Премини към съдържание

Климатроник на Каризма


Препоръчано мнение

Колеги,дайте съвет откаде да започна.Климатроника ми спря да работи по време на пътуване т.е работеше спрях го за малко и когато го пуснах отново не заработи, само се включиха вентилаторите на радиатора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От сервиз за авто-климатици :)

 

Иначе по-веригата пускаш на MAX COOL и гледаш дали се е зацепил климатика. Дали са студени тръбите откъм двигателя и т.н. по веригата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това го направих, тръбите не започват да се охлаждат.Как даразбера дали зацепва шайбата на компресора нали е на електромагнит. Някои може ли да ми препоръча сервиз на които мога да се доверя.мисля да се насоча към Варна или в Пловдив във фирмените сервизи на Митсубиши.Не знам как е в Ратола -София ,поне нямам телефони за връзка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Плевен ти е по-близо.

Обади се на 0888284300 - търси Анатоли и си запази час.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Така както е отворена темата да попитам сменял ли е някой скоро дехидратор на климатика и от къде си го е поръчал,четох за поръчки от ,,КОСЕР"но се въдържам за сега.НЕ ИСКАМ да правя реклама но ако някои има нужда от ремонти по климатика/климатроника/да прескочи до Плевен в сервиза които ми препоръча VALBOSS/Благодаря му/,момчетата са доста във час .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте Колеги

Да не отварям друга тема искам да питам за какво служи този регулатор на климатроника

http://microamp.snimka.bg/automobiles/car.521374.19840364

Carisma 98 1,6 90hp FULL A/C

Интересното е че от другата страна има за затваряне на клапата, а тази "ръчка" е свързана с жило отиващо в разпределителя на въздуха

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги

Да не отварям друга тема искам да питам за какво служи този регулатор на климатроника

http://microamp.snimka.bg/automobiles/car.521374.19840364

Carisma 98 1,6 90hp FULL A/C

Интересното е че от другата страна има за затваряне на клапата, а тази "ръчка" е свързана с жило отиващо в разпределителя на въздуха

Когато врътката е в горно положение получаваш приток на хладен въздух от централната духалка независимо, че климатроника е в режим на отопление.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато врътката е в горно положение получаваш приток на хладен въздух от централната духалка независимо, че климатроника е в режим на отопление.

Ти сириозен ли си??? :huh:

по дяволите :bang:

А аз си мислех зимата че парното се е прецакало и затова духа хладно

.....

Какво е предназначението на това "чудо" ? Не може ли просто "тоя" дето ще върти "тая ръчка" не вземе да намали темп-а на климатроника и то ще влезе по-хладен въздух

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

корекция:

 

не е "хладен въздух", а "въздух от външната среда".

 

Ако навън е адската жега... ще влиза топъл въздух. Аз също не разбирам тоза врътка къде стои в цялата система на климатроника... защо климатроника има също копче пусни/спри въздуха отвън.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако пуснеш зимата топлото на 6, щото возиш на задната седалка две-три полуголи манекенки, тази духалка я нагласяваш да ти духа в лицето хладен външен въздух - та да не заспиш в движение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

корекция:

 

не е "хладен въздух", а "въздух от външната среда".

 

Ако навън е адската жега... ще влиза топъл въздух. Аз също не разбирам тоза врътка къде стои в цялата система на климатроника... защо климатроника има също копче пусни/спри въздуха отвън.

Правилно, влиза "въздух от външната среда" извнявам се :). Иначе целта да затвориш притока на външен въздух е да се охлади купето по-бързо като се предполага, че колата не е била няколко часа на адското слънце и въздуха в нея не е 2 пъти по горещ от този навън :). За това когато натиснеш бутона Max Cool климатроника затваря притока на външен въздух. Другото предназначение е ако караш зад някои чипосан дизел и не искаш да дишаш излизащите отработени газове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Правилно, влиза "въздух от външната среда" извнявам се :). ......

............

Никога не бих се сетил че тази "врътка" ще е за вкарване на въздух от вън. Винаги ако ми е трябвал свеж въздух си отварям прозореца и готово.

А аз си разглобих парното да търся дефект, че зимата темп-а на 32оС , загряла кола, а духа едно хладно такова. Ама не се сетих да вида от другите изводи за парното какво духа.

Научихме нещо важно, винаги питай и тогава се впускай и .... как изглежда отоплителната система на колата :)

Редактирано от ivomt
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако пуснеш зимата топлото на 6, щото возиш на задната седалка две-три полуголи манекенки, тази духалка я нагласяваш да ти духа в лицето хладен външен въздух - та да не заспиш в движение.

Valboss, ако има полуголи мадами на задната седалка за какво каране и за какво заспиване говориш, то може и парно да не ти "требва"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...