Премини към съдържание

Кожен салон и неговата поддръжка


Препоръчано мнение

Здравейте,вчера се сдобих с кожен салон от 1Г в доста добро състояние.Няма скъсвания,не е напукан,има няколко одрсквания,които ако знаете може да кажете с какво могат да бъдат боядисани.С какво да го намажа,за да подхраня кожата?Четох из нета за разни вакси на костенурка и сонакс.Всъщност той естествена или изкуствена кожа е?Ей такъв е: http://img214.imageshack.us/img214/334/20090422408.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси!А някой дали може да ме насочи къде има специализиран магазин за такива препарати в София?На Симеон например?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако имаш въпроси търси ги в подписа ми (има линк към MINI сайт)- момчето се грижи за колата ми и да ти кажа съм страшно очарован - да взима кинти НО това, което прави съм го виждал само в Щатите...

 

И все пак на въпроса ти... Моя салон мажеше с неква бяла паста подхранваща кожата на SONAX май беше една черна опаковка... да ти кажа ефекта му седи някъде 1-2 месеца при мен - идеална е а салона си е яко чист - даже той първо го чисти с некъв препарат - после го маже... като нов ми е...

 

Успех

 

п.с. - ако имаш повече въпроси му звънни в контакти или му пиши e-mail - винаги ще помогне, дори само за съвет - много е печен !

 

SONAX и др. препарати съм виждал в HIT Младост и Mr Brikolage

Редактирано от EvolitoX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама, я кажи цената на тази услуга,че така както си го написал ми звучи,че ще е много "европейска" цената на услугата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама, я кажи цената на тази услуга,че така както си го написал ми звучи,че ще е много "европейска" цената на услугата.

 

Да ти кажа колега много е относително... всичко зависи от това какво искаш и най-вече се определя от големината на колата и нейното състояние (говоря ако искаш да пастираш и полираш)...

Последния път дадох 100лв, тази цена вклучваше следното... миене отвън с некви кофи ръкавици ала бала... после ми я мина с некъв пластелин ли там какво беше, а глина... м/у другото ефекта на това чудо бе :icon_rock: страшен (само като пипнеш ще видиш за какво иде реч)... това с глината се правило рядко защото е достатъчно да го минеш 1-2 пъти после ти седи като нова... за лака говоря... та... после ми я полира на ръка веднъж... (това изчиства до max всички нечостити и предпазва за няколко месеца)... след това я запечати с вакса... много добре, близо 4-5 месеца имаше още капки :icon_dance: След това почисти интериора с некви четки, кърпи, пръска с некви препарати, маза ми салона с неква паста... то имало значение дали салона е перфориран или гладък :icon_doh: абе луд ще станеш... така... изчисти салона и това беше... а... таблото не ми събираше прах доста дълго време... е после го виках за стандартно миене и чистене на салона към 30лв ми отиваха НО да ти кажа има разлика от препаратите на автомивките - там са тъ...ак работа... а ефекта им никакъв... а при този човек, всичко е различно...

 

Сега, аз съм малко маниак на тема чиста кола и затова се кефя така - като дете - НО да ти кажа, не съжалявам за нито един лев даден при него. Добре, че има хора като него, отговорни, стриктни и адски сръчни... Ей Саше да почерпиш ако прочетеш това нещо някога :icon_clap:

Да ти кажа 100лв ми се сториха малко (игра си от 9 сутринта до 5ч вечерта) - разбира се дадох му 20лв отгоре... но всеки сам си преценява... а следващата стъпка напролет ще бъде пастиране и полиране с машина :icon_dance:

Редактирано от EvolitoX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Купих САНО и определено имаше положителен ефект,поомекна кожата,мазах го 2пъти,защото забелязах,че доста попива.Основното,което ме притеснява е,че е прозведен в Кипър,Никозия...Живял съм там и направо настръхвам като знам капацитета на кипърците и на маймуните(пакистанци,индиици,бангладежци и филипинки),които наемат основно поради евтината работна ръка.От темата по-горе бях останал с впечатлението,че трябва да е произведено в Израел... :unsure:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.......От темата по-горе бях останал с впечатлението,че трябва да е произведено в Израел... :unsure:

 

Точно така.

Ето и как изглежда оригиналният продукт:

 

Ето и страната производител:

 

Всичко друго е менте...

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, бихте ли ме насочили конкретно откъде мога да купя тоя продукт на "Сано" (за София става въпрос).

Щото "у наше село Ямбол - такова животно нема...". Та евентуално ще задействам брат ми (той живее в Сф) да го изнамери и прати...или ще моля някой колега за съдействие.

Дон Марлячи Италияна...само кара и пуши цигарети...(Колата е от Италия и естествено е неподдържана, а си я обичам и има сантиментална стойност!)

Кожата е като "на стара баба петите..."

Благодаря !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си друг препарат бе колега ка'ко си се метнал на това SANO нИ моИм ви разбера... :icon_doh: пробвай с SONAX не са лоши - поне така съм чул от едно детайлерче... и DODO Juice

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, бихте ли ме насочили конкретно откъде мога да купя тоя продукт на "Сано" (за София става въпрос).

Щото "у наше село Ямбол - такова животно нема...". Та евентуално ще задействам брат ми (той живее в Сф) да го изнамери и прати...или ще моля някой колега за съдействие.

Дон Марлячи Италияна...само кара и пуши цигарети...(Колата е от Италия и естествено е неподдържана, а си я обичам и има сантиментална стойност!)

Кожата е като "на стара баба петите..."

Благодаря !

Провери в по-заредените магазини за перилни и почистващи препарати.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи - проверил съм в Била, Кауфланд, Пикадили, Лук ойл, ОМВ, и магазините на АвтоМания. (За Ямбол става въпрос).

От Била взех (миналата година) някво немско (червена опаковка), но никак не ми хареса, никакъв ефект, само дето останаха бели петна от препарата - голям зор видях, докато ги махна. В ОМВ имаше "Търтъл", но цената беше около 20-25 лв. (миналата година). Мадамата незнаеше дали е течност или мляко, и дали омекотява или само почиства. Това и цената ме отказаха. На Сонакс съм срещал препарати-предимно добавки разни, за кожа-нищо!

Засега ползвам течен парафин и някакво мляко Нивеа (жената ми до даде, срока на годност изтекъл...). Ама ефекта е повърхностен, и трае 1-2 седмици.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Последно купувах около Коледа.

Утре или в събота, ще ида до магазина да проверя има ли и колко му е сега цената.

И ще пусна инфо.:icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както и предполагах, продукта е наличен. Не е от Кипър - Израелски е.

Цената за 0.500 мл е 14.25лв.

На практика, с една опаковка можеш да третираш 8-10 пъти кожен авто-салон, или 20 бр. кожени якета, или над 50 чифта кожени обувки, или......

Тъй че за мен, съотношението цена/качество/количество е напълно съизмеримо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Valboss, искаш ли да ми кажеш къде го продават в Плевен? Нали става да мажа таблото и корите на вратите с него, волана, лоста за скорости и кожичката му, на ръчната? Кожен салон нямам, с плюш е колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Препарата е САМО за естествена кожа/кожени изделия/. Едва ли таблото ти е такова.

Иначе препарата го има на няколко места. Дори сега го видях в промоция/12лв/ на магазина до "Чифте кафене". Ако не го знаеш, тел. ми е 088 626 3813....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...