Премини към съдържание

Губя обороти


Препоръчано мнение

Здравейте!!! :icon_angel: :icon_angel:

:mitsu-smiley: Колата ми е Мицубиши Еклипс 2.0, 150 к.с. 1995год.!!! :mitsu-smiley:

Имам въпрос!!

Защо когато загрее, ГУБИ ОБОРОТИТЕ и ЗАГАСВА..

А вече почна да го прави дори и когато е студена.. :icon_crying:

 

В завой като изгасне става почти неконтрилируема като не действа хидравликата!!!

Пък и Инерцията и е голяма, а немога да я използвам!!!

 

Ако някой знае на какво се дължи това и как и къде мога да го оправя ще съм ви МНОГО БЛАГОДАРЕН!!

 

 

БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!! :icon_angel: :icon_blush:

Редактирано от CynepMEH
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!!! :icon_angel: :icon_angel:

:mitsu-smiley: Колата ми е Мицубиши Еклипс 2.0, 150 к.с. 1995год.!!! :mitsu-smiley:

Имам въпрос!!

Защо когато загрее, ГУБИ ОБОРОТИТЕ и ЗАГАСВА..

А вече почна да го прави дори и когато е студена.. :icon_crying:

 

В завой като изгасне става почти неконтрилируема като не действа хидравликата!!!

Пък и Инерцията и е голяма, а немога да я използвам!!!

 

Ако някой знае на какво се дължи това и как и къде мога да го оправя ще съм ви МНОГО БЛАГОДАРЕН!!

 

 

БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!! :icon_angel: :icon_blush:

Ми защото колега, имаш изгоряло МПХ или драйвер за управлението на МПХ ,който е вътре в ЕКУ-то , а това че ти се вдигат оборотите когато е студена е поради факта че освен че имаш МПХ което има за цел да вдигне оборотите в зависимост от показанията на датчика на температурата на мотора, има и термоскопична система която допълнително отваря още един байпасен канал на въздуха за "дообогатяване " на въздуха и по този начин се вдигат оборотите допълнтелно ,това е така, защото МПХ не може да регулира оборотите добезкрай ,то също си имаа граници , в които може да варира ..........тази система работи от водата на мотора ,колкото е по студен мотора, толкова повече се отваря тя .......

Най вероятно МПХ-то ти не работи и разчита само на термоскопичната система ........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!!! :icon_angel: :icon_angel:

:mitsu-smiley: Колата ми е Мицубиши Еклипс 2.0, 150 к.с. 1995год.!!! :mitsu-smiley:

Имам въпрос!!

Защо когато загрее, ГУБИ ОБОРОТИТЕ и ЗАГАСВА..

А вече почна да го прави дори и когато е студена.. :icon_crying:

 

В завой като изгасне става почти неконтрилируема като не действа хидравликата!!!

Пък и Инерцията и е голяма, а немога да я използвам!!!

 

Ако някой знае на какво се дължи това и как и къде мога да го оправя ще съм ви МНОГО БЛАГОДАРЕН!!

 

 

БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!! :icon_angel: :icon_blush:

 

 

В движение докато си на някоя предавка ли ти гасне, според мен е странно ако е така ,нека кайто разбира да каже, но аз когато имах проблеми с МПХ ,колата гаснеше единствено когато е на свободна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми защото колега, имаш изгоряло МПХ или драйвер за управлението на МПХ ,който е вътре в ЕКУ-то , а това че ти се вдигат оборотите когато е студена е поради факта че освен че имаш МПХ което има за цел да вдигне оборотите в зависимост от показанията на датчика на температурата на мотора, има и термоскопична система която допълнително отваря още един байпасен канал на въздуха за "дообогатяване " на въздуха и по този начин се вдигат оборотите допълнтелно ,това е така, защото МПХ не може да регулира оборотите добезкрай ,то също си имаа граници , в които може да варира ..........тази система работи от водата на мотора ,колкото е по студен мотора, толкова повече се отваря тя .......

Най вероятно МПХ-то ти не работи и разчита само на термоскопичната система ........

 

Гасне на свободни обороти!!!!

Колега извинявай за въпроса, но какво е МПХ и ако знаеш дали/как и къде може да се оправи ще съм ти безкрайно благодарен!!!

Редактирано от krushkov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гасне на свободни обороти!!!!

Колега извинявай за въпроса, но какво е МПХ и ако знаеш дали/как и къде може да се оправи ще съм ти безкрайно благодарен!!!

МПХ = моторче за празен ход.............

Иначе за диагностиката и отстраняването му евентуално , можете и при мен да дойдете.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гасне на свободни обороти!!!!

Колега извинявай за въпроса, но какво е МПХ и ако знаеш дали/как и къде може да се оправи ще съм ти безкрайно благодарен!!!

 

 

Можеш да го смениш с ново /но са скъпи мисля/ или от някоя морга ,но не си сигурен колко е в изправност или както беше казал Drive-Maniac ,да се пренавият намотките. Естествено стига проблема да е от моторчето. При мен проблема беше в някакви чипове в компютъра на колата които командвали моторчето. Те бяха заминали защото се бяха разтекли кондензаторите на компютъра. Търси във форума за тези неща ,има писано.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпрек и всичко на първо време си провери гарнитурата на всмукателният колектор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да го смениш с ново /но са скъпи мисля/ или от някоя морга ,но не си сигурен колко е в изправност или както беше казал Drive-Maniac ,да се пренавият намотките. Естествено стига проблема да е от моторчето. При мен проблема беше в някакви чипове в компютъра на колата които командвали моторчето. Те бяха заминали защото се бяха разтекли кондензаторите на компютъра. Търси във форума за тези неща ,има писано.

 

 

 

Колега Благодаря ти за информацията, но можеш ли да ми кажеш ако знаеш къде ги пренавиват намотките..

И г\д колко вървят новите ако си запознат..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

МПХ = моторче за празен ход.............

Иначе за диагностиката и отстраняването му евентуално , можете и при мен да дойдете.........

 

 

Добре приятелче къде можем да я диагностираме!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм за 50лв във Варна.

 

Да, точно толкова ми взеха на мен. Иначе ново МПХ тука в БГ е цифра и то голяма.

Поръчка от Америка мисля че беше около 130-140$.

 

Ето тук съм питал и ми казаха че ще ми го доставят за около 10-15$.

 

www.dsmisc.com

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...