Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте на всички! Бих искал да ви попитам - понеже искам да си закупя L200 2002 2.5 116 к.с. - какви са проблемите и за какво да се гледа като се купува. Също така да ми кажете повече за разхода извънграда и градско и дали е здрава машина

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единствено мога да ти кажа за разходът, тъй като съм със същият мотор.

Градско (лятото с включен климатроник) - 13.5л./100км.

Смесено - 10-10.5л./100км., ако го коткаш може и на 9.5 да падне, но някак си се съмнявам!

До колкото съм запознат с тази машина, знам че е с много лека задница и това я прави неустойчива в завои. Също така ужасна за каране през зимата, тъй като, както всички джипове на :mitsu-smiley: е със задно предване. Проблемът се решава като натовариш едно пале цимент отзад. :D :D :D

 

Успех ;)

Редактирано от Миткo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единствено мога да ти кажа за разходът, тъй като съм със същият мотор.

Градско (лятото с включен климатроник) - 13.5л./100км.

Смесено - 10-10.5л./100км., ако го коткаш може и на 9.5 да падне, но някак си се съмнявам!

До колкото съм запознат с тази машина, знам че е с много лека задница и това я прави неустойчива в завои. Също така ужасна за каране през зимата, тъй като, както всички джипове на :mitsu-smiley: е със задно предване. Проблемът се решава като натовариш едно пале цимент отзад. :D :D :D

 

Успех ;)

Е не можели да се кара 4 x 4 просто? А също така на магистарала може ли със 140 150 да се кара Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

е не можели да се кара 4 x 4 просто а също така на магистарала може ли с 140 150 да се кара

Ако я караш непрекъснато 4х4 ще ти вдигне разхода и ще ти износва по-бързо гумите.

Иначе върви със 150, но по-нагоре трудно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако я караш непрекъснато 4х4 ще ти вдигне разхода и ще ти износва по-бързо гумите.

Иначе върви със 150, но по-нагоре трудно.

а ако е натоварен много с 130 140 колко ще харчи горе долу

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

а ако е натоварен много с 130 140 колко ще харчи горе долу

Първо уточни какво означава "много натоварен" ? Сметни си го сам, среден разход около 10/100км, другото зависи от теб, ако го натискаш здраво, може и над 15 да стане разхода, но ако не се правиш на състезател и караш постоянно със 130-140, тогава не би трябвало да е повече от 12 литра. Разхода на една кола зависи в много голяма степен от шофьора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

а ако е натоварен много с 130 140 колко ще харчи горе долу

 

При 130, 140км/ч не по-малко от 10л/100км, ако е натоварен ще харчи повече.

Общо взето за да харчи по-малко от 10 (например 8~9) трябва да го караш с 90 извънградско.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При 130, 140км/ч не по-малко от 10л/100км, ако е натоварен ще харчи повече.

Общо взето за да харчи по-малко от 10 (например 8~9) трябва да го караш с 90 извънградско.

Не знам защо, но имам чувството, че ти този джип го исках да хвърчиш с него?!? 130-140 ще ти ги поддържа. С тази скорост +/-10км/ч ми праска към 14-15л/100км!

Все едно си някое хлапе: "Аааа, дай да фърча с 140 по пътя"...малко тъпо! Или пък аз нещо съм крив и не разбирам?!?

Редактирано от Миткo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...