Премини към съдържание

Лампичката на багажника


ilhanbg

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, имам проблем с лапичката на багажника (хечбек), значи при отваряне свети, но при повдигане до крайно горно(напълно вдигната задна врата) угасва.

Огледах се за някой бутон но нищо не видях, вероятно трябва да се регулира нещо, но незнам къде да пипна.

Като си поиграя със вратата нагоре надолу ту светва ту гасне.

Ако някой има престава къде трябва да погледна, ще съм му мн благодарен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е прекъсване/укъсяване на някое кабелче в гуменото съединение кято сеързва вратата на багажника и купето , в горния ляв ъгъл ( гледано от задната страна) .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ключа, от който ти се пуска лампата е в самата заключалка на вратата на багажника. Кабела ти най-вероятно е прекъснат във въпросния гумен маншон. Консултирай се с електрическата схема, за да разбереш с какъв цвят са проводниците за лампата (иначе трябва да свалиш кората); Прекъснатия проводник е най-добре да се запои. За да си 100% сигурен може да го поогънеш малко с ръка при отворен багажник (то иначе май почти няма как);

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята пък проблема и е в копчето в ключалката. Не винаги сработва и трябва да натиснеш пак за да светне... някой разглобявал ли е механизма? Сложно ли е да се оправи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята пък проблема и е в копчето в ключалката. Не винаги сработва и трябва да натиснеш пак за да светне... някой разглобявал ли е механизма? Сложно ли е да се оправи?

 

Мисля беше с нитова сглобка, малко трудно ще го разглобиш.

 

Напръскай го с контактен спрей за да видиш дали ще се оправи :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...