Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблем с лампа Check Engine на Колт 2001-2002


rado_85

Препоръчано мнение

Колеги здравейте, имам някакъв проблем , който за сега не е голям , но ме дразни и трябва да се реши.Та направо на въпроса една сутрин при температури от порядъка на - 25 градуса миналата седмица сутринта паля Колта трудно в смисъл акумолатора явно е бил леко замръзнал и оставям колата да загрее и всичко си работи перфектно.Проблема е ,че ми светна лампата за мотора "Check Engine" и не гасне...Отивам на диагностика вечерта след работа като през това време двигателя работи отново перфектно... След закачането на 4 компютъра към Колта ми проверката показа:1.Инжектори - перфектни2.Динамо - перфектно3.Акумолатор - перфектен4.Ламбда сонда - колебания (стои на 170 , 190) ,а доколкото разбрах трябва да бяга между 100 и 900 за минута около 4 пъти.След изрязване на колата , ламбда сондата се възбуди и започнаха да играят стойностите но за малко.След установеното компютрите показаха ,че няма грешка , а иначе изтрива такава... и след това лампата "Check Engine" изгасва. Само ,че след паленето отново пак си светва и остава така.Извода на човека от сервиза , е че проблема с лампата не е от измръзване или от някой датчик а точно от тази ламбда сонда , която към момента си работи но трябвало да взема една добавка и да я смеся с бензина след това здраво каране и щяло да се оправи.... и лампата да изгасне.Като да уточня колта ми е 1.3 16V - 82 конски сили и да ви кажа сега ми гори 6.5 - 7 и то в зимата в Добрич, а майстора очакваше да гори повече заради проблема с ламбда сондата. Няма никакви пушаци отзад нито черни нито бели.Моля за вашето мнение по въпроса..Благодаря Ви предварително за отзивчивостта от ваша страна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С добавка няма да се оправи, тези кислородни датчици си имат живот, след определено време започват да стават лениви, след още пък въобще ги няма. Щом не ти отчита направо го сменяй, гледай да е оригинален е не "универсален ала бала". NGK-NTK може да се намери в чужбинско за 100-на лева, тука дабъл поне ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С добавка няма да се оправи, тези кислородни датчици си имат живот, след определено време започват да стават лениви, след още пък въобще ги няма. Щом не ти отчита направо го сменяй, гледай да е оригинален е не "универсален ала бала". NGK-NTK може да се намери в чужбинско за 100-на лева, тука дабъл поне ;)

 

 

Благодаря ти за отговора все пак мисля да пробвам тази добавка поне дали ще угасне лампата ...... нищо не губя..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе тия добавки са нож с две остриета да ти кажа....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво си мислиш че ще постигнеш с добавка, поне аз не съм чувал за добавка за възстановяване на ламбда сонда. Ако много държиш на тази сонда по добре я свали и виж дали няма много нагар по нея, евентуално я почисти внимателно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Също тока провери кабелите и особено буксата. На брат ми преди две години заради прекъснат кабел в буксата искаха да му сменят ламбда сондата и добре, че се намери съвестен майстор та му я оправи за жълти стотинки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Също тока провери кабелите и особено буксата. На брат ми преди две години заради прекъснат кабел в буксата искаха да му сменят ламбда сондата и добре, че се намери съвестен майстор та му я оправи за жълти стотинки.

 

 

Благодаря много на всички колеги от форума за отговорите сега в събота ще се погрижа да я свалят момчетата от сервиза и да огледат как е положението. После ще пиша в темата от какво е бил проблема.... :)) Благодаря Ви отново и с нетърпение чакам да се оправи времето пък и с варненци не сме се виждали.... :)) Забравихме се

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И ако упреш до нова ламда сонда драсни едно ЛС, ще вися какво мога да намеря и на каква цена ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И ако упреш до нова ламда сонда драсни едно ЛС, ще вися какво мога да намеря и на каква цена ;)

 

 

Благодаря ти много за отзивчивостта. Дано да не се налага за момента, но ако се наложи ще пиша..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако може да споделя по темата........смени маисторите. Как няма да има грешка пък ще я трият и лампата гасне, това означава че компютъра им не я разпознава. Което пък от своя страна говори за несъвместителтво в системите, от там насетне няма какво да коментираме за ламбда сонди и т.н, след като информацията е недостоверна. Явно и в сервиза хич не им е ясно къде е проблема.......Освен това ламбда сондата се проверява на всяко палене, грешка се извежда ако има проблем при три поредни стартирания на двигателя, т.е. след като се изтрие грешката двигателя трябва да се запали поне три пъти през определен интервал за да светне лампата отново......Другото което е по показанията на ламбда сондата се прави косвена оценка за гориво-въздушната смес.....е защо пък ламбдата да е дефектна, ами ако сместа е достатъчно бедна, то тогава показанието никога няма да стигне до 900.

И последно състоянието на дюзи, акумулатор и генератор при Мицубиши немогат да се проверят през диагностична апаратура (освен ако двигателя не е GDI), единственно се вижда напрежението в мрежата на автомобила, но това няма много общо със състоянието, на съответните детаили.......

 

Общо взето преди да поръчваш каквото и да е, потърси още едно мнение. Иди и до друг сервиз......Поне разбери каква е грешката, ама не някои бързак да я изтрие преди да я е прочел както трябва.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...