Премини към съдържание

Как да повдигна дупето на Ръннърчето ми?


v1977

Препоръчано мнение

Привет колеги!

 

Ръннърчето ми е 1.8 бензин 98г след като му смених предните макферсони и тампоните към тях-колицата взе че вирна моцуна!След това и сложих газ

и от тежеста на бутилката съвсем се вирна предницата!

Много ще съм благодарен ако някой колега ме посъветва от къде да си купя положки за задните пружини!

Другото което искам да попитам при навъртян пълен десен и като започна да изправям волана се чува едно "хруп" от дясната страна но това го прави само когато е под някакъв наклон! Та въпроса ми е възможно ли е да е от шарнир?

 

Предварително благодаря!

Редактирано от v1977
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги!

 

Ръннърчето ми е 1.8 бензин 98г след като му смених предните макферсони и тампоните към тях-колицата взе че вирна моцуна!След това и сложих газ

и от тежеста на бутилката съвсем се вирна предницата!

Много ще съм благодарен ако някой колега ме посъветва от къде да си купя положки за задните пружини!

Другото което искам да попитам при навъртян пълен десен и като започна да изправям волана се чува едно "хруп" от дясната страна но това го прави само когато е под някакъв наклон! Та въпроса ми е възможно ли е да е от шарнир?

 

Предварително благодаря!

Ako е N33W или там другите "производни"...........34,18 и т.н. то сваляш пружината и избиваш долната чашка на амортесиора на която ляга долния край на пружината...............след което си правиш втулки с вътрешен диаметър -колкото диаметъра на амортесиора ,дебелина на стените около 2-3мм и височина 20-25 мм.По сле по обратния ред сглобяваш и си готов...........след време те ще слегнат малко пружините но няма да се влачат ппо асфалта.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На първо време смени тампоните и отзад и нешата ще се оправят значително. Ако 50 кг я карат да "кляка" значи окачването страда от някаква болест...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ako е N33W или там другите "производни"...........34,18 и т.н. то сваляш пружината и избиваш долната чашка на амортесиора на която ляга долния край на пружината...............след което си правиш втулки с вътрешен диаметър -колкото диаметъра на амортесиора ,дебелина на стените около 2-3мм и височина 20-25 мм.По сле по обратния ред сглобяваш и си готов...
Шефе, объркал си трамвая бре пич ... :P

На рънърчето пружините лягат в носача, а амортисьора е захванат странично за него ...

Какви чашки, какви втулки, какви 5 лева... :lol:

Трябват му само две шайби, изрязани от транспортна лента, във леглото на пружината ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Шефе, объркал си трамвая бре пич ... :P

На рънърчето пружините лягат в носача, а амортисьора е захванат странично за него ...

Какви чашки, какви втулки, какви 5 лева... :lol:

Трябват му само две шайби, изрязани от транспортна лента, във леглото на пружината ...

Аааааа, даа бре...........опс, снощи сигурно съм спал вече......... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря колеги за бързите и изчерпателни отговори!

Днес доста си поиграх и установих че "хрупането" го прави само когато колата е под наклон напред или когато се движи на заден ход :icon_crying:

през останалото време си въриш волана от пълен лив до пълен десен и всичко си е ОК! Не знам дали се изразих достатачно ясно но все едно че закача някъде точно в този момент при навъртян пълен десен :icon_hmm: ! А не ми се вярва да е счупена пружината когато преди месец сменяхме

макверсоните и двете си бяха здрави?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги!

 

Ръннърчето ми е 1.8 бензин 98г след като му смених предните макферсони и тампоните към тях-колицата взе че вирна моцуна!След това и сложих газ

и от тежеста на бутилката съвсем се вирна предницата!

Много ще съм благодарен ако някой колега ме посъветва от къде да си купя положки за задните пружини!

Другото което искам да попитам при навъртян пълен десен и като започна да изправям волана се чува едно "хруп" от дясната страна но това го прави само когато е под някакъв наклон! Та въпроса ми е възможно ли е да е от шарнир?

 

Предварително благодаря!

здравей колега аз имах такова и си го бях вдигнал. както каза"марио64" в леглата на пружините се слага подложка.аз лично избрах да сложа подложка от суров каучук,нещо което е страшно издръжливо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А да попитам има ли значение къде ще сложиш подложките-от долу на пружината или от горе?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А да попитам има ли значение къде ще сложиш подложките-от долу на пружината или от горе?

подложките се слагат отдоло,a''надложките''отгоре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен ми изрязаха две шайби от транспортна лента и ги сложиха от горната страна на пружината!? Не знам дали е правилно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен ми изрязаха две шайби от транспортна лента и ги сложиха от горната страна на пружината!? Не знам дали е правилно?

Колега прочети внимателно поста на Mario64.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми е каква е разликата и да правя ли рекламация на сервиза където ми я правиха! Задницата ми се вдигна но сега се замислям голяма грешка ли са допуснали в сервиза и какви ще са последствията? :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми е каква е разликата и да правя ли рекламация на сервиза където ми я правиха! Задницата ми се вдигна но сега се замислям голяма грешка ли са допуснали в сервиза и какви ще са последствията? :icon_censored:

Щом трябва да се подлагат разни подложки,или други интервенции ,означава,че трябва да смениш пружините все пак е зима и това си е проблем с устойчивоста на колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И върпеки всичко някой може ли да ми каже каква е разликата от мястото на подложките дали от горе или от долу на пружината?

 

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...