Премини към съдържание

Lancer X 2008 SportSedan - чистачки


me4o

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

хич не ми се искаше първата ми тема тука да по този повод ама... откраднаха ми чистачките ...

 

от БС ми искат 130 лв. за комлекта... аз казах им , че са болни мозъци...

 

Някой знае ли какви са размерите за да потърся другаде, става върпос за двете (едната е по къса) ?

 

Мерси.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама и ти си един късметлия!

Вчера бях с колата на работа, а днес е в гаража. Можех да ги измеря с една рулетка, но довечера може да свърша тази работа и да ти пиша, ако не е късно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега измерих моите, но те не са оригиналните. Махнах оригиналните и си купих тези пак от БС на Валео, тип ПЕРА или както там се водеха.

 

Дългата: 61см

Късата: 43.5

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега измерих моите, но те не са оригиналните. Махнах оригиналните и си купих тези пак от БС на Валео, тип ПЕРА или както там се водеха.

 

Дългата: 61см

Късата: 43.5

 

Мерси! Сега ми предлагат от БС някви за 73 лв. , може би са същите ? Добри ли са, попринцип съм много доволен от оригиналните, имам и новия Колт и там чистачките са на 2.5 години и не са мръднали... ама 130 лева не са познали...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Валеото са страхотни, мен старите ми се отлепяха при висока скорост за това ги махнах, но просто си ги вземи от друг магазин, аз дадох 100лв и след това видях, че са ВАЛЕО :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен от БС,къде другаде се продава оригинално Валео.Показват ми някакви за 40-50 лева двете ,но не знам дали са истински.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ратола, но и ние и Балкан Стар не продаваме Valeo, а Mitsubishi, въпроса е че за Европа по-голямата част от чистачките на Mitsubishi всъщност ги произвежда Valeo и вътре в опаковката на Mitsubishi ще намерите чистачки Valeo. Така са всички с партномер MZ10****. Тези чистачки са на цени между 18 и 33лв в зависимост от размера, като най-масовите са 20-22лв.

Miroslav,

 

Можете ли да ми дадете телефони на Ратола ? Имате ли сайт, намирам някакъв (http://www.ratola.com/) ама няма нищо за Mitsubishi там и не съм сигурен.

Оторизиран ли ви е сервиза ? Ако мина на смяна на масло при вас ще ми отпадне ли гаранцията ? Какви са цените на оригиналните чистачки на Lancer при вас ? Имате ли някакви каталози на продукти и услуги за Mitsubishi ?

 

Страшно съм разочарован от ценовата политика на БС, имам две Mitsubishi-а купени чисто нови и търся алтернативи за сервизиране ?

 

Мерси!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо тези чистачки в ратола толко са и оригинални за тези пари и второ като сте толко големи маистори и сте оторизиран сервиз бих искал да те попитам защо като доиде някои за по сложен ремонт и го пращате в balkanstar ежедневно има автомобили дето са испратени от Ratola защото "маисторите" ги препращат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо тези чистачки в ратола толко са и оригинални за тези пари и второ като сте толко големи маистори и сте оторизиран сервиз бих искал да те попитам защо като доиде някои за по сложен ремонт и го пращате в balkanstar ежедневно има автомобили дето са испратени от Ratola защото "маисторите" ги препращат.

Не че ги защитавам Ратола, защото не съм клиент, ама чистачки за 130 лева трябва да са позлатени и Osamu Masuko(президент-а на Mitsubishi Motors) трябва лично да ги е сглобил, нали се сещаш, просто БС са МЕГА нагли и си слагат неземни надценки ?!

 

Колкото по вторият ти коментар... хм по - добре да те препратят пич отколкото някой неразбиращ да почне ремонта с цел да ти вземе парите и да ти направи по - голямо мазало... мисля , че ако нямат нужният ресурс е най добре да те препратят , най - честно спрямо тебе е ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че темата е за ключ, защото развитието на нещата е ясно. Кой, където иска да си обслужва колите. Днес си взех моята от Ратола, хората ми казаха че не съм за смяна на накладки, а просто отново съм с криви дискове (за 40к км вторите), но за разлика от БС просто ми взеха 60лв и ми оправиха и дисковете и накладките, а сумата която дадох миналия път, ме е срам да я спомена, защото в БС нямаше кой да ми каже, че не е необходимо да дам една торба пари за дискове, така че не казвам, че няма да ходя в БС, но нека се говори с точни неща, а не да си говорим просто, за да могат новите потребители на форума да се ориентират по-бързо в информацията, която търсят. Този форум е отворен, както за РАТОЛА, така и за БАЛКАН СТАР, аз до сега не съм видял, някой от БАЛКАН СТАР, да си направи труда и да съдейства за сервиза, може и да бъркам де. Както казах, от работата която вършат, нямам оплаквания, освен че не могат да ми оправят оборотите, които от време на време играят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че темата е за заключване.

