Премини към съдържание

Джанти


Препоръчано мнение

Ми не е точно така:)

Нали знаеш, че 45 не е размер, а процентно отношение на ширината?

Така, че 225/45/17 е по-високо от 215/45/17.

Но АБС не отчита обороти на колелата, нито ESP-то. Те отчитат блокиране и сцепление на колелата.

А на въпроса не е проблем да си с различни гуми отпред и отзад стига да не се прекалява..

Дори при 4х4 автомобилите се допускат различни размери. Там важно е гумите да са равномерно износени и от един модел и марка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми не е точно така:)

Нали знаеш, че 45 не е размер, а процентно отношение на ширината?

Така, че 225/45/17 е по-високо от 215/45/17.

Но АБС не отчита обороти на колелата, нито ESP-то. Те отчитат блокиране и сцепление на колелата.

А на въпроса не е проблем да си с различни гуми отпред и отзад стига да не се прекалява..

Дори при 4х4 автомобилите се допускат различни размери. Там важно е гумите да са равномерно износени и от един модел и марка.

 

Точно така - разликата тук е пренебрежимо малка и смятям, че няма да окаже влияние. Но съм виждал и комбинация Гудиар 225/45/17 отзад и с 195/45/17 отпред. Тогава не съм убеден, че АБС няма да се шашка. А и сцеплението при спиране тогава ще е много различно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем да се кара с 215-45-17 отпред и 225-45-17 отзад. Разликите във височината са незначителни, Размерът на гумите няма никакво значение за АБС-а. Галантите нямат ЕСП, а някакво подобие на тракшън контрол, което пък съвсем не се интересува от размера на гумите.

ПП. totomoto, кажи на бояджията, който ти е боядисвал задната броня, че е можело да се постарае още... :icon_thumbup:

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,аз съм гумаджия и карам Галант 2.0 комби с гуми 235/45/17 -гарантирам,че е перфектно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,аз съм гумаджия и карам Галант 2.0 комби с гуми 235/45/17 -гарантирам,че е перфектно.
Здрасти Илиянчо... Аз пък съм автомонтьор и ти гарантирам честа смяна на кормилни накрайници и ремонт на рейката в скоро време... :D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И това комби с 2.0 мотор представям си как се развърта с такива валяци...мъка...мъка...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,миналото лято карах с 17" това съм с 16" разликата е голяма в комфорта, моя съвет е 16" по-малко време в бокса и по-евтини гуми :icon_thumbup: ,за визията виж снимката на аватара :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...