Премини към съдържание

Поклопване от зад


sirko

Препоръчано мнение

Ето, че вече и моя галант се обажда че нещо го боли (1-вата му болежка от както го имам). При преминаване на леки неравности като спящ полицай или малко по некачествена кръпка (дупки за щастия няма по пътищата) се чува нещо като клоп-клоп, звука идва от зад в дясно и е нещо като метал в метал, трудно е да се опише с думи точно но звука е нещо такова.

 

Как мога да диагностицирам проблема без да ходя по тукашните майстори които само за hello ще ми вземат 50 паунда. Забелязах преди известно време, че биалетката от зад е малко разчекната и съм склонен да вярвам, че е от нея... Стига толкова писане, въпроса е в какъв ред да почна да проверявам и какви симптоми да търся?

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега имах същия проблем както го описваш и при мен се оказа биалетката...Вероятно и при тебе ще е това....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето, че вече и моя галант се обажда че нещо го боли (1-вата му болежка от както го имам). При преминаване на леки неравности като спящ полицай или малко по некачествена кръпка (дупки за щастия няма по пътищата) се чува нещо като клоп-клоп, звука идва от зад в дясно и е нещо като метал в метал, трудно е да се опише с думи точно но звука е нещо такова.

 

Как мога да диагностицирам проблема без да ходя по тукашните майстори които само за hello ще ми вземат 50 паунда. Забелязах преди известно време, че биалетката от зад е малко разчекната и съм склонен да вярвам, че е от нея... Стига толкова писане, въпроса е в какъв ред да почна да проверявам и какви симптоми да търся?

 

 

Направи опит :

когато минаваш пак през неравност друг човек да отвори задната врата и да слуша дали не е от челюстите на спирачните апарати.

При мен беше същото и бях почти убеден че звука идва от багажника ( някоя кора или друго ) ,

Но се оказаха спирачките , звука се резонира от багажника и звучи съвсем по различно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вероятността да идва този звук от апаратите или накладките е доста малка според мен. Когато сменях накладките (преди няколко месеца) всичко си беше стегнато и без никакви луфтове и от двете страни, ако допуснем, че шумът е от тях би трябвало да тропа и от 2-те страни а то си клопа само от дясно.

 

Като за начало ще сменя биалетката и то ще си каже.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега имах същия проблем както го описваш и при мен се оказа биалетката...Вероятно и при тебе ще е това....

 

Бърз въпрос от мен.: :rolleyes: Колко ти струва това удоволствие (цена на биалетката и ремонта) ? :maistor:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Ратола е около 100 лева биалетката,а монтажа можеш и сам да си го направиш.Аз предпочетох варианта втора употреба,по обясними причини :icon_blush:.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Ратола е около 100 лева биалетката,а монтажа можеш и сам да си го направиш.Аз предпочетох варианта втора употреба,по обясними причини :icon_blush:.

 

Причината наистина е обяснима !!! :icon_n_blowup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

100лв.  за една биалетка :wacko: а стига бе.

Сигурно са някои позлатени .. :D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно са някои позлатени .. :D

Ами аз преди около 4 месеца в Ратола попитах за биалетка на Еклипса и ми обявиха цена 160 лв.

Тя би трябвало да е диамантена :P :P :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора какви ги приказвате - не искам да влизам в спор, ама съм въждал биалетки по 20-30 лв. Не смятам, че са толкова отговорна част като правия носач например, че да се налага да даваме по 100 лв. за едно железце, което е около 12 см. и на него има 50 г. гума и два болта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,наясмо сме че цената на която им идва биалетката не е 100 лева,те както и Балкан Стар,си слагат двойни и тройни надценки,но частите си сигурен, че са OEM. Всички сме виждали ментетата за по 20 лева,така че не се учудвай,ако тази биалетка от 20 лева те остави след няколко (2 000 примерно) хиляди километра. Извинявам се на колегата,че му разводних темата .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...