Премини към съдържание

Сменял ли е някой батерийка на ключа?


f18

Препоръчано мнение

Здравейте,

Днес реших да си отворя ключа - интересуваше ме въпроса каква батерийка го захранва.

За всеобща изненада такава не открих. Вътре има нещо като кутийка в която е разположена платката. Понеже кутийката е полу-прозрачна и вътре освен платката не виждам батерийка (по моите представи за такава), а и не виждам как би се побрала вътре.

Сигурно има, но аз нещо недоразбирам - сменял ли е някой таква батерийка ?

Забравих да кажа - колата е лансер 1.5 invite. ключът може да отключва колата само дистанционно с копчето на него.

Интересът ми към ключа беше провокиран от факта че преди време от терасата на офиса можех спра алармата ако се е разпискала (на разстояние 60 метра примерно- от 5-тия етаж и колата е паркирана на едно и също място), докато днес установих че от такова разстояние това вече не става, което ме наведе на мисълта дали въпросната батерийка не е почнала да се изтощава ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нова технология братче. Дистанционното ти се захранва от магнитното поле на Земята посредством мъничка бобина, намираща се на платката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нова технология братче. Дистанционното ти се захранва от магнитното поле на Земята посредством мъничка бобина, намираща се на платката.

Може ли малко по подробна информация , че ми стана интересно ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нова технология братче. Дистанционното ти се захранва от магнитното поле на Земята посредством мъничка бобина, намираща се на платката.

 

Тая новата технология, звучи също като в тая статия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че някой се е объркал.

В списъка с процедурите при смяна на масло и филтри на две години фигурира и смяна на батерията на дистанционното в ключа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че някой се е объркал.

В списъка с процедурите при смяна на масло и филтри на две години фигурира и смяна на батерията на дистанционното в ключа.

 

Х-м ... щото ми е интересно ако тази батерийка (която все пак се оказва че я има) спадне като съм на морето примерно - как се действа ... при положение че колата се отключва само от unlock-копчето ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отключваш с ключа и допираш черната кутийка на мястото до светодиода. Така елиминираш алармата.

Въртиш ключа и палиш.

Затова на тези с кейлес системата има и скрит ключ за такива случаи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Х-м ... щото ми е интересно ако тази батерийка (която все пак се оказва че я има) спадне като съм на морето примерно - как се действа ... при положение че колата се отключва само от unlock-копчето ...

На морето също има БС - Варна и Дарс Ауто-Бургас така , че може да се обадиш на сервиза и да ти помогнат .

Освен това като ми даваха колата ми дадоха и една карта с телефонен номер , ако закъсам някъде да звъня услугата е безплатна /тоест включена в цената на колата/.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отключваш с ключа и допираш черната кутийка на мястото до светодиода. Така елиминираш алармата.

Въртиш ключа и палиш.

Затова на тези с кейлес системата има и скрит ключ за такива случаи.

 

Ама аз мисля че с ключ изобщо не мога да отключвам (само със натискане на unlock-копчето което е на ключа) ... на вратата изобщо нямам дупка където да го пъхна този ключ даже ... (освен ако не е на някое скрито място - явно тр да попрочета по добре книжката) ... мъйтап ако го има а аз нещо съм недогледал ... а за черната кутийка дето елиминира алармата е ясно но нали тр да отворя вратата ... ;о)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама аз мисля че с ключ изобщо не мога да отключвам (само със натискане на unlock-копчето което е на ключа) ... на вратата изобщо нямам дупка където да го пъхна този ключ даже ... (освен ако не е на някое скрито място - явно тр да попрочета по добре книжката) ... мъйтап ако го има а аз нещо съм недогледал ... а за черната кутийка дето елиминира алармата е ясно но нали тр да отворя вратата ... ;о)

Не може да няма дупка за ключа , нали си Инвайт ?

И аз съм 1.5 Инвайт и има на вратата къде да мушна ключа , не ме карай да го снимам и да ти го показвам само .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само шофьорската врата може да се отключва с ключ. Освен твоята да е дефектна! :D:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не може да няма дупка за ключа , нали си Инвайт ?

И аз съм 1.5 Инвайт и има на вратата къде да мушна ключа , не ме карай да го снимам и да ти го показвам само .

 

Да - проверих - имам - верно съм голям недоскиф ... по навик от предишната кола го търсих някъде под дръжката за вратата ... а може и да съм гледал нешофьорската врата, знам ли ... извинявам се за подвеждането ;о)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...