Премини към съдържание

Еднаква ли е помпата на съединителя на 1.8 и 2.0куб.


Препоръчано мнение

Колеги нещо ми е сдала багажа помпата на съединителя, и ми казаха че нова е около 500лв. та съм намерил една втора ръка от вагон 1.8, та въпроса е дали е еднаква с мойта (2.0куб) на външен вид на дали ще ги позная, щото и двете помпи са си на колите а и не разбирам много :icon_blush: ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж първо дали няма да се оправи само със смяна на гумичките, вероятно помпите са еднакви. Ако не я е изяла корозията не си струва да се сменя. Гумичките са около 22.50лв, оригиналните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма шанс със ремонтен кит, водих колата в сервиза на Рубин и ми казаха да си търся цялата помпа, дърпа въздух в момента и съединителя отделя все по ниско и мн. кофти за каране

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пак може да се направи - отиваш в някоя фирма, където произвеждат хидравлични елементи и съм сигурен, че ще намерят някакъв начин. Другия вариант е другата помпа. Ако буталото на кутията е същто и помпата ще е същата, трябва да изпомпва същя обем просто. Другя варант - дигаш капака и гледаш какво пише на табелката на Transaxle. Ако е същото нямаш никаква грижа, ако не е пак ще стане, въпроса е ако е по-друга къде ще отделя...

 

Интересно от къде го гълта тоя въздух...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, лошото е че преди време мойта помпа я побългаряваха нещо, та дано си намеря цялата помпа

Каква е колата и от къде си?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

от София - Space Wagon 2.0 16v GLXI - 4x4, 1994год.
Взимай от 1.8 и я качвай.....Дават ги под различни номера, но вътре са еднакви......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

от София - Space Wagon 2.0 16v GLXI - 4x4, 1994год.

Ако и другата кола ( донора) е произведена в тия години, тогава са еднакви............но ако едната е примерно N33W а другата е N63W то тогава са различни.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако и другата кола ( донора) е произведена в тия години, тогава са еднакви............но ако едната е примерно N33W а другата е N63W то тогава са различни.............

Шефе, не вкарвай човека в притеснения бре....

Тя неговата е N43W а донора е или N41W или N31W......Такъв вагон N63W май няма.... :P .....

Сигурно си имал в предвид N83W , ама не вярвам човека да е търсил помпа от вагон след 2000 г.... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Шефе, не вкарвай човека в притеснения бре....

Тя неговата е N43W а донора е или N41W или N31W......Такъв вагон N63W май няма.... :P .....

Сигурно си имал в предвид N83W , ама не вярвам човека да е търсил помпа от вагон след 2000 г.... :icon_hmm:

Да де, точно това имах в предвид, че е 41,43,31,18 и т.н. .............

63 има, но е Спейс Рънер, а не вагон ,което в случая няма значение, тъй като са от друга година модела им..........

Така че слагай смело..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...