Премини към съдържание

Питане за Каризма 1.6 90кончета 96г ?


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, изключително ми е приятно да пиша в форума за първи и надявам се не за последен път!! Наскоро се спрях на въпросната кола и ми взе сърцето, та сряда мисля да ходя да е взимам. Питенато е следното: разхода как върви?, ДВГ капризен ли е и частите за него скъпи ли са?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разхода, поне при мен, се движи между 4.5 и 9,5 на 100 зависи как и къде я караш :drive:

А относно частите, за сега съм сменял само консумативи и един семеринг .. цените им бяха нормални

Съветвам те хубаво да огледаш за течове на масло от турбото, от двигателя, от картера.. също така запали колата студена, ослушай се за шумове от турбото и двигателя :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясно колеги благодаря много! При огледа бях приятно изненадан от колата, няма тропане, няма течове(изрично гледах), всичко работеше с изключение на левите копчета за стъклата.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За стъклата може да е натиснат един бутон пред копчетата,квадратен е ! Той ги блокира.

Количката щом ти харесва взимай я :icon_dance:

Аз карам такава повече от година и още не ми е омръзнала с кеф се качвам ;)

За разхода не се притесняваи,всичко зафиси от бензина,няма да папа повече от един драглиф GOLF 1.4 :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не беше от бутона за блокиране, а просто левите бутони се бяха откачили. Иначе, да колата определено ми хареса с перфектия двигател за мен и на всички екстри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам такава (1.6, 90 коня) трета година на газ.

 

Разход - повече от 10лв. на 100км не можах да кача!

 

Капризен ли? Сигурно се шегуваш!

4G серията са уникално здрави и икономични двигатели.

И нямат никакъв проблем с газта като гориво.

 

За останалото - при мен нищо не се счупи. А колата не се спира. Баси машината!

 

За тези пари на пазара няма нищо близко до този автомобил. Дори напротив!

Подкараш ли го, с течение на времето все повече ще се убеждаваш колко далеч е пред всякакви евробангии.

Във всяко отношение!

 

Ако я вземеш поръчай на Миро добавка за отпушване на инжектори. Няма да си познаеш колата човече.

Каквото те интересува - винаги сме насреща.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много колега, точно от такова мнение имах нужда да чуя....

Гледам, че си от Видин. Добре е да поразузнаеш дали има доверени майстори, които познават диамантите.

Визирам смяната на ремъците. Най-вече там се дънят "майстотите" ...

Понеже се сменят рядко - винаги можеш да се разходиш до София или Пловдив за да ти е мирна главата.

 

п.п. колко е делителното на главините?

Да бях си купил некой хлопел да вися цял ден под него - сигурно щях да зная какво ме питаш ...

С Каризмата практикувам единствено влизане и излизане от гаража ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че си от Видин. Добре е да поразузнаеш дали има доверени майстори, които познават диамантите.

Визирам смяната на ремъците. Най-вече там се дънят "майстотите" ...

Понеже се сменят рядко - винаги можеш да се разходиш до София или Пловдив за да ти е мирна главата.

 

По сложно ли е или какво?

Да бях си купил некой хлопел да вися цял ден под него - сигурно щях да зная какво ме питаш ...

С Каризмата практикувам единствено влизане и излизане от гаража ...

Ами колега аз в момента имам хлопел и мога да ти кажа, че се разделям с него по наложителни причини иначе питам като купувам джанти евентуално с колко дупки трябва да са и на какво разстояние :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разхода, поне при мен, се движи между 4.5 и 9,5 на 100 зависи как и къде я караш :drive:

А относно частите, за сега съм сменял само консумативи и един семеринг .. цените им бяха нормални

Съветвам те хубаво да огледаш за течове на масло от турбото, от двигателя, от картера.. също така запали колата студена, ослушай се за шумове от турбото и двигателя :good:

 

Ако има турбо, да идвам да я взимам аз...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако не сложат правилно ремъците - следва късане и нов двигател.

 

За междуболтовото - мисля има и на 4х100 и на 113. Прегледай старите теми да не те излъжа.

 

Ами колега аз в момента имам хлопел и мога да ти кажа, че се разделям с него по наложителни причини ...

И за се разделих с един преди Каризмата. Трагично ще е да ги сравнявам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако има турбо, да идвам да я взимам аз...

 

 

Има турбо щото е дизел :rolleyes:

А иначе грешката е моя помислих, че човекът си е харесал 1.9 TD .. а защо не мога да обясня :icon_blush:

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здрасти колега, аз също карам 1.6 90 коня от три годинки и до сега и наливам само масло и бензин :) , и ми стана интересно - за каква добавка става въпрос, ако мога и аз да я поглезя малко ?

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... за каква добавка става въпрос ...

Инжекторите се позапушват и от бензина. Горе говорех за оригинална добавка на Мицубиши (в алуминиево шише)

за отпушване на инжектори на бензинови двигатели - MPI и GDI.

В Ратола я продават за 25-30лв.

 

Сипваш я на почти празен резервоар, пълниш с бензин догоре и караш поне 200 километра без да гасиш двигателя.

После караш на бензин докато издухаш резвервоара. След това може и на газ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеално става/за ГДИ-то/, ако в резервоара има утайки/шлака, тиня, боклуци, отлагания и т.н./.

Всичко това, разтворено от добавката се набива по системата чак до инжекторите....

Чудесно се запичат!

..............................

Ползвайте добавката, ако сте сигурни, че резервоара ви е чист или ако лично сте го изчистили...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте

 

Аз мога ли да попитам тази добавка от каде мога да я взема, на какви пари. Ако можете да ми кажете за София или Русе.

Ако е оригинална на :mitsu-smiley: да търся в Балкан-Стар или ...

 

Мерси

 

P.S : Питам защото моите инжектори тъкмо ги взех от "Ултра-Звука" (някакво почистване) та не искам пак да ги чистим

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

 

Аз мога ли да попитам тази добавка от каде мога да я взема, на какви пари. Ако можете да ми кажете за София или Русе.

Ако е оригинална на :mitsu-smiley: да търся в Балкан-Стар или ...

 

Мерси

 

P.S : Питам защото моите инжектори тъкмо ги взех от "Ултра-Звука" (някакво почистване) та не искам пак да ги чистим

 

или.......:good:

Виж в "Ратола" - доволен ще останеш!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

или.......:good:

Виж в "Ратола" - доволен ще останеш!

 

Здравей

 

Съжалявам но понеже аз не живея във България. Идвам си само през лятото и така...

Можете ли да ми дадете Адрес или Web Саит да намеря тази фирма. Не че не съм търсил но намерих това "Ратола" .Ако е вярно може ли да ми го потвърдите.

Мерси

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, Миро ти е по-добрият вариант, отколкото адрес...

/Щото работи в Ратола/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз се свързах със Миро

 

Магазина за части и сервиза ни се намират на 202 улица в кв.Орландовци, така че трябва да отидеш там, но може да ти изпратим и добавката по куриер.

 

Поздрави!

 

Мирослав Коджаманов

 

Ето какво ми казва.

Мен това ми трябваше куриерските услуги не ми трябват.

Така че мерси на всички. Мисля да отида и да си взема 1 добавка.

 

Само да попитам.

Трудно ли почиства резервоара, смисъл разглобяване сглобяване и така нататък.

 

Дано да не се отклонявам много.

 

Пак мерси :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...