Премини към съдържание

Малка мощност - 1.8 GDI


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

От 3 седмици карам Mitsubishi Carisma 1.8 GDI и като разбрах, че колата ми е 125 к.с. се изненадох. Просто нямам усещането, че е толкова мощна. Преди карах Seat Toledo 1.6i 74 к.с. и горе-долу той вървеше колкото Mitsubishi-то. Колата ускорява ама малко тромаво.... няма ряз така да се каже. Иначе на магистралата се продължава да ускорява дори и на 5-та.... не съм вдигал повече от 150км/ч защото става шумно.

 

Тук във форума прочетох, че 1.8 GDI бил много хубав и мощен двигател, но аз нямам това усещане. Явно нещо не е наред. Имате ли представя какво може да е?

 

Станислав

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, възможно да е липсата на навик за каране на този двигател, ряза му е осезаем още при съвсем малко натискане на педала, няма нужда да е "до ламарината" :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, възможно да е липсата на навик за каране на този двигател, ряза му е осезаем още при съвсем малко натискане на педала, няма нужда да е "до ламарината" :)

 

Изобщо няма ряз... това е проблема... като настъпа докрая ускорява, но не бих го нарекал ряз.... Преди да си купя тази кола карах коли под наем поне 4-5 вида...всички имаха повече ряз... верно и колите под наем са малки и леки. Карах Renault 306, Chevrolet Matiz, Kia Picanto... но все пак този двигател трябва да е 125 кс. Явно част от конете са умряли вече :-)

 

Отивам да си прегледам свещите какви са...

Редактирано от istani123
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

От 3 седмици карам Mitsubishi Carisma 1.8 GDI и като разбрах, че колата ми е 125 к.с. се изненадох. Просто нямам усещането, че е толкова мощна. Преди карах Seat Toledo 1.6i 74 к.с. и горе-долу той вървеше колкото Mitsubishi-то. Колата ускорява ама малко тромаво.... няма ряз така да се каже. Иначе на магистралата се продължава да ускорява дори и на 5-та.... не съм вдигал повече от 150км/ч защото става шумно.

 

Тук във форума прочетох, че 1.8 GDI бил много хубав и мощен двигател, но аз нямам това усещане. Явно нещо не е наред. Имате ли представя какво може да е?

 

Станислав

Имаш някакви проблеми ,които трябва да се отстранят..............Чек-а свети ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаш някакви проблеми ,които трябва да се отстранят..............Чек-а свети ли?

 

Жълтата лампа Check Engine свети от време на време. Светка за един ден и после изгасва за 1 седмица. Поръчах си кабел за диагностика от eBay и сега го чакам да пристигне. Веднъж я проверявах с компютър, но тогава лампата не светеше и не даде никакви грешки errors.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Жълтата лампа Check Engine свети от време на време. Светка за един ден и после изгасва за 1 седмица. Поръчах си кабел за диагностика от eBay и сега го чакам да пристигне. Веднъж я проверявах с компютър, но тогава лампата не светеше и не даде никакви грешки errors.

Значи компютъра, с който го тествате е "ала бала"............ако светне веднъж чека, дори и да изгасне след време , грешката си оставя ..............трябва да се види защо святка.......... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Определено имаш сериозен проблем, защото е крайно несериозно да сравняваш 125 коня с 74 такива или с Деу Матиз и тем подобни сапунерки. Има тема как да си направиш диагностика, без кабел от Е-бай, а до колкото знам ти трябва сериозна техника, която да прочете истински компа на каризмата. Оправи си колата и се наслаждавай.

http://vbox7.com/play:ac14a929

Поне нещо подобно би трябвало да е ускорението й.

Редактирано от Pepper
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карах Renault 306..................

 

 

 

Колега много бих искал да пуснеш една снимка на Рено 306, сигурно е нещо, което и в сънищата си не съм виждал! Шегата настрана, колата ти щом е 125к.с бъди повече от сигурен, че няма как да не го усетиш ако всичко и е наред! Моята не е 125, а 116к.с и си ги усещам. Колата ми си има ряз, пъргава е във високи обороти и като цяло добре се държи с тези кончета!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега много бих искал да пуснеш една снимка на Рено 306, сигурно е нещо, което и в сънищата си не съм виждал! Шегата настрана, колата ти щом е 125к.с бъди повече от сигурен, че няма как да не го усетиш ако всичко и е наред! Моята не е 125, а 116к.с и си ги усещам. Колата ми си има ряз, пъргава е във високи обороти и като цяло добре се държи с тези кончета!

 

Взех заплата и понеделник отивам на официални сервиз на Mitsubishi ... Благодаря за мненията и съветите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Взех заплата и понеделник отивам на официални сервиз на Mitsubishi ... Благодаря за мненията и съветите.

 

Здравей колега. Може би вече си проверил какъв е проблема, но при какви обороти я караш колата? Както казва колегата Plam, наистина на по-високите обороти има ряз. поне при мойта съм забелязал, че ако очакваш при 2000-2300 (2500) оборота на хвръкнеш не става....но над 3 наистина е осезаемо

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...