Премини към съдържание

обороти на Аутлендър


Препоръчано мнение

Яно се е видяло, че днес ще ви занимавам с мои проблеми;)

 

Тази сутрин имах малко проблеми със запалването поради слаб акумулатор, при което естествено се закачих за един друг и запалих.

И от тук започна странното поведение на колата:

1. След запалването взе да гасне от самосебе си, тъй като оборотите падаха под 500.

 

2. След известно форсиране и загряване на двигателя, все пак се позакрепиха на около 500, съпроводено с гадно притрисане на двигателя, и накрая успях да тръгна за работа (това става около 10 часа, а колата не я бях карал от събота)

 

3. Тази вечер се прибирам от работа и решавам да вкарам колата в двора и ..... изненада - изведнъж угасна. Таблото свети, но стартера не иска да завърти.

Няма да кометирам какво задръстване направих, но след като я бутнахме около метър за да може все пак да се минава по улицата, след завъртането на ключа - тя взе че запали.....

 

 

До сега не съм имал проблеми нито с паленето, нито с оборотите ...... макар, че ако трябва да съм напълно честен - имаше няколко случая, когато като запаля имам чувството че единия от цилиндрите има някакъв проблем, който след няколко минути работа на двигателя изчезва.

 

Ако някой има идея какво става ще съм му задължен ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Причина може да бъде слабия акумулатор, тъй като когато няма ток, се губят настройките и от там - лоши обороти, гаснене и т.н. за тази цел се кара колата около 20 км. в различни режими............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не би от падналия акумулатор нещо да се включва имобилайзера не както трябва. Аз, ако не се обадя до 15 сек. ми пали ама на много ниски обороти и след 2-3 сек. сам гаси колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм подобни проблеми със старата кола. Причината бе акумлатора - беше му дошло времето за смяна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...