Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Мултинавигационна система за Outlander/pajero


Препоръчано мнение

Не мисля че това е голям проблем. Аз съм инсталирал ТомТом на Medion PNA (WinCE 4.2), мога да изровя необходимия patch отнякъде.

 

Теоретично е така, но доста зависи от hardware. Не съм виждал разглобено MMCS да видим чипа и също не съм срещал в мрежата информация, но мисля, че това не е ARM или MIPS - което ще затрудни пускането на каквато и да било приложение без да имаш възможност да го компилираш за тази архитектура - иначе вече щеше да има информация за "iGO on MMCS". Може би някой ден ще се престраша да се опитам разцъкам моето, ако някой не ме изпревари в изследванията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Харда вероятно ще е "заключен" към устройството и няма да може да се прочете от друго, от друга страна ще е лесно да се хакне и да се сложи TomTom или Garmin, стига да има резервно копие на OS в EEPROM, малко скептичен оставам към харда, че няма да се затрие всичко ако вземе да се чете...

 

Най-добре ще е да се "хакне" и да му се сложи истинска навигация, за целта трябва да има тестова жертва, да си извади харда и да черъркат по него. От друга страна ако има резервно копие ше се хакне доста по трудно. Това за сега са само предположения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се, някой ден ще се намери начин да се пускат и собствени приложения на този WinCE - например, iGO 8 :-)

 

За момента намерих какво е вътре. Устройството е базирано върху Renesas SH7770 chip, 400 Mhz.

 

Според спецификацията има доста "сладки" вътре, като USB host, което ще рече, например, че теоретически може да се закачи и USB Stick с MP3 или iGO, което работи с този процесор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В този файл на стр. 14-15 има една "навигация", която се слага вместо MMCS или даже за Outlander'и, които фабрично идват без навигация, има специална рамка в комплекта. До колкото разбрах из форумите и от този документ, тя работи с iGO 8 (100% безплатен update на картов материал), има USB/SD/MMC и още куп други неща, които няма в MMCS.

 

До колкото разбирам, пълен комплект с камера, Bluetooth и други джажди струва към 350 евро. Мисля, че е добра алтернатива за тези, които нямат MMCS или не им се дава 560 лв. за апдейт. Само че не знам, дали Балкан Стар също го предлагат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

От доста време никой не е писал по темата, затова да питам - дали междувременно някой не е решил проблема, как може да се добавят карти към навигацията на Аутлендъра. Проблемът с ъпдейта си е актуален, но аз искам да добавя по някакъв начин Турция и Русия, които изобщо ги няма като карта /вероятно защото БС продават коли, произведени за нашия регион/.

Редактирано от Mitsubishi
Колега, имаш пусната специална тема по този въпрос, не е нужно да вадиш стари теми и да пишеш едно и също нещо по два пъти!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...