Премини към съдържание

Громет - подмяна


ivomt

Препоръчано мнение

Здравейте колеги.

Искам да попитам, тъй като не открих във форума инфо за подмяна на громета (това е гъвкавото съединение което свързва тялото на колата с капака на багажника и предпазва кабелите които стигат го него), как се прави тази процедура.

Мисля че доста колеги имат този проблем със скъсан или в начален стадии на закъсване и би било чудесно ако има лесен и бърз начин за подмяна (и особено безболезнен начин за кабелите които минават през него).

Свалих кората на багажника, но открих доста конектора вътре, като два от тях бяха доста големи и е невъзможно да се промушат през новия громет.

За сега съм го закрепил с "бишоп 963", но не ми харесва, искам да си го направя "тертиплийската" все пак карам :mitsu-smiley: и искам всичко да бъде :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ако могат да се измъкнат самите метални пластинки от конекторите , но не съм пробвал.

Или режеш жичките , прекарваш ги през Громет -а и запояваш после :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Адски трудно се изкарват от конекторите... пробвал съм... :)

 

Няма ли нещо по въпроса в Workshop Manual-ите?

Редактирано от dark
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Адски трудно се изкарват от конекторите... пробвал съм... :)

 

Няма ли нещо по въпроса в Workshop Manual-ите?

 

Погледнах набързо , но нищо подобно не открих , погледни и ти . Свали си PDF-a

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...

Няма ли нещо по въпроса в Workshop Manual-ите?

Здравейте

Проверявал съм ръководството на Каризмата и нищо, кви' ли не подробности (дори как да се смени перата на чистачките) но за громет нищо

Попадна ми и ръководството за Спайс стар може да е по различна в "задницата" от Каризма, но трябва да има громет. За жалост и там няма инфо

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...