Премини към съдържание

Да подкрепим!


Препоръчано мнение

Според нашите закони - ако няма развод - детето може да живее при всеки един от родителите. - Няма нарушение.

В тежки случаи се издава заповед за психологическа експертиза (не го пожелавам на никое дете) и въз основа на нея се взема решение при кого е по-добре да останат децата. (Такъв момент няма - съдът спинка, или целува....)

В последния линк забелязвам изказвания на политици - запазвам добрия тон и няма да ги коментирам!

И нещо много важно, че една лелка ми влезе вкъщи през телевизора, обяснявайки, че е имало нужда от психолог - Социалните работници откъде са? Нали са от Социалното министерство? Ние им викаме по нашия край "Социални грижи".... А Агенция за закрила на детето в кое министерство е? В Транспортното ли? Пак в същото министерство, от едно място се влиза там! Що не вземат да се гръмнат, ами ни правят на будали, не мога да ги понасям! Агенция за закрила на детето щяла да глоби телевизионния екип, че не ги сезирал! Що не вземе да глоби социалната работничка затова? Уххххххххх

 

Един човек от Асеновград ли е по-важен, или да цункаме полския посланик? Пък и някакви си деца...... Какво толкова?

 

Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!

 

Моля да ме извините, ама много се ядосах!

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_censored: Какво да кажеш ... България ... управлявана от корумпирани демагози,назначаващи на държавни длъжности мързеливи хора ,без собствено мнение,без морал, готови на всякакви действия, за да останат на длъжността си. Лакеи на властта и чужденците. Ние сме си ги избрали,защото сме потънали в летаргичен 20 г. преход.Кога ще се събудим ? :bg:

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато гледам този репортаж ми застава някаква буца в гърлото и ми чернее погледа.

По принцип несъм агресивен тип,но в подобен случай не пожелавам и на най-големия ми враг да застава пред мен!

С един съсед,който е бил в Полша на работа се заприказвахме за случая.Той ми каза,че ако българин се опита да нарави подобно зрелище там.........веднага ще бъде закопчан и строго съден,а децата ще ги вземела държавата.Незнам дали е така,но съм склонен да му вярвам.

Ето затова не ходя да гласувам.В книгата "Бай Ганьо" четох и ми остана от тогава един негов израз:"...и едните,и другите са маскари..."

Надявам се и вярвам единствено на двете си ръце и главата,които имам.

 

Подкрепям темата и бащата на тези дечица с две ръце!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато гледам този репортаж ми застава някаква буца в гърлото и ми чернее погледа !!!

 

Точно това ми става и на мен и не ми дава покой !!! Абе мама му стара няма ли никой който да го е еня за България (поне малко) . Повечето хора в тоя форум са доста широко скроени, мислещи , можещи и т.н. поне 20% от политиците ни ако бяха такива, щяхме да бъдем едно по добро място за живеене !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато гледам този репортаж ми застава някаква буца в гърлото и ми чернее погледа !!!

 

Точно това ми става и на мен и не ми дава покой !!! Абе мама му стара няма ли никой който да го е еня за България (поне малко) . Повечето хора в тоя форум са доста широко скроени, мислещи , можещи и т.н. поне 20% от политиците ни ако бяха такива, щяхме да бъдем едно по добро място за живеене !

 

 

П.С. Ето още един смислен коментар :

 

Срамувам се от липсата на държавност и съдебна система, в която съдия изпълнителите не си четат закона. В Хагската конвенция е указано, че ако може да бъде наранена психиката на децата подобно нещо е недопустимо. Волята и правото на избор са задължителни за всяко самоосъзнало се човешко същество.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дълго време избягвах този материал............сега набрах сили и реших да го изгледам,...... мямам думи......... :mad: :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Потресен съм !Напомня ми на това,как са ни взимали децата по време на така нареченото "турско присъствие",а все пак живееме в 21-ви век и България е членка на ЕС,а не на "Анадолски съюз".

 

И моето положение е подобно и не мога да си представя да изпадна в същата ситуяция,като този баща.Едва ли бих могъл да предвидя как ще реагирам...

 

Подписах петицията и изпратих писмото и дано има някакъв ефект от това,но силно ме съмнява... :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в отбора! В чак такава ситуация не съм изпадал и няма да изпадна, надявам се, но съм имал и ще имам неприятности.

Пази Боже, да не ви стига!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имате още една подкрепа от мен! А що се отнася до правителството... Те нещата там са ясни и няма да се оправят скоро!

