Премини към съдържание

Търся си малко инфо !


Препоръчано мнение

Колеги , намерих си двигател от еклипс 1г , сега мисля да влизам във филма . Искам малко инфо от компетентни лица за това как да го направя , какво мога да ползвам , в смисал дисковете ,полуоски , еибиес , и т.н. от еклипса . Благодаря предварително . :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност незнам дали темата е за този раздел , или за Колт раздела . Админ , ще ме прощаваш ако съм сгрешил . :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е най-яко ще е ако сложиш 2.0 -ката в твоя колт, но не знам с какво запалване е твоята кола. Дали е с дистрибутор /делко/ или е с бобинно запалване. За ABS просто забрави, не че не може да се направи, но ще голямо главоболие. Може да има някаква разлика в спирачните дискове, но няма да е голяма, а Еклипсите са с 5 болта, а твоята е с 4 болта. Полуоските просто няма смисъл да сменяш.

 

Ако искаш да знаеш повече как да правиш успешни модификации без да хвърляш пари на вятъра да се опитваш да слагаш части от други коли, регистрирай се тук и наваксай с четенето:

 

http://www.mirageforums.net/index.php?sid=...bc24ed01b6a01b8

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е най-яко ще е ако сложиш 2.0 -ката в твоя колт, но не знам с какво запалване е твоята кола. Дали е с дистрибутор /делко/ или е с бобинно запалване. За ABS просто забрави, не че не може да се направи, но ще голямо главоболие. Може да има някаква разлика в спирачните дискове, но няма да е голяма, а Еклипсите са с 5 болта, а твоята е с 4 болта. Полуоските просто няма смисъл да сменяш.

 

Ако искаш да знаеш повече как да правиш успешни модификации без да хвърляш пари на вятъра да се опитваш да слагаш части от други коли, регистрирай се тук и наваксай с четенето:

 

http://www.mirageforums.net/index.php?sid=...bc24ed01b6a01b8

 

Аз намерих цял еклипс , мисля да сложа двигателя , кутията и компа , така че би трябвало и еибиеса да стане :icon_hmm: . Мисля да пробвам и дисковете , ако има начин .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

а какви полуоски ще пролзваш? Предполагам, че тези от еклипса ще са ти дълги. иначе можеш да избиеш датчиците от шенкелите и гривните от полуоските на еклипса и да ги монтираш на вътрешните карета. после пускаш кабелите и слагаш компютъра на абс-а в купето и си готов. Ама е доста работа и трябва всичко да е много точно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

а какви полуоски ще пролзваш? Предполагам, че тези от еклипса ще са ти дълги. иначе можеш да избиеш датчиците от шенкелите и гривните от полуоските на еклипса и да ги монтираш на вътрешните карета. после пускаш кабелите и слагаш компютъра на абс-а в купето и си готов. Ама е доста работа и трябва всичко да е много точно

Лео, ти знаеш ли как се избиват датчиците от шенкела на 10 годишна кола??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да. Много добре знам. Моите не успях да ги избия. Но на 1г еклипса са метални датчиците и може да се напънат повече така, че да се избият...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да. Много добре знам. Моите не успях да ги избия. Но на 1г еклипса са метални датчиците и може да се напънат повече така, че да се избият...

............това пък се компенсира с това че 1Г е доста по стара и там е още по клеасала.........просто забрави .......по добре цял шенкел да смениш вт. ръка за 150 лв. отколкото едитн тъп датчик за 500лв................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

абе нека Drive Maniac да каже, защото ми праща неговите датчици и се озори малко, ама все пак ги свали.

Това е по някакво невероятно изключение................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина извадих ги! Поозорих се малко. По скоро ми беше по трудно да развия болтовете които държат кабела на АБС-а. Там скъсах няколко :)

Но, цялата работа беше заради Лео. Иначе нямаше да си играя.

 

А колега за този АБС...незнам защо си заритал толкова. Няма смисъл, толкова труд... На 1Г АБС-а е доста дупотопен. Нищо общо няма с този на новите автомобили. Лично твърдя че моята кола сега спира много по-добре отколкото преди. И доста по-добре я усещам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина извадих ги! Поозорих се малко. По скоро ми беше по трудно да развия болтовете които държат кабела на АБС-а. Там скъсах няколко :)

Но, цялата работа беше заради Лео. Иначе нямаше да си играя.

 

А колега за този АБС...незнам защо си заритал толкова. Няма смисъл, толкова труд... На 1Г АБС-а е доста дупотопен. Нищо общо няма с този на новите автомобили. Лично твърдя че моята кола сега спира много по-добре отколкото преди. И доста по-добре я усещам.

 

Не че съм заритал за ABS , Просто събирам инфо какво мога да правя , за да не стане така , да я почна колата в събота и да я мисля 2 месеца :rulez: . Някаква идея дали ще станат дисковете и апаратите от еклипса ?

Редактирано от georgyass
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А колега за този АБС...незнам защо си заритал толкова. Няма смисъл, толкова труд... На 1Г АБС-а е доста дупотопен. Нищо общо няма с този на новите автомобили. Лично твърдя че моята кола сега спира много по-добре отколкото преди. И доста по-добре я усещам.

 

 

Е то повечето коли спират по-добре без АБС....докато не блокират гумите :) И аз нямам АБС сега, но ще се опитам да го оправя, че за зимата си е полезно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не че съм заритал за ABS , Просто събирам инфо какво мога да правя , за да не стане така , да я почна колата в събота и да я мисля 2 месеца :rulez: . Някаква идея дали ще станат дисковете и апаратите от еклипса ?

 

Най-малкото се сещам, че Еклипса е с 5 болта, Колта с 4. Т.е. директно няма как да ти станат дисковете. Апаратите също ме съмнява да паснат.

Но по принцип всеки един апарат може да се нагоди, правят се планки и т.н. Ама си е игра, трябва да ти се занимава :)

А относно АБС-а не искам да те обезкуражавам, но аз изтръгнах цялата система, а именно- компютър, кабели, датчици, блок...

Толкова много зор видях да махна сноповете кабели....не мога да си и помисля какво ще представлява обратния процес - слагането им. И то в друг модел автомобил. Само да ти кажа че отпред до отзад върви сноп с поне 20 кабела. Всичко това е за АБС-а, датчици, компютър, релета...

И все пак ако си решил и ти трябва нещо, имам цялата система на разположение!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колега, всичко е постижимо! В твоя сличай просто ще се сблъскаш с някои несъответствия но и те са лесно решими! а за полуоските не се коси, и там има вариант :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...