Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Шум от гумите?


Препоръчано мнение

Когато сложа летните обувки на автомобила става така - при спиране се чува едно ууууу, някъде между 10км/ч и спирането. Тази година размених предни със задни с надеждата да изчезне но уви, даже като че ли се засили и освен шума има и едно накъсване в него, стана неравномерен. Със зимните не съм забелязал този шум, а казват че по принцип зимните са по шумни.

Гумите са балансирани миналото лято, не тресат. Малко са износени, ДОТ-а е от 2006 г., смятах да ги карам и това лято.

Въпроса ми е възможно ли е да е от размера, по книга вагончето е с 14'' а моето е с 15''?

Може ли и размера да пречи - летните гуми са 195/60/15, зимните 195/65/15 а калкулатора казва че трябва да слагам 195/55/15?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато сложа летните обувки на автомобила става така - при спиране се чува едно ууууу, някъде между 10км/ч и спирането. Тази година размених предни със задни с надеждата да изчезне но уви, даже като че ли се засили и освен шума има и едно накъсване в него, стана неравномерен. Със зимните не съм забелязал този шум, а казват че по принцип зимните са по шумни.

Гумите са балансирани миналото лято, не тресат. Малко са износени, ДОТ-а е от 2006 г., смятах да ги карам и това лято.

Въпроса ми е възможно ли е да е от размера, по книга вагончето е с 14'' а моето е с 15''?

Може ли и размера да пречи - летните гуми са 195/60/15, зимните 195/65/15 а калкулатора казва че трябва да слагам 195/55/15?

Здравей, колега!

Предполагам, че имаш крива гума. И то е някоя, която миналата година е била задна, щом шума се е увеличил. Лесен начин за проверка е, след продължително шьофиране извънградско на сух и чист път, да спреш на някоя отбивка и да видиш, дали някой блокчета от протектора не са с различен цвят (по-черни), ако това е така, докосни тези блокчета и виж дали не стърчат над останалите, ако е така е почти сигурно, че гумата е почнала да придобива яйцевидна форма. Другия начин за проверка е на вулканизатор, като ги помолиш да я врътнат на баланс машината без предпазител и видиш дали не подскача.

А относно размерите, освен разлика в показанията на скоростомера с 2-3 км/ч не би трябвало да има друг проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще пробвам това което казваш. Ще върна за проба и задните отпред но работата май отива към покупка на нови гуми. Да попитам само за да знам какви да търся - калкулатора ми изкарва 195/55/15, такива ли да взема или 195/65/15 за да ми е по-висока колата (ходя за риба)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Заводския размер е 185/70 R14, аналогичния за 15" е 195/60 R15, а 195/65 R15 е с 20мм по-голяма от оригиналната гума в диаметър (печелиш 10мм във височина). Така, че няма проблем да сложиш 195/65 R15.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбра ли проблема от какво е!? При мен шумяха, но се оказа че едната беше 2 г. по стара, а ги бях взел за нови! Явно съхранението си казва думата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Шума е от възраста на гумата, колкото по стара толкова по-шумна при спиране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Шума е от възраста на гумата, колкото по стара толкова по-шумна при спиране.

 

Точно от това е, направо са опечени и тропат като чепици на по грапав асфалт. Не можах да намеря къде е ДОТ-а, предполагам по един надпис е 06-та но не ми се вярва, когато я купих 2007-ма беше с тези гуми и определено не бяха на един сезон. Пробвах с други гуми, еми няма го шума. Сега остава да си купя други. За около 100лв. на бройка ми предлагат БФ гудрич, толкова ще ми излязат и TOYO от Англия но при тях остава проблема с гаранцията ако имат някакъв дефект та се чудя сега...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 години ...

Здравейте Колеги,

Някой пробвал ли е Спейс Рънър с гуми 195/65/15 по книга са 185/70/14, гумаджия ми каза, че можело да опират отстрани при завиване и да се получава шум и недозавиване? Ако някой е пробвал моля да сподели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...