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какво да каже човек?Като в тази страна :bg: няма държава!Все едно сме в някоя игра"номера е да прецакаш другия "а не правилно ли е.Иначе всички са мооого добри и честни като е време за избиране :icon_censored: :icon_n_furious: :argue: :icon_n_blowup: :icon_censored:

Редактирано от МИХТИ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Потресен съм !Напомня ми на това,как са ни взимали децата по време на така нареченото "турско присъствие",а все пак живееме в 21-ви век и България е членка на ЕС,а не на "Анадолски съюз".

 

Абсолютно същото си го помислих.

Това ли е държавата на която плащаме данъците?! Със закон да "изнася" български деца.... Тези социални работници не правят разлика от това детето дали иска да ходи на детска градина или да бъде отведено от баща си :icon_censored: На тези ли плащаме заплатите чрез данъците си?!

 

Господи, и ако това е държава.... :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored:

Кой гнусен кавал, кандидат за евродепутат, който се зъби от билбордовете и се надява на 7 000 евро месечно се обяви в защита на тези деца. Такова лицемерие, толкова гнусна помия на едно място, със сигурност няма никъде по света.

Мога да пожелая единствено успех на този човек и да поздравя оператора, че е показал какво се случва в една "европейска" държава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Потресен съм !Напомня ми на това,как са ни взимали децата по време на така нареченото "турско присъствие",а все пак живееме в 21-ви век и България е членка на ЕС,а не на "Анадолски съюз".

 

И моето положение е подобно и не мога да си представя да изпадна в същата ситуяция,като този баща.Едва ли бих могъл да предвидя как ще реагирам...

 

Подписах петицията и изпратих писмото и дано има някакъв ефект от това,но силно ме съмнява... :(

 

 

Да допълня мнението, ако не искате пак да сме под "турско присъствие" аз лично бих гласувала инак им даваме предимство...! На ето такива говеда като тази чужденка...!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Умишлено не съм писал по темата, защото исках да посъбера малко информация и да съставя мнение, базирано на фактите, а не единствено на репортажа на Нова. Както и предполагах, истината е много далеч от двете масови гледни точки - тази на репортажа и тази на министър Тачева.

Първо, репортажът ме разстрои и се почувствах омерзен от несправедливостта, която е допусната.

После, реших да видя какво се е случило. А то е - съдът в Полша, разглеждайки спора за родителските права (още не се е произнесъл по това на кого да ги присъди) е постановил със свой акт, че до приключването на процеса, децата ще бъдат дадени за отглеждане на майката. В хода на това съдебно производство бащата със 100% сигурност е бил призован. Дали се е явявал на заседания, кога и как е разбрал за този съдебен акт не знам. Знам обаче, че този полски съдебен акт е признат по реда на Спогодбата за правна помощ между Полша и България - много стара спогодба, описваща правното действие на актове, издадени от съдилищата на едната страна в другата. Признаването на акта на полския съд от български е направило изпълнението му задължително. Със сигурност този акт е бил съобщен на бащата, също със сигурност човекът е отказал да го изпълни по хиляди емоционални причини. Аз също нямаше да го изпълня доброволно. Но изпълнението на този акт се извършва принудително, когато не става доброволно. Такъв е законът. Да, когато отнемат децата ти е съвсем различно от това да те изведат от апартамента ти или съдебен изпълнител да ти опише телевизора и мебелите и да ти ги вземе, ако не си си платил дълговете. Но принципът е същият- имаш валиден съдебен акт, потвърден от български съд, чието изпълнение трябва да стане- доброволно или принудително. Обобщено в едно изречение - От правна гледна точка децата трябва да идат в Полша при майка си, до издаването на окончателно решение от полски съд, в който родителските права ще бъдат присъдени на един от двамата родители.

Останалото е емоция.

Проблемът в тази ситуация дойде от средствата, които бяха използвани -дърпаха и принуждаваха децата против волята им. Според мен това е травмирало децата много, но не непоправимо. Гледахте репортажа на Нова същия ден в късната емисия, нали? Момиченцето беше с майка си и дори не беше разстроено и каза, че там, където е- му харесва. Простете, ако прозвучи цинично, но на децата бързо им минава.

За мен проблемът не е в това, че на валидно правно основание децата трябваше да бъдат отнети от бащата, а в това, че никой в шибаната ни държава не обясни това, което сега се опитвам да ви обясня. Правосъдната министърка (сигурно права за себе си) реагира, че не може да се толерира беззаконие и неизпълнение на съдебни актове.

Това е, според мен, картинката. Призовавам ви отново- когато приемате дадена, макар и очевидна гражданска позиция, съберете допълнителна информация и факти от повече независими източници и тогава вземайте страна.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Адашът, както винаги е много прав, затова го обичам и уважавам безкрайно!

