Премини към съдържание

Светлини на задна скорост


Dell

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, вчера като обикалях по тъмно един паркинг, с неудоволствие забелявах, че отзад не се вижда нищо, т.е. светлините ми на задна скорост не светят. И двете. Проверих крушките, здрави са. Предполагам, че възможният причинител е датчика за задните светлини. Може ли някой да ми каже къде трябва да е това нещо, за да не се бутам напразно отдолу? Търсих по каталозите, но явно не е на скоростната кутия. Или разбира се не съм гледал точните схеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Търсих по каталозите, но явно не е на скоростната кутия. Или разбира се не съм гледал точните схеми.

На скоростната кутия е ...

post-3405-1275028285,6497_thumb.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря, доста лутане ми спести :) Сега виждам, че кутията има малка разлика с тези които излизаха, май не съм гледал точното нещо...

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря, доста лутане ми спести :) Сега виждам, че кутията има малка разлика с тези които излизаха, май не съм гледал точното нещо...

Ми в аватара ти пише че караш ГДИ пък ти си гледал Френските кутии .. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е, пишеше Каризма, реших, че веднъж ше имам късмет и ще е това което ми трябва.. :)

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, вчера като обикалях по тъмно един паркинг, с неудоволствие забелявах, че отзад не се вижда нищо, т.е. светлините ми на задна скорост не светят. И двете. Проверих крушките, здрави са. Предполагам, че възможният причинител е датчика за задните светлини. Може ли някой да ми каже къде трябва да е това нещо, за да не се бутам напразно отдолу? Търсих по каталозите, но явно не е на скоростната кутия. Или разбира се не съм гледал точните схеми.

И аз имам същия проблем колега. Един път ги видях, че светят, но радостта ми беше кратка защото на другия ден отново не работеха. Ако някой знае как може да се отстрани този проблем, моля да сподели

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами вадиш буксата от контакта, който е на кутията (като вдигнеш капака се вижда) Ако е с един проводник даваш на маса, ако е с два ги свързваш един с друг, даваш на контакт и ако там е бил проблема ще светне. Ако не светне, някъде има лош контакт, изгоял предпазител или крушки. Ако светне му мислиш вече с какво да го развиеш, че не е много лесно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, послушай колегата, много вярно се оказа всичко, но преди това ме беше страх да експериментирам, а и не знаех къде е датчика. С два проводника ти е буксата, просто ги свържи. Пробвах го - резултата е повреден датчик, 24 лв. и много зор при развиването, ако нямаш ключ 23 или 24 и двигателят е горещ :icon_censored: Новият датчик е 22 и там нямаше проблем. Благодаря на всички ви.

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте колеги, и при мен се появи проблемът с "несветещите" крушки за задна. Странното обаче е, че ту светят, ту не светят. Примерно забелязах, че като запаля колата сутрин и включа задна си светят, като я покарам малко и спират да светят. Намерих го този датчик и си работеше. Има ли нещо друго което играе роля при свелините на задна скорост.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...