Премини към съдържание

Бензин за 2.4gdi


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,имам два вьпроса кьм вас и бих бил благодарен да ми отговорите.Добьр ли е бензин 96 от Петрол за 2,4GDI мотора или от кои бензиностанции какьв бензин да зареждам.Вторият ми вьпрос е понеже карам колата малко,ангренажните ремьци и ролки на колко години трябва да се сменят,при положение,че карам по 5000км на година.Благодаря ви предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,имам два вьпроса кьм вас и бих бил благодарен да ми отговорите.Добьр ли е бензин 96 от Петрол за 2,4GDI мотора или от кои бензиностанции какьв бензин да зареждам.Вторият ми вьпрос е понеже карам колата малко,ангренажните ремьци и ролки на колко години трябва да се сменят,при положение,че карам по 5000км на година.Благодаря ви предварително!

 

Здравей колега, относно бензина 96 от Петрол, не ти го препоръчвам защото за да е с по-високо октаново число, на стандартен А95 от Лукойл слагат добавка, която вреди доста на всички гумени уплътнения. По-добрия вариант е А98, с който на моето :mitsu-smiley: 2,5 V6-24 дава по-малък разход и в края на краищата по-ниска цена лв./км. Все пак препоръчителното гориво е минимум 95, а не точно 95.

А за другия ти въпрос мисля, че няма препоръчителен срок, а само 90 000 км. Въпреки това не е зле след 3-4 години да се провери състоянието му. Защото все пак каучука започва да старее. Ако греша нека някой от колегите ме поправи и допълни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На ГДИ-то слагай само 95+.

Толкова ти пише и на капака на резервоара.

С другите октани може да имаш проблем с инжекторите...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги,разбрах,само 95+,но кои бензиностанции са за предпочитане

Здравей колега. Аз слагам само от ОМВ карера 95 и сам много доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги,разбрах,само 95+,но кои бензиностанции са за предпочитане

Важното е да няма добавки. За ГДИ това е дори задължително! Добавките образували разни нагари и пр., което ще ти отвори беля....

Мисля, че ЛУК е добър вариант, аз сипвам предимно там.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги извинявайте ама малко се обьрках,от Лук уж е хубав бензина от една страна,с по малко сяра,а от друга страна имал добавки,които разяждали гумените уплатнения.В крайна сметка добьр ли е за зареждане или от ОМВ да зареждаме GDI моторите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги извинявайте ама малко се обьрках,от Лук уж е хубав бензина от една страна,с по малко сяра,а от друга страна имал добавки,които разяждали гумените уплатнения.В крайна сметка добьр ли е за зареждане или от ОМВ да зареждаме GDI моторите.

 

 

Нито едното, нито другото :)

Най- добре на Еко или Ромпетрол.

 

Чети внимателно колега.

На ЛУК-а ползвай само 95 за ГДИ-то.

Както и на ЕКО и т.н.

95 е твоят избор за ГДИ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 2.4 гди и по принцип пълня бензин на Лук или ОМВ. Сипвам до горе 95 като стигне на половина го напълвам с 98 пак стига до средата и пак 95. мешам го и хем върви повече хем и разхода пада с 1-1.5л

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ЛУК е добър вариант, аз сипвам предимно там.....

Да, ама понякога бензина от тях не е стока. Чувал съм че гарали всичко в едни и същи цистерни, колко е вярно не знам. Най-добре е от ОМV или ако има ЕКО...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...