Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Скоростомер Space Star


Препоръчано мнение

Здравейте.

Преди ден-два минах по Цар Борис и по едно време гледам стрелката на скоростомера се закотвила на 50 и не мърда изобщо. След като се раздруса още малко колата, стрелката пак почна да се мърда. Но днес гледам, че започна да ми показва скоростта, само когато си поиска. Въпросът ми е скоростомерът разглобява ли се, може ли да се оправя или трябва да се подменя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Преди ден-два минах по Цар Борис и по едно време гледам стрелката на скоростомера се закотвила на 50 и не мърда изобщо. След като се раздруса още малко колата, стрелката пак почна да се мърда. Но днес гледам, че започна да ми показва скоростта, само когато си поиска. Въпросът ми е скоростомерът разглобява ли се, може ли да се оправя или трябва да се подменя?

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=13424 - тук колегата е описал как се сваля таблото, и без друго от там се почва и после надолу по системата. Успех!

П.П. Препоръчвам да почистиш клемите с контактен спрей.

Редактирано от niksun
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Аз прегледах темата преди да напиша поста, свалих таблото, свалих стъклото, стрелката на скоростомера се движеше свободно, а аз очаквах да има някакъв механичен проблем. По-нататък не съм пипал, защото ме беше шубе да не счупя нещо. Но ще почистя клемите, както казваш, ще припоя редичките, на които отиват лентовите кабели, пък ще видим после. По самата платка също има компоненти, които са запоени. Ако стигна до тях, ще ги припоя също.

Притеснява ме да не би проблемът да е в датчика за скоростта.

Интересно ми е сигналът за скоростомера от компютъра ли идва? Защото на дисплея също се показва някаква средна скорост на движение. Или са различни схеми, получаващи сигнал от различни датчици? На дисплея на компютъра средната скорост е 18 км/ч. При нулиране почва да показва друго, но след известно време каране в града пак си идва на същото показание. Ако може някой колега със Спейс Стар да каже при него какво пише на дисплея като средна скорост.

Редактирано от djd
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако може някой колега със Спейс Стар да каже при него какво пише на дисплея като средна скорост.

Пише каквото си пресметне компютъра от последното ти нулиране на показанието, което следиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега "djd". Аз имам същия проблем със стрелката на километража. Колата си я купих и проблема си го имаше, тоагава необърнах голямо внимание на това мислех си че като се почисти ще се оправи но нестана :icon_crying: . Свалял съм таблото няколко пъти даже изгорели лампички си смених, пръскал съм с контактен спрей куплунзите доста обилно и съм презапоил местата които сметнах за необходимо по платката но резултат няма. Според мен това е статично електричество което спира стрелката да отлепи. При мен като тръгвам неотлепя, трябва да вдигна някъде към 50км. за да отлепи или да тупна таблото с ръка. Посъветваха ме да намеря антистатичен препарат за дрехи с който да напръскам таблото (без да го разглобявам) и след това с парцалче да го забърша и това помагало в повечето случай. Понеже тези дни ми казаха за този вариант не съм имал време да купя препарат за да пробвам или наи-малкото да питам някой който има такъв това най-често са жени :) за да направя пробата. Ако някой направи това преди мен нека да пише иначе аз направя ли пробата ще пиша за резултата :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери си все пак датчика за скоростомера. Той и прибора са свързани към+ през контактния ключ и след това през бушон №7 - 10А. Провери и него. Информациятя за скоростта от датчика стига първо до прибора, и от него отива в CPU-то. Провери и масата към прибора - да не се губи някъде. Защото и лошите връзки се оправят след като ТУПНЕШ таблото с ръка. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще да я заведа на някой електричар.

 

Колега по добре се свържи с DJ Tymbi на лични и се уговори с него. Той е правилния човек, проблема ти може да не е в таблото! Но дори да е в него пак той е човека.

Редактирано от niksun
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ОК, благодаря, ще се свържа с него. Това го планирам, откакто съм взел колата (преди това известно време рових по форума с разузнавателна цел :icon_blush: ).

Редактирано от djd
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ОК, благодаря, ще се свържа с него. Това го планирам, откакто съм взел колата (преди това известно време рових по форума с разузнавателна цел :icon_blush: ).

 

Хей "djd" пиши моля, ако откиеш проблема а и решението, защото и аз искам да оправя моя но след толкова опити няма промяна. Благодаря предварително :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще пиша, разбира се.

Засега съм го оставил, защото пак ми излезе проблема с EGR клапана. Оставих я в Ратола да я чистят. Предишния път май не чистиха механичната част на клапана, а само електрическата. Оказа се, че колекторът трябва да се чисти, а може и катализаторът да е задръстен. Дано я оправят за по-дълго време, че е неприятно колата да влезе в сервизен режим, особено извън града - от Сливница до София карах с 40-50. :worthy:

"Изобще", километражът в момента ми изглежда бял кахър. :)

Редактирано от djd
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...