Премини към съдържание

Нов собственик на Каризма


Препоръчано мнение

Здравейте на всички,купих си каризма преди два дни като на обявата за колата пишеше,че е 1.8-115кс-97г,колата в много добро състояние и си я взех с кеф,карам към моя град и си свиркам,отивам в кат да я регистрирам и там на прегледа ми казват,че е 140кс и замалко да колабирам :).

Поразрових се из сайтовете за проверка на вин-номера и общо взето само един сайт ми изписа,че карам тойота авенсис :mega_shok:

Та вин номера ми е:xmclnda2awf009202,а молбата ми е, ако може някой да ми каже какво карам :) защото искам да я обслужа с ремъци и ролки а нямам идея какви да купя и да не стане някой фал.Благодаря предварително.

 

 

Георги Георгиев

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1.8 115hp Ohc най-обикновен 1.8 това е.........140-то коня си е класика но са голяма рядкост, твоита не е от тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,купих си каризма преди два дни като на обявата за колата пишеше,че е 1.8-115кс-97г,колата в много добро състояние и си я взех с кеф,карам към моя град и си свиркам,отивам в кат да я регистрирам и там на прегледа ми казват,че е 140кс и замалко да колабирам :).

Поразрових се из сайтовете за проверка на вин-номера и общо взето само един сайт ми изписа,че карам тойота авенсис :mega_shok:

Та вин номера ми е:xmclnda2awf009202,а молбата ми е, ако може някой да ми каже какво карам :) защото искам да я обслужа с ремъци и ролки а нямам идея какви да купя и да не стане някой фал.Благодаря предварително.

 

 

Георги Георгиев

Каризмата ти е 1.8 GDI 125 коня.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1.8 115hp Ohc най-обикновен 1.8 това е.........140-то коня си е класика но са голяма рядкост, твоита не е от тях.

Е по ВИН-а излиза че е GDI......... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

XMCLNDA2AWF009202 Сборка: Европа Марка: CARISMA(7AQ) Модель: 1800(DA2A) Классификация: GLX(HATCHBACK),5FM/T LHD(LNJEL6) Опция: D82 Внешн цв.: Внутр цв.: 43H Дата: 06/1997.2

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да сте живи и здрави,еееех,ще спя спокойно тази нощ :icon_thumbup:

Ами занапред може пак да попитвам нещо,защото мицубиши са ми малко "тъмна индия" при все,че четири години карах нисан нямат нищо общо :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да сте живи и здрави,еееех,ще спя спокойно тази нощ :icon_thumbup:

Ами занапред може пак да попитвам нещо,защото мицубиши са ми малко "тъмна индия" при все,че четири години карах нисан нямат нищо общо :D

Само още един въпрос, мотора двувалка ли е или едновалка, какво пише отгоре на ммотора ..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само още един въпрос, мотора двувалка ли е или едновалка, какво пише отгоре на ммотора ..............

Мисля,че пишеше 16v,но не съм сигурен дали е двувалка,не помня да е имало надпис twin cam

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че пишеше 16v,но не съм сигурен дали е двувалка,не помня да е имало надпис twin cam

Тва да не е нисан бре........... :D

Требе да пише GDI на един голям пластмасов капак сив който закрива целия мотор........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тва да не е нисан бре........... :D

Требе да пише GDI на един голям пластмасов капак сив който закрива целия мотор........

Ей,верно на нисана така ми пишеше :D ,не пластасов капак на който пише gdi няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей,верно на нисана така ми пишеше :D ,не пластасов капак на който пише gdi няма.

Еми значи инфото е 100% вярно,115 коня ти е мотора, и е едновалка 16 клапана.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега честитио и от мен.Караш абсолютно същият красавец като моя,със същите параметри.Желая ти много безаварийни километри като мен :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,купих си каризма преди два дни като на обявата за колата пишеше,че е 1.8-115кс-97г,колата в много добро състояние и си я взех с кеф,карам към моя град и си свиркам,отивам в кат да я регистрирам и там на прегледа ми казват,че е 140кс и замалко да колабирам :).

Поразрових се из сайтовете за проверка на вин-номера и общо взето само един сайт ми изписа,че карам тойота авенсис :mega_shok:

Та вин номера ми е:xmclnda2awf009202,а молбата ми е, ако може някой да ми каже какво карам :) защото искам да я обслужа с ремъци и ролки а нямам идея какви да купя и да не стане някой фал.Благодаря предварително.

 

 

Георги Георгиев

 

Хайде честито колега!! Извинявай че така се намесвам в темата ти, но понеже и аз станах собственик на същия модел вчера (разбирай напълно същия :) ) + ми е и първа кола реших да се включа в дискусията и да споделям/черпя опит!

 

Хайде и безаварийно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такааа,след обстойна диагностика и задълбочен анализ(разбирай въртене, слухтене и чесане по врата) :) се оказа,че преден десен амортисьор е за смяна.Та какъв ще ми препоръчате?и дали не беше по-добре да се сменят и двата да си вървят в комплект?

А на колегата от поста над мен мерси много,аз Габровци много ви тача :) от там си взех предишната кола и три години само бензин и слагах, безгрешна

Редактирано от Georgi V. Georgiev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте на всички!

Да се включа и аз в тази тема.

От 2-3 дни чета различните теми тук и май ми е време да се включа :)

От лятото карам Каризма 1.6 16V. Имам проблема с паленето сутрин и по него разбирам дали температурата е над или под 0-та. Докарах си количката от Холандия и до сега и навъртях над 20 000 км без абсолютно никакви проблеми. Имам потропване на биелетките и което ме плаши повече на по сериозни дупки и неравности, отзад се чува еднократно чукане по купето. Бих искал да знам при проблеми тук в София към кого мога да се обръщам. Двигателят ми не GDI, а колата е '96.

Карал съм няколко различни марки коли, но тази някак ми пасна най-много. Доставя ми удовоствие шофирането с нея. Май станах член на фен-клуба :icon_rock:

 

Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички!

Да се включа и аз в тази тема.

От 2-3 дни чета различните теми тук и май ми е време да се включа :)

От лятото карам Каризма 1.6 16V. Имам проблема с паленето сутрин и по него разбирам дали температурата е над или под 0-та. Докарах си количката от Холандия и до сега и навъртях над 20 000 км без абсолютно никакви проблеми. Имам потропване на биелетките и което ме плаши повече на по сериозни дупки и неравности, отзад се чува еднократно чукане по купето. Бих искал да знам при проблеми тук в София към кого мога да се обръщам. Двигателят ми не GDI, а колата е '96.

Карал съм няколко различни марки коли, но тази някак ми пасна най-много. Доставя ми удовоствие шофирането с нея. Май станах член на фен-клуба :icon_rock:

 

Благодаря.

Колегата към ,който можеш да се обърнеш тук в София се казва Пламен и ника му във форума е Dj_Tymbi.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегата към ,който можеш да се обърнеш тук в София се казва Пламен и ника му във форума е Dj_Tymbi.

 

А някакви координати?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А някакви координати?

 

Звънни на 0887 899 725 или му пиши ЛС...

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Звънни на 0887 899 725 или му пиши ЛС...

Благодаря

Писах му на лично, но по телефона си е друго :)

Тъкмо ще ми обясни къде точно се намира. Иска ми се да я прегледа само :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...