Премини към съдържание

Проблем


Препоръчано мнение

Колеги здравейте, имам нужда от информация, каквато и да е ще е полезна. Проблемът е в това, че преди известно време докато си карах колата, скоростите ми престанаха да се включват, съотнветно ми омекна съединителя и не можех да ги сменям, както и да е, докарах я до блока и си седи тука. Днес слязох и долях спирачна течност казаха ми, че може да е спаднало нивото, обаче докато помпих съединителя забелязах теч, прилагам снимка : http://niksena111.snimka.bg/hobby/gdi-kata...313201.16900699 теча е от лявата страна на гуменото уплътнение. Докато се помпеше съединителя на всеки 2 или 1 напомпвания изтичаше по малко течност предполагам от спирачната защото нивото и спадаше в казанчето при помпане на съединителя. Помагайте :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Заминали са ти уплътненията на помпата. В БС продават ремонтен комплетк / буталце с уплътненията/, но е много скъп -около 200 лв. без ДДС. Аз си купих комплект гумички /Испански/ за около 10-15 лв. и карат вече втора година. Съветвам те да направиш същото /освен ако не ти се дават излишни пари/. Ако искаш подробности-пиши ми на ЛС. Самите гумички се сменят много лесно-даже и на пътя-трябва ти само гаечно ключе 10 мм. Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен долната помпа, желателно е да направиш и горната, тъй като щом долната е тръгнала ,то и горната е тръгнала също...........оправете и двете помпи едновременно ,за да не си играете през 5-6 месеца даа ги правите, има и случаи, къде без да се оправи горната, не може да се обезвъздуши сисстемата..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 седмици имах точно същия проблем, реших го с нова помпа (оригинална) 90 лв...с труда и спирачната течност - 120 лв. А от снощи и съединителя ми е нов, и сега педала е сякаш откачен (мнооооого е мек)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За Carisma, ремонтните комплекти оргиналните са около 80лв за двете помпи, същата е цената и за Space Star и Galant, предполагам че колегите в БС са се объркали и са дали цена за цяла помпа.

Колегата mitsu13 може да достави цялата помпа за под 100 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За Carisma, ремонтните комплекти оргиналните са около 80лв за двете помпи, същата е цената и за Space Star и Galant, предполагам че колегите в БС са се объркали и са дали цена за цяла помпа.

:good: То на повечето Японски коли са идентични помпите, и цените им са горе долу еднакви..

Вчера правих на Нисан Терано долната и горната помпи на съединителя, рем. комплектите са 35 лв. за долната и 45 лв. за горната...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица на Пинина на сестра ми изби точно тази помпа, той също е GDI, а и помпата изглежда абсолютно същата на външен вид като твоята от картинката. Та свалих я, отворих я, видя се че гумичката на буталото е скъсана. изчистих вътрешната повърхност с водна шкурка, че имаше налепи и купихме ремонтен комплект от Рубин за около 40лв., който включва:буталото с гумичката на него, гумения маншон и който се вижда на снимката.

Добре е да си вземеш и малките медни шайбички(дифтунги) които уплътняват тръбичката за спирачната течност. И действаш, след това обезвъздушаваш системата и готово.

Редактирано от tmintov
Използвайте главни букви, където е необходимо!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...