Премини към съдържание

светлини заден ход


Препоръчано мнение

Има спейс от една седмица.Колата е перфектна но имам два проблема.Първия е че няма реле за клаксона и установих че е махнато защото като се сложи свири постоянно.Втория е че не ми светят светлините за заден ход.По първия проблем прочетох тук и май разбрах че проблема е в платката във волана.Някой може ли да ми каже нещо за светлините за заден ход .Проверил съм предпазителите -наред са.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има спейс от една седмица.Колата е перфектна но имам два проблема.Първия е че няма реле за клаксона и установих че е махнато защото като се сложи свири постоянно.Втория е че не ми светят светлините за заден ход.По първия проблем прочетох тук и май разбрах че проблема е в платката във волана.Някой може ли да ми каже нещо за светлините за заден ход .Проверил съм предпазителите -наред са.

 

Ами, остава да намериш датчика за задна скорост, който се намира някаде на скоростната кутия, незнам точно къде е при теб, но е букса със два кабела. След това я разкачваш от датчика, даваш на контакт и със кабелче или каквото се сетиш свързваш двете крачета от буксата. Ако има ток на буксата и задните ти крушки са здрави, би следвало да светнат. Ако ли не, провери дали идва ток до буксичката, на едно от двете крачета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Крушките са здрави - светлината за мъгла също е на тях и си свети.Ще търся датчика.Мерси!!!!

Здравейте!

Първо:Честито за придобивката:Със здраве да си я карате!

А сега за проблема:от моя опит мога да споделя следното:според мен има вариант датчика на светлините за заден ход да е бил нарочно разкачен от буксата,по същата причина поради която са Ви махнали релето на клаксона:светлините да светят постоянно.

Първо на буса(Л300) беше така.Мислех че крушките са изгорели-но не бяха.Но като потърсих датчика,се оказа че е разкачен.В момента в който го свързах,светлините за заден ход светнаха,но си светеха постоянно.

Преди около 3-4 седмици същата история само че с Галанта-един комшия ми вика:”Защо ти светят постоянно белите светлини отзад”?И наистина в момента в който поставя ключа на контакт,светлините на заден ход си светват,независимо от предавката.Проблема още не съм го решил за съжаление(все за този датчик не остават финанси)-неудобно е вечер,но пък не е болка за умиране.Просто в момента съм си разкачил буксата от датчика,който при Галанта се вижда,като погледнеш отгоре на скоростната кутия,на доста лесно място.

Явно тия датчици,се поставят на уязвими места и се повреждат-или пък просто им е дошло времето-незнам.

Успех!

Редактирано от svetlin_dbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да ми каже на първо четене каде е датчика на светлините за заден ход във спейса.И евентуално колко струва това прословуто реле за клаксон.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да са на едно светлината за мъгла и светлините за заден ход. Гаранция, че са на отделни крушки.

Огледай хубаво скоростната кутия, и намери датчика.... и направи това което ти казвам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоя двигател е така опакован че и с куче не можах да го намеря тоя датчик на скоростната кутия.Имам тук едни книжки сега ще чета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, честито и от мен за звездичката!

Крушката за заден ход е една на единия стоп (десен) и една за мъгла на другия стоп (ляв) или поне на моята е така 2001г.

И слушай какво ти казват съфорумците, форума е чудесен и много полезен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако не се оправиш. Защо не прескочиш до Плевен, разстоянието е по малко от колкото да идеш от единия край на София до другия...

Отвори си един google.maps и задай тези координати: 43.404577,24.634576 , това ни е сервиза.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоя двигател е така опакован че и с куче не можах да го намеря тоя датчик на скоростната кутия.Имам тук едни книжки сега ще чета.

А провери ли дали идва ток до фасунгата? Имаш клеясване на пластинките.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кажете ми моля Ви какво е релето за клаксона че се оказа че в нито един магазин в Ловеч не знаят какво е релето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В никой магазин няма да ти го кажат. Спецялно за такива части искат да го видят на живо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми как да им го покажа като го нямам.Еднакво ли е с другите .Поне на външен вид изглежда еднакво ама на характеристики какво е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...