Премини към съдържание

Предпазители (бушони) къде са?


Препоръчано мнение

Здравейте, искам да попитам освен при двигателя, има ли на друго място предпазители. Питам защото не ми свети нито една светлина на таблото отстрани, не с уредите. Дали не може да е от изгоряло бушонче.

Благодаря ви предварително :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам освен при двигателя, има ли на друго място предпазители. Питам защото не ми свети нито една светлина на таблото отстрани, не с уредите.........

 

Здравей!Имаш в предвид на средната конзола ли?Ако е за там,може и да не е бушон,а да са изгорели лампичките.Ще трябва отваряне и смяна.Коя година ти е колата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Долу ниско до педала на съединителя се намират останалите бушони, доколкото си спомням трябва отверка "звезда", за да отвиеш капачето. Просто да си спестиш едно навиране, сложи си една звезда или права отверка и се мушкай. Но колегата е прав на мен също не ми светеха, трябваше да сваля централната конзола, за да сменя крушките, всички бяха изгорели до една.

 

Ето как:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...st&p=117493

Редактирано от Pepper
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има една кутийка с бушони, там при над педала за съединителя, капачето и се сваля на ръка, вътре има резервни и щипка за сменяне. Нищо не разглабяш. Пак там, малко по-нагоре има плочка с релета и там има два предпазителя (по памет). 99% съм сигурен че може да ги смениш със щипката без да разглобяваш. Може да не свети и заради прекъсната връзка или предишния собственик да е сменил всичките лампички там с някакви боклуци и да са издумкали почти едновременно.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да за средната конзола става дума. Каризма 1997г ми е колата 1.9 TDI. Олее, че може ли да изгорят всичките. Лесно ли се намират поне?

Отдели си 3-4 часа и ела до Търново да ти помогна. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да за средната конзола става дума. Каризма 1997г ми е колата 1.9 TDI. Олее, че може ли да изгорят всичките. Лесно ли се намират поне?
Може-може... Щом на километража осветлението ти работи, а на средната конзола не- значи са изгорели крушките....

Ако е от бушон, няма да имаш никакво осветление...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...