Премини към съдържание

Мога ли да сложа 15 цола джанти на спейс стар


Препоръчано мнение

Да,няма никакъв проблем да сложиш/сложите/ 15 цола джанти ,освен финансов.Моята дойде с фабрични 15-ки,гуми 195/55/15.По спомен ,като гледах в Швакето след 2001 слагат на някои модели вече фабрично 15 цола .Но този размер гуми са малко по скъпички от другите.Аз си купих зимни bfgoodrich 155 лв,а летни за другата година мисля да си взема Мишелин за 165 лв и то с голяма отстъпка от познат.Така че слагайте 15 цола :drive: Ако искате ще снимам как стоят джантите и ще пусна снимките да добиете представа как ще изглежда колата с 15-ки :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

15x6J или 15х51/2J

 

 

Благодаря,имаме спейс стар от 3 дни 1.8 GDI питам за джантите защото мой познат имаше проблеми с 15-ски при пътници

на задната седалка търкаха в калниците .Спейс стара му беше нов ,може би размера на гумите не е бил удачен.Благодаря

отново. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Живко и Галя.Имам Спейс стар 98г.,а от предната ми кола остана комплект джанти с гуми 195/55/15.Монтирах ги на колата и установих,че на предницата няма обсолютно никакъв проблем,но отзад поради ширината им има вероятност при по-силен удар калника и бронята да опрат в гумата.Смъкнах ги преди практически да се убедя в това.Смятам,че максималния размер който може да се постави е 185/60/15.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Живко и Галя.Имам Спейс стар 98г.,а от предната ми кола остана комплект джанти с гуми 195/55/15.Монтирах ги на колата и установих,че на предницата няма обсолютно никакъв проблем,но отзад поради ширината им има вероятност при по-силен удар калника и бронята да опрат в гумата.Смъкнах ги преди практически да се убедя в това.Смятам,че максималния размер който може да се постави е 185/60/15.

 

Благодаря много вече се замислям дали да слагам 15ски то с 185 няма да е удачно.За лятото нали е по удачно да е с по широки гуми,по високи скорости по голяма стъбилност :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип,да.Колкото е по-широка и по-ниска гумата е по стабилна,но всяко нещо е за сметка на друго.Този размер 195/55/15 е със 30-50лв поскъп от 195/50/15 и 195/60/15 при една и съща марка гуми.Другото е,че по широките гуми прилагат по-големи усилия върху ходовата част и кормилната уредба,това естествено води до по-бързо износване на някой части.А това,че километража няма да показва реално е бял кахър.За това е най-добре да се придържаме максимално до размера даден от производителя. Смятам,че с 205/55/15 задължително ще качиш бронята на тавана.Говоря за Спейс стар!

Редактирано от vanesok
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем с 15 цола джанти.Размера е 195/55/15 - това го дава производителя.При мен са оригинални джанти 15-ки.

Отпред мерих 185/60/15 - няма проблеми.За зимата стават,защото е по висока и по тясна гума,но отзад друг размер освен посоченият от производителя 195/55/15 не става - опира като седнат двама души.Така че ако искаш 15 цола ,това е размера на гумата.Скъпички ,ама пък какво да се прави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е да , не са като 19-ки :icon_crying: :icon_doh: То там е страшно.При хубави гуми разликата е от 30 до 50 лв.Питах специално за Vredestein Snowtrac 3 195/55/15 са 176 лв ,а 185/60/15 - 131 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...