Пример от мен: имах лека щета, съответно отивам в БС да ми боядисат прага(пластмасата само). Всичко хубаво дотук, защото се справиха бързо и за колкото време казаха, уцелиха цвета … и тн. Само дето ги беше домързяло да го свалят и сложат 2 нови щипки. Просто го „залепили” със силикон, който след 2 дена изпусна и сега прага ми е вълнообразен и трябва да ходя да си го оправям аз … Просто другия път ще си помисля дали да отида до тях за нещо!

Така че темата нека си седи – 130 лв за чистачки ама не са познали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо тези чистачки в ратола толко са и оригинални за тези пари и второ като сте толко големи маистори и сте оторизиран сервиз бих искал да те попитам защо като доиде някои за по сложен ремонт и го пращате в balkanstar ежедневно има автомобили дето са испратени от Ratola защото "маисторите" ги препращат.

Абе колега нещо ми намирисва че работиш в БС.Хората ходят в Ратола щото цените са двойно по-ниски от вашите,а и при вас много много не си разбират от работата нищо че ходите по разни курсове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как 130 кинта за тея тъпи чистачки дето ми се скапаха за една зима????????????????????? Тея са полудели тотално. 160 лева са тези с подгряването! А на ВАЛЕО най-хубавите струват 45лв бройката.

Аз от както смених хубавите оригинални, карам с едни дето са само пера, без железа, купих ги от ЕКО за по 9.90лв голямата и 7.90лв малката. Вече са на година и нещо и на есен ще ги сменям с такива с подгряване че идва зима.

Б.С. що пак си помослили че са монополисти и продават колиоте и частите на маймуни? И за мене е необяснимо защо в сервизите на Б.С. е по-скъпо от в сервизите на техните франчайзове?????????????????

Рангел и останалите сме прави че в Б.С. ги премързява ЯКОООО и си спестяват труд, но не и когато се плаща. Просто "небрежно и без да искат" винаги пропускат нещо.

Когато ми боядисаха колата в Б.С.П. , новобоядисаното беше различно от оргинала, а особенно наслънце. Сега я пребоядисвам ЦЯЛАТА кола, но не при тях. В Ратола, не съм ходил никога, но съм пазарувал от там доста, на много по-добри цени от колкото в Б.С.. В Дарс Ауто е също по-евтино и ми казват всичко хората, а не се държат като империалисти.

За 60 000км смених 2 комплекта предни дискове. Кривят се като мекици, но не влизат в гаранцията!

Аз за това минах на поръчка от чужбина. Плащам колкото струват в Б.С., но са в пъти по-качествени. Поръчах си предни дискове, накладки, задни дискове, стоманени мъркучи за спирачките и течност за да подобря спирачната система на колата. Сега чакам само мъркучите и течноста да пристигнат.

Всичко това ми струва 1300лв.

http://gallery.lancerix.com/main.php?g2_itemId=5875&g2_page=1

Ако трябваше да сменя тези неща в Б.С. със сигурност, щеше да е по-скъпо поне с 200-300лв, а нещата щяха да са добре познатите ми скъпи боклуци!

:icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...тея тъпи чистачки дето ми се скапаха за една зима...

Ами като ринеш сняг в 8 от 12 месеца кай ти е виновен! :)

Хората Май се готвят за море, а вие по Смолят тепърва ровите в снега да си намерите колите! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами като ринеш сняг в 8 от 12 месеца кай ти е виновен! :)

Хората Май се готвят за море, а вие по Смолят тепърва ровите в снега да си намерите колите! :D

Само не се сещам какво значение има това колко е дълга зимата? :icon_hmm:

Пък и съм сигурен, че съм на морето доста преди теб и си тръгвам от тук, доста след теб. :icon_thumbup:

Така че е неуместно това което си написъл по-горе. :yes3:

Просто консумативите, които продават и с които са оборудвани колите ни, са с мнооооого занижено качество! :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Васе, пак си бълзал за някъде и си забравил чуството си за хумор в Смолян!

Шегичка бе приятелю! :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...