Премини към съдържание

Lancer 1.5 Glx - Блок за управление


ivansz

Препоръчано мнение

Здравейте всички,

 

Имам Лансер 1,5 90г. Миналата седмица изгасна на един светофар и повече не запали. В Ст.Загора сервизите много не разбират на Мицубиши, но един човек си поигра доста с него и се оказа, че блока за управление / компютъра / се е скапал и не подава сигнал към двигателя за запалване. Обиколих няколко морги в града но нямат на старо такъв компютър. Може те ли да ми помогнете?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм от София и сме имали 2 пъти подобен проблем! Нашето Мицко е GLXi! Значи единият път купихме компютъра от арабите, но се прецака! Аз ти предлагам да си купиш компютър от Hyundai Sonata или Pony примерно! Ние вторият път си купихме от Соната 1.8i и не сме имали проблеми с него ( :icon_angel: )! А иначе за нов компютър- по-добре не проверявай какви са им цените! Айде успех и използвай търсачката,защото има такава тема! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нов компютър струва 3370 кинта...

по-добре си купи ново Митцубиши или ако много държиш на твойто пак си купи ново и вземи компа от него - така ще ти излезе доста по-ежтино:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти бъда полезен ако все още не си решил проблема с компютърчето. За да бъда точен ми трябват индикираните по кутията на твоя компютър букви и цифри, както и типа на мотора на колата. Цената на втора употреба е около 500 лева.

С поздрав!

Атанас Балездров

тел.0888528537; 0896646030; 032/634184

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм същият проблем с моето Мицубиши.Купих комп. на старо - 350 лв.Карах около 500 км. и отново изгоря. Ремонтира го един познат и в момента ми даде много нисък разход на гориво. Докато намеря подходящ комп. карах колата с комп. от Мицубиши Галант, но ми влизаше гориво в маслото ! За ремонта ми взе 170 лв, като даде гаранция, че забравям за проблема. След като го ремонтира, го провери на тестер и каза, че кабелите ми са за смяна и това е породило проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Ако все още не си решил проблема дай цифрите на този комп да търсим.Имам 2бр: MD189748 - E2T39371 и MD130725 - E2T33474A

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо не я продадеш колата? :icon_hmm:

 

Напълни се пепелника- сменяме колата! Според мен няма смисъл, понеже колата никак не е лоша, изобщо няма да и вземе пари, а и за най-много 500 лева ще си я оправи. Ако има пари за по-хубава кола.....да, но иначе няма полза от продажбата. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте,

Успях да намеря компютър от Варна. Днес го сложих и колата запали. Проблема сега е че се променят оборотите безпричинно. В сервиза не можаха да я погледнат подробно, но според тях новият комп. трябвало да подава постоянно напрежение от 5 волта към датчиците, а в момента това напрежение варирало м/у 4 и 5 волта. Възможно ли е да е от това, и какво ще ме посъветвате.

 

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз бих те посъветвал да си смениш компа. Ако не работи както трябва, значи нещо му има или не е за този двигател. Не ми се вярва да трябва нещо да се пипа по самият компютър, просто може да е скапан, нищо че колата пали. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Успях да намеря компютър от Варна. Днес го сложих и колата запали. Проблема сега е че се променят оборотите безпричинно. В сервиза не можаха да я погледнат подробно, но според тях новият комп. трябвало да подава постоянно напрежение от 5 волта към датчиците, а в момента това напрежение варирало м/у 4 и 5 волта. Възможно ли е да е от това, и какво ще ме посъветвате.

 

Благодаря!

 

Вариантите са няколко - пина за захранването на датчиците на оригиналното ЕКУ е друг, самото захранване е заминало, ЕКУ-то, поради някаква причина, се претоварва. Ако проблема е само със захранването, лесно се оправя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

нзм какво ти е ЦПУ-то но вземи отиди в сервиз където могат да ти направят диагностика и евентуално ще намерят някакъв чип за ЦПУ-то за 200-250лв. и всичко ще е ок

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Ако все още не си решил проблема дай цифрите на този комп да търсим.Имам 2бр: MD189748 - E2T39371 и MD130725 - E2T33474A

 

Здравей!

Току що се регистрирах и почти веднага намерих това, което търся. Имаме Мицубиши Лансер/1992/, на което изгоря компютъра за инжекциона. От 2 месеца никой нищо не може да направи или да намери. Живеем в Бургас и тук има още 1-2 такива коли като нашата. Вече се отчаяхме. Пробвахме и от Турция - нищо. Сега виждам същите цифри като на нашия компютър - МD189748 - Е2Т39371. Ако още е актуално, ще ти бъда много благодарна ако може да се свържем по някакъв начин. Или ако не - някой ако може да помогне с информация от къде може да се намери компютър. Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

Току що се регистрирах и почти веднага намерих това, което търся. Имаме Мицубиши Лансер/1992/, на което изгоря компютъра за инжекциона. От 2 месеца никой нищо не може да направи или да намери. Живеем в Бургас и тук има още 1-2 такива коли като нашата. Вече се отчаяхме. Пробвахме и от Турция - нищо. Сега виждам същите цифри като на нашия компютър - МD189748 - Е2Т39371. Ако още е актуално, ще ти бъда много благодарна ако може да се свържем по някакъв начин. Или ако не - някой ако може да помогне с информация от къде може да се намери компютър. Благодаря

Извинявяй , чак сега виждап поста ти.Утре ще проверя за твоя комп и ще пиша.Имах 9-10броя http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...ic=1793&hl= , но продадох 6 от тях, дано твоят да е останал.Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Дано да имам късмет.

Съжалявам но въпросният е продаден.Пожелавам ти успех в търсенето и не губи надежда.Поздрави
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 години ...

Tarsja md130725 I kolko struva

-Не търси а ми прати твоя да го оправя! виж тук http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=28692

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...