Премини към съдържание

Джанти


Препоръчано мнение

Здравейте Колеги.

Искам да изкажете мнение за джанти.Колебая се между 16'' или 17'' джанти.

Едните са 205/50/16 , а другите 215/45/17.

И двата модела ми харесват много и се чудя кои да взема.Ако някои иска може и снимки да му пратя.

Редактирано от mario64
Правопис..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прецени на какво робуваш.

На визия/взимаш седемнайските/ или на по-редките ремонти по предницата/взимаш №16/. Предполагам знаеш, колко повече се натоварва окачването, с по-големите "обувки"....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги.

Искам да изкажете мнение за джанти.Колебая се между 16'' или 17'' джанти.

Едните са 205/50/16 , а другите 215/45/17.

И двата модела ми харесват много и се чудя кои да взема.Ако някои иска може и снимки да му пратя.

Я най добре качи снимки тук, колегите да те насочат кое да вземеш, че като гледам- питаш за джанти, а даваш размери на гуми...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я най добре качи снимки тук, колегите да те насочат кое да вземеш, че като гледам- питаш за джанти, а даваш размери на гуми...

Колега давам ти размер и на гуми,защото като си поръчам джантите ми ги дават с тях.Нещо като подарък с гумите,не точно подарък,но така идват по евтини.И питам коя конфигурация да взема от 2те.

Питам ако има някои със 17ки да изкаже мнение и някои със 16ки'' .

Редактирано от mario64
Колега, обърни внимание на правописа..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е да, ама на джантите не си дал конфигурациите, а техните размери също имат значение...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е да, ама на джантите не си дал конфигурациите, а техните размери също имат значение...

Ок колега,ще ти дам линк към саита да го видиш. http://cgi.ebay.co.uk/16-LH1-ALLOY-WHEELS-...%3A2%7C294%3A50

 

 

 

Ето и другите- http://cgi.ebay.co.uk/17-RAPID-ALLOY-WHEEL...%3A2%7C294%3A50

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм със 17" и визията е уникална, е вярно е че преди 2 седмици дадох 100 лв за изправяне на предните 2 и смених долен крив носач отляво (различен инцидент), но всичко зависи от състоянието на окачването и стила на каране.

Иначе за возията - има си разлика, но не е огромна, и пак зависи от пружини и амортисьори.

Във всеки случай ругатните при попадане в някоя по-голяма дупка са гарантирани.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм със 17" и визията е уникална, е вярно е че преди 2 седмици дадох 100 лв за изправяне на предните 2 и смених долен крив носач отляво (различен инцидент), но всичко зависи от състоянието на окачването и стила на каране.

Иначе за возията - има си разлика, но не е огромна, и пак зависи от пружини и амортисьори.

Във всеки случай ругатните при попадане в някоя по-голяма дупка са гарантирани.

Ta Колега аз и от 2та края смених кривите носачи, и без 17'' ки джанти, а с 14 с височина на гумата 65.

От тези 2та модела към кои ще ме насочите да взема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вземи 16-ките.

По-стилни са... :icon_thumbup:

Бях с 16-ки, сега съм със 17-ки. Определено има съществена разлика във возията в полза на 16-ките. Ако нямаш спортно окачване, визията със 17-ките няма да е перфектна, защото ще остава празнина между тях и калниците... Затова със стандартно окачване- 16-ки. Ще ти е по-комфортно, ще се щади окачването, а и ще са една идея по-красиви от 15-ките. Прецени и стандартните си маршрути - ако пътищата по които караш са много лоши или просто лоши..., пак към 16-ки е добре да се ориентираш.

А, и двулитровия мотор 17-ките ще го тормозят повече, респ. още по-висок разход на гориво.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бях с 16-ки, сега съм със 17-ки. Определено има съществена разлика във возията в полза на 16-ките. Ако нямаш спортно окачване, визията със 17-ките няма да е перфектна, защото ще остава празнина между тях и калниците... Затова със стандартно окачване- 16-ки. Ще ти е по-комфортно, ще се щади окачването, а и ще са една идея по-красиви от 15-ките. Прецени и стандартните си маршрути - ако пътищата по които караш са много лоши или просто лоши..., пак към 16-ки е добре да се ориентираш.

А, и двулитровия мотор 17-ките ще го тормозят повече, респ. още по-висок разход на гориво.

И аз си мисля да взема 16-ките, защото и гумите на 17'' са по-скъпи и повече разход ще ми даде. Иначе 17'' голяма стойка вади, но отпадат в моя случай :(

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има вкус,но манията е една 17...кефа цена няма.

totomoto ти с какви си ? Ако си с 17'' прати една снимка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има вкус,но манията е една 17...кефа цена няма.
Чак пък мания... :giggle: ...

Тя манията по 17-ките отмина още като не беше измислен този Галант...

Сега манията е по 20 и 21" джанти....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък мания... :giggle: ...

Тя манията по 17-ките отмина още като не беше измислен този Галант...

Сега манията е по 20 и 21" джанти....

 

Абсолютно прав си, айде да са 19-ки сега на мода. Между другото сложих една 18-ка отпред на галанта за проба. Пак от галант я свалиме :icon_dance: С конито на най-ниско положение отпред стана нечовешка, макар и със стандартни пружини. Но това не е работа из нашите пътища.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.rlstudio.net/private/godo/_DSC7773.jpg

 

Манията си е 17" :)

Тези 17'' с какъв размер гуми са ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

225/45/17

Kолега, с тоя размер гуми сигурно няма да мога да потегля, а и ще качи 2 литра бензин отгоре :(

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 225/45/17 отзад и с215/45/17 отпред моето мнение е ,че няма разлика която да усетиш освен леко в комфорта в полза на 225.Ето ти една снимка http://www.snimka.bg/album.php?album_id=27...amp;pid=6799129 .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 225/45/17 отзад и с215/45/17 отпред моето мнение е ,че няма разлика която да усетиш освен леко в комфорта в полза на 225.Ето ти една снимка http://www.snimka.bg/album.php?album_id=27...amp;pid=6799129 .

Kолега на колите с АБС не трябва ли гумите да са напално еднакви и 4-рите ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не зная за пръв път го чувам това, но може.

Нека кажат майсторите в този саит, да видим дали е така :) Но аз съм чувал от бая хора, че май е така. Но не съм на 100 % сигурен. :)

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми така е, ама става въпрос за еднаква височина, защото АБС отчита оборотите на колелата. Ширината не му влияе.

225/45/17 отзад и с215/45/17 отпред

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...