Премини към съдържание

Питане за хидравлична помпа!


Препоръчано мнение

Поздрав на всички.От известно време започна да ми просвирва хидравличната помпа.До като разбера какво ми свири минаха няколко дни в търсене.Просвирва от време на време с много тънък звук.Мислехме че е от компресора на климатика, но си смених лагера на климатика, така че отпада от там да свири.После за ремъка, правих проби един път го оставих хлабав, после натегнат и в двата случая се появява този звук.Остана само тази хидравлична помпа от нея да е това свирене.Като махна ремъка и не се върти хидравличната помпа, не свири.Питането ми е, вътре какво може да свири в тази помпа, нали се смазва с масло като се въртят частите.Лагерите отделно ли са от маслото или се обливат от маслото.Как мога да си сменя лагерите на тази помпа, че да спре това просвирване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не е разглобявал такава помпа.Като модел е от кръглите.Какво може да просвирва на тази хидравлична помпа.Не зависи от завиването на волана, като се остави на място, пак се чува този тънък звук.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте, от къде мога да намеря документация за тази хидравлечна помпа, какво и е вътрешното разположение,как се разглобява.Чертежи някакви.Все ми просвирва от време на време тази помпа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май трудно ще намериш такава информация......За предпочитане е от толкова коли дето се продават на части, купи си една помпа втора употреба. И после си разглобявай тази на спокоиствие. Иначе така като гледам май не си правил подобна операция , има голяма вероятност да останеш без хидравлика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди да търся друга помпа питах майсторите и те си приказваха, възможно ли е да пребоксува ремъка за секунди ако се товари хидравличната течност по магистралата и тогава да просвирва.Просвирва когато е студена колата, когато загрее рядко се обажда.Има един клапан с кабел на помпата, какво точно му е предназначението, откъде може да товари евентуално друго което може да задържа течноста да не церкулира.Като подам рязко газ тогава просвирва.

Редактирано от Borislavv
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ремъка сменен ли е(този на хидравликата)? Ако не си го сменял,не е лошо да го направиш и ако продължава да се чува,тогава вече си мисли за ремонт на помпата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми работа когато почна да просвирва е да сменя ремъка, сложих чисто нов. Майсторите правиха няколко опита, един път с хлабав ремък, друг път с натегнат ремък, и пак си просвирва. Лагера на климатика и него го смених понеже и климатика се върти да не е от него, но не е от климатика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом пък толкова всичко е наред и пак свири - вземи малко колофон и натрий ремъка/ако си сигурен кой свири, де/.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми работа когато почна да просвирва е да сменя ремъка, сложих чисто нов. Майсторите правиха няколко опита, един път с хлабав ремък, друг път с натегнат ремък, и пак си просвирва. Лагера на климатика и него го смених понеже и климатика се върти да не е от него, но не е от климатика.

възможно ли е да се бъркаш и шума да идва от лагерите на динамото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

възможно ли е да се бъркаш и шума да идва от лагерите на динамото.

Правих и този опит, откачих ремъка от генератора, оставих само на климатика и хидравличната помпа, пак просвирва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Остана варианта,който най-няма да ти се понрави-да пробвате да сложите за проба изправна помпа от друга кола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Правих и този опит, откачих ремъка от генератора, оставих само на климатика и хидравличната помпа, пак просвирва.

 

Или пък обтяжната ролка на ремъка на климатика и хидравликата ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно всичко е пробвано - остава само да пръснеш със спрей за ремъци или да си намериш колофон...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...