НО!

Тук идва едно НО, което ще ви обясня пък аз от моята си камбанария на кофти разведен човек! Не съм изпадал в подобна ситуация и няма да го допусна, но понеже ми гори главата от време на време - съм се интересувал доста, относно процедурите.....

Като всеки разведен човек, имам съдебно решение. Неизменна част от него е т. нар. Режим на лични контакти, т.е. кога, от колко до колко часа имам право да вземам детето. Какво се случва (чисто теоретично в моя случай, слава Богу, но на практика в други случаи), ако бившата съпруга реши да не даде детето, надъха го и то не иска да дойде при мен? Търся си правата, сигнализирам в полицията, те идват и я предупреждават, но тя казва - ама напротив, ето, аз го пускам детето, но то не иска да иде при баща си.......

Нищо не се случва..... Никой полицай, социален работник и пр. няма да вземе детето насила, зада ми го даде. А и аз имам съдебно решение! И не ми се сърдете, че пак ще го кажа, но държавата ни мери с различен аршин. За мен е едно, а за полска алкохоличка - друго!

И още нещо - тези деца живеят с баща си от години. Само с него. Свикнали са с него, с баба си, с България.... Там момиченцето е като на чуждо място, хората са му почти непознати.... Я ги помни, я не.... Ми какво да каже, че иска при баща си? Ами страха, който изпитва това дете, страха от непознатото.... Излизайки от своята черупчица.....

Цялата работа е заради бащата. Праскам и един развод още докато е в Испания, вземам си децата и да ми идвана гости!Можело е да се обърне за помощ към психолог по-рано, да си опече нещата... Не го е направил и сега ще тегли! Направо не искам да го мисля! Аз живея на 300 км от Деница и няма минута, в която да не ми липсва, при него - просто не е ясно какво ще се получи. За децата - не искам да отварям дума.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....

Това е, според мен, картинката. Призовавам ви отново- когато приемате дадена, макар и очевидна гражданска позиция, съберете допълнителна информация и факти от повече независими източници и тогава вземайте страна.

 

Абсолютно споделям написаното от Росен. От цялата работа и то по начина по който се поднася информацията и всичко започва да изглежда драматично. Но за да има правилна преценка всеки, то трябва да се знае и от другата страна как са нещата и позицията на майката.

 

Допусках си че не може току така без някакво правно основание да се стига до такива сеири. От цялата дандания най увредена ще е детската психика накрая. Може би начина на изпълнение на разпоредбите и решението на съда - това не е най-правилното в случая.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Адашът, както винаги е много прав, затова го обичам и уважавам безкрайно!

НО!

Тук идва едно НО, което ще ви обясня пък аз от моята си камбанария на кофти разведен човек! Не съм изпадал в подобна ситуация и няма да го допусна, но понеже ми гори главата от време на време - съм се интересувал доста, относно процедурите.....

Като всеки разведен човек, имам съдебно решение. Неизменна част от него е т. нар. Режим на лични контакти, т.е. кога, от колко до колко часа имам право да вземам детето. Какво се случва (чисто теоретично в моя случай, слава Богу, но на практика в други случаи), ако бившата съпруга реши да не даде детето, надъха го и то не иска да дойде при мен? Търся си правата, сигнализирам в полицията, те идват и я предупреждават, но тя казва - ама напротив, ето, аз го пускам детето, но то не иска да иде при баща си.......

Нищо не се случва..... Никой полицай, социален работник и пр. няма да вземе детето насила, зада ми го даде. А и аз имам съдебно решение! И не ми се сърдете, че пак ще го кажа, но държавата ни мери с различен аршин. За мен е едно, а за полска алкохоличка - друго!

И още нещо - тези деца живеят с баща си от години. Само с него. Свикнали са с него, с баба си, с България.... Там момиченцето е като на чуждо място, хората са му почти непознати.... Я ги помни, я не.... Ми какво да каже, че иска при баща си? Ами страха, който изпитва това дете, страха от непознатото.... Излизайки от своята черупчица.....

Цялата работа е заради бащата. Праскам и един развод още докато е в Испания, вземам си децата и да ми идвана гости!Можело е да се обърне за помощ към психолог по-рано, да си опече нещата... Не го е направил и сега ще тегли! Направо не искам да го мисля! Аз живея на 300 км от Деница и няма минута, в която да не ми липсва, при него - просто не е ясно какво ще се получи. За децата - не искам да отварям дума.......

Амин!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...