Премини към съдържание

Проблем с вентилаторите на Аутлендър


Препоръчано мнение

Здравейте!

 

Имам следният проблем с вентилаторите на колата.

При палене сутрин, на студен двигател, перките и на двата вентилатора веднага се включват на пълна мощност. Нормално ли е това? Според мен, това води до висок разход на гориво, тъй като през целия път вентилаторите работят на макс. Едни майстори ми казват, че това трябва да си е така, а други, че има някаква повреда и моторите на вентилаторите могат да изгорят.

 

Ще се радвам ако някой пише и сподели как е с неговата кола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Имам следният проблем с вентилаторите на колата.

При палене сутрин, на студен двигател, перките и на двата вентилатора веднага се включват на пълна мощност. Нормално ли е това? Според мен, това води до висок разход на гориво, тъй като през целия път вентилаторите работят на макс. Едни майстори ми казват, че това трябва да си е така, а други, че има някаква повреда и моторите на вентилаторите могат да изгорят.

 

Ще се радвам ако някой пише и сподели как е с неговата кола.

По принцип вентилаторите не би трябвало да се включват при студен мотор, освен ако не си включил климатика. При включен климатик се въртят непрекъснато.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това си е сериен дефект на аутлендърите, модула който управлява перките дефектира. Намира се закачен на самия радиатор. Преди половин година го сменях, в ратола беше 180лв. Ориг. номер - MR497751

post-4338-12676911315438_thumb.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това си е сериен дефект на аутлендърите, модула който управлява перките дефектира. Намира се закачен на самия радиатор. Преди половин година го сменях, в ратола беше 180лв. Ориг. номер - MR497751

 

Жорка, с колегата Бакалов сте съседи....

Защо не направите среща? :drinks:

Той е сравнително нов фен ,отскоро с LPG и сигурно има още безброй въпроси....

 

P.S. А после снимки да приложите :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Жорка, с колегата Бакалов сте съседи....

Защо не направите среща? :drinks:

Той е сравнително нов фен ,отскоро с LPG и сигурно има още безброй въпроси....

 

P.S. А после снимки да приложите :D

 

Напоследък ми пуши главата и срещи едва ли ще правим. Форума го преглеждам през някой и друг ден, ако мога ще помагам. Трябва да ти пратя снимки с кожения салон :icon_dance: .

Редактирано от Mr^Brownstone
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...