Премини към съдържание

Смяна батерии на ключа.


Dragon3

Препоръчано мнение

Здравейте!

Смятам да сменям батериите на ключовете,но попрочетох по други форуми и разбрах,че след смяната трябва да се обучава ключа.Дали е необходимо и за нашите :mitsu-smiley: ? При смяна на акумулатор разбрах от дилъра във Варна/наложило се е да сменя в салона и е прехвърлил от друга кола/,че не е необходимо да се прави определена процедура за да запалиш след това двигателя,както например е при Nissan-ите.

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Смятам да сменям батериите на ключовете,но попрочетох по други форуми и разбрах,че след смяната трябва да се обучава ключа.Дали е необходимо и за нашите :mitsu-smiley: ? При смяна на акумулатор разбрах от дилъра във Варна/наложило се е да сменя в салона и е прехвърлил от друга кола/,че не е необходимо да се прави определена процедура за да запалиш след това двигателя,както например е при Nissan-ите.

Благодаря предварително!

 

Аз такова нещо не съм чувал до сега, да се обучава на ново ключ при смяна на акумулатора, и ми звучи честно казано абсурдно! Мисля, че Миро най-доре знае отговора на въпроса ти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че би трябвало да се обучава ключът, само ако се заменя с нов! А за такова нещо не съм чувал....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ми аз четох за тоя проблем във форума на vw случайно-просто се рових за едно аверче,защото не знае какво да прави/по друг проблем/, а пък и не е много в час с нета.Та за тая причина питам,ако знае нещо някой и да не остана в необрано лозе някъде из България.

То голямо набутване с тия нови коли-ама хич не се опитвай да пипаш или нещо да смениш сам.Не че искам да си оправям сам колата,ама то и за най-елементарно нещо-съвсем сме зависими :icon_crying:

Аз питам,ако някой случайно е сменял батерии,какво се е случило след това-дали пали нормално или проблем?

То като помисля логично,май батериите в ключа са само за отключващото устройство/другия ми ключ няма такова и батерии/.Разпознаването от имобилайзера май няма връзка с това.

Редактирано от Dragon3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен се разигра следната случка. Дистанционното ми за отключването на колата не хващаше както трябва и реших да си сменя батериите. След като зачистих клемите и смених батериите, не отключваше или заключваше колата. Проблематиката се оказа, че трябвало за около 30 сек. да се заменят с новите батерии инъче се губели настройки. Благодарение на Милен-Пловдив, който ми прати схема за обучение на дистанционното за отключване колата е в ред. Колата си палеше и гаснеше, така че мисля няма връзка с имобилайзера и обучаването на ключ. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...