Премини към съдържание

Нулиране на среден разход и скорост


Препоръчано мнение

Здравейте. Темата е стара, аз съм нов, но днес открих, че компютърът на Lancer 2010 1,5 INFORM не нулира средния разход, а само го скрива. Като запалите, изберете от настройките MANUAL и ще ви покаже стойностите (разход и средна скорост) след последното ръчно нулиране!

 

Поздрави от мен!

Редактирано от hartiiko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Темата е стара, аз съм нов, но днес открих, че компютърът на Lancer 2010 1,5 INFORM не нулира средния разход, а само го скрива. Като запалите, изберете от настройките MANUAL и ще ви покаже стойностите (разход и средна скорост) след последното ръчно нулиране!

 

Поздрави от мен!

 

 

Здравей колега,добре дошъл!

Нещо не можах да чатна,би ли обяснил по подробно...разхода се нулира автоматично,след около 3 часа без да се пали двг....а ти си открил начин при който,се изключва автоматичното нулиране,това ли е или аз не съм разбрал...

П.С. Постни някоя снимчица де...може да се засечем някъде...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,добре дошъл!

Нещо не можах да чатна,би ли обяснил по подробно...разхода се нулира автоматично,след около 3 часа без да се пали двг....а ти си открил начин при който,се изключва автоматичното нулиране,това ли е или аз не съм разбрал...

П.С. Постни някоя снимчица де...може да се засечем някъде...

 

За съжаление снимка нямам.

Но номерът е следния. Броячът може да се нулира ръчно и автоматично, както знаем. По неясни причини фабрично след всяко стартиране на двигателя (по-скоро при преминаване на ключа от OFF на ACC или ON) ръчният режим на нулиране преминава в автоматичен.

Но заблудата е, че стойностите се трият. Не, те се скриват. Така че, след 3-4 часа "некаране" поставете ключа в позиция ACC или ON, променете от SETTINGS - AVG от AUTOMATIC на MANUAL. Запалете. Така ще се изведе стойността след последното ръчно нулиране (да речем след последното зареждане).

При мен стана.

Ако е неясно, утре ще сляза и ще снимам стъпка по стъпка.

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става но до следващото палене , пак си е ауто поне при мен е така на аутлендера , има и ммцс , как ли не го пробвах и се на ауто си остава , уж го приема да е ръчно и като загася колата после пак е ауто , може и да пропускам някоя стъпка незнам , по книжката както го дават го правя и не става , а и в крайна сметка се тая не ми е върнала нищо което съм и сипал . :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_dance: :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става но до следващото палене , пак си е ауто поне при мен е така на аутлендера , има и ммцс , как ли не го пробвах и се на ауто си остава , уж го приема да е ръчно и като загася колата после пак е ауто , може и да пропускам някоя стъпка незнам , по книжката както го дават го правя и не става , а и в крайна сметка се тая не ми е върнала нищо което съм и сипал . :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_dance: :icon_clap:

 

Ха-ха, така е!

 

Но наистина, номерът става само до следващото палене!

 

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо, ама какви са тези безумни теми, модераторите... стига празнували. После човек като търси нещо му излизат един куп ей такива теми без никакъв смисъл. Извинявам се на автора ако го засягам с нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо, ама какви са тези безумни теми, модераторите... стига празнували. После човек като търси нещо му излизат един куп ей такива теми без никакъв смисъл. Извинявам се на автора ако го засягам с нещо.

 

Здравей! Не съм се засегнал хич, само не разбирам защо темата да е безсмислена. Има такава тема още от 2008 г. и в нея няма развитие или отговор. Реших, че ще бъде полезно, защото тази справка за разхода е удобна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо, ама какви са тези безумни теми, модераторите... стига празнували. После човек като търси нещо му излизат един куп ей такива теми без никакъв смисъл. Извинявам се на автора ако го засягам с нещо.

 

Бай Брадър всичко гледа, слуша, чете и редактира....

В случая, инфото е :

"Но номерът е следния. Броячът може да се нулира ръчно и автоматично, както знаем. По неясни причини фабрично след всяко стартиране на двигателя (по-скоро при преминаване на ключа от OFF на ACC или ON) ръчният режим на нулиране преминава в автоматичен.

Но заблудата е, че стойностите се трият. Не, те се скриват. Така че, след 3-4 часа "некаране" поставете ключа в позиция ACC или ON, променете от SETTINGS - AVG от AUTOMATIC на MANUAL. Запалете. Така ще се изведе стойността след последното ръчно нулиране (да речем след последното зареждане). "

Ако описанието е неточно, моля, колегите с новите Лансери да го поправят.

Ако ли пък е невярно - пишете тук, че информацията която е постната не отговаря на истината и ще премахна цялата тема.

Вие сте на ход...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Информацията не само е вярна, но е и изключително полезна. Багодаря на колегата, че ме "светна" за тази особеност на Лансерите.

 

Поздрави на всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...