите), но тая мистерия с габаритите продължава :icon_hmm:

Малко работа ми се очертава тия дни ...и като се поосвободя залягам да гледам схеми :maistor:

...има нещо гнило тука и ще разбера какво е :icon_confused: та ако ще каквото ще да става!

Мислех, че на някой друг колега от форума е имал подобен проблем и за това пуснах темата, та да сподели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти баце,аз също си сложих ксенон и също като тебе си смених крушките на габаритите със светодиодни.Имах проблем само с левия (пасажерския) габарит,не стана да му разменя кабелите и затова му резнах 2-та кабела и ги размених. Всичко си работи перфектно и нямам никакви проблеми. Но не си купувай от евтините габарити,че да не ги сменяш през някоя и друга седмица.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито за ксенонките :drinks:

... не си купувай от евтините габарити,че да не ги сменяш през някоя и друга седмица.

:good: Даа, прав си колега много дефектни са ...но понеже ми писна да купувам ментаци си направих свтодиодни габарити (по 4бр. яркосветещи светодиоди и работата заспа)

Но явно и при теб има такава "магия" с поляритета на габаритите ... мислех си че аз съм единствения карък и само на мен ми се случват някакви странни работи :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...