Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте! :)

От няколко месеца насам искам да си купя джип втора ръка, разгледах доста варианти и от всичките Паджеро Пинин ми легна на сърцето :D

За съжаление има няколко неща, които ме спират и затова се надявам да получа съвет от вас, най-вече от собствениците на Пинин ( виждам, че има такива във форума, включително и дами ). Основното от тези неща е GDI двигателят. Обаждала съм се в няколко сервиза, за да питам дали при евентуален проблем могат да го поправят, навсякъде получавам отговор: "Ако не сте го купили вече, въобще не го купувайте". Обаждахме се и на Балкан Стар..можете да си представите каква изненада беше да чуя точно от тях да се ориентирам към друг джип, например Сузуки Витара или някоя Тойота :D уточнявам, че става въпрос за Балкан Стар във Варна...Друго, което ме притеснява са частите, доколкото съм чела и чувала, оригиналните са много скъпи, а втора употреба трудно се намират.

Затова искам да ви попитам, доволни ли сте като цяло от този модел джипове, налага ли се често да ходите на майстор, как са разходите по поддръжката? Знам, че е въпрос на късмет да случиш на кола и въпрос на финансови възможности да я поддържаш, но ще се радвам да споделите опит и да ми помогнете в избора.

Благодаря на всички предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не се обаждаш където трябва.........Трябвало е да се обадиш на Milen z , за да получиш верен отговор....http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showuser=473

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обадих му се :) Говорихме и вчера, и днес, беше изключително отзивчив и ми даде много информация, но той ми идва малко далече, все пак е в Пловдив, а аз - във Варна. Пък и се надявам да получа мнения и отзиви от собственици на Пинини...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Говорим си вече два дена с нея....Ама на тез зевзеци от Балканстар са я уплашили....Сузуки, хммм. Я влез прочети малко и из тяхния форум да видим накъде ще се наклони везната :icon_blush: . Така като гледам основното ти притеснение е да не ти се налага да идваш често до Пловдив, няма да ти се налага не се притеснявай. Освен ако не си някой голям карък и да се натресеш на невероятен боклук.......Тогава вече ситуацията ще е различна.....Ще ти кажа , взимай тази коля която ти е на сърце...... Пък и Пловдив не е лош град. :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Говорим си вече два дена с нея....Ама на тез зевзеци от Балканстар са я уплашили....Сузуки, хммм. Я влез прочети малко и из тяхния форум да видим накъде ще се наклони везната :icon_blush: . Така като гледам основното ти притеснение е да не ти се налага да идваш често до Пловдив, няма да ти се налага не се притеснявай. Освен ако не си някой голям карък и да се натресеш на невероятен боклук.......Тогава вече ситуацията ще е различна.....Ще ти кажа , взимай тази коля която ти е на сърце...... Пък и Пловдив не е лош град. :icon_dance:

 

:D И на мене ми се иска да е Пинин, но ти си единственият, който ми го препоръча...всички други ( не са малко ) ми казват да е нещо друго, а не Пинин. :icon_crying: ..и заради двигателя, и заради частите...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слушай Милен. А ако го извикаш да ти го огледа предварително - още по-добре! Жената откога ме врънка за Пинин, ами пустите му пари, не стигат;-)

Частите му не са по-скъпи от другите автомобили. И ти казват да не го купуваш хора, които през крив макарон не са го виждали и не разбират, затова говорят глупости. Виж, Милен е човекът GDI, щом той ти казва така - значи е така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми как да си купиш кола....сега разгледах обявите в мобилето за Пловдив......Има само 6 обяви, от които 5 са с десен волан........И един перфектен дизел

http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmen...&f1=details

 

:hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво дизел, ама само продавача да не му е сипал нафта, преди да се пробва. Незнам дали ще може да работи на дизел... :D

И после в обявата да пише "на части"...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ей това съм харесала:

http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmen...&f1=details

Баща ми ( спонсорът :D ) като чу 1999 и каза- не! това ще те оставя на пътя непрекъснато и ще трябва да ходиш всеки месец до Пловдив :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това са някакви глупости. Никъде няма да те остави, стига да му смениш ремъците и свещите, както и маслото.

Ако двигателя трака като е студен проверете маслото. Ако е било за смяна още в Германия и е на ход до тук няма какво да се плашиш и да се чудиш защо трака. Това че ще те оставя на пътя пак повтарям е пълна глупост.

 

Баща ми ( спонсорът ) като чу 1999 и каза- не!

 

Ами да ти купи нова малка кола на лизинг. Ако имате късмет горе-долу толкова ще е първоначалната вноска.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) надявам се да успея да го убедя, включително и с вашата помощ...благодаря на всички, които се отзоваха! :thx:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен се разберете с Милен да види тази в Пловдив, ако я дават за 6000лв. Ако е читава или с някакъв малък проблем, не си струва да дадеш два пъти повече пари.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....Баща ми ( спонсорът :D ) като чу 1999 и каза- не.....

 

 

Искам да попитам нещо, но да не засегна някой.Нямам никакви лоши чувства, но..........Баща ти от както е взел книжка, все нови коли ли е карал? :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) Баща ми смята, че колата е много стара, иска кола след 2002 - 2003-та...той не разбира особено от автомобили и затова гледа основните параметри като година, км, т.н. ... ( не че аз много разбирам :D )
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се намеся, наистина 1999 година беше много отдавна и докато имам възможност не бих си позволил стара кола /освен някоя ретро, но и нея не бих карал често/, все пак по-новите са с повече удобства и по-голяма сигурност, сега някой ще каже, че се повреждат повече и частите и обслужването са по-скъпи, но пак казвам, ако можеш да си позволиш по ново - по-добре за теб.

А ако те е страх от GDI по търси :mitsu-smiley: с друг двигател.

 

P.S. Пинина на снимката е голям красавец , незнам как все още не е продаден. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...все пак по-новите са с повече удобства и по-голяма сигурност...
Иво ! А ти сигурен ли си в това, че са с по-голяма сигурност........защото аз не съм.......

Точно след 2002/ 2003-та, няма нито една японска марка, която да е по-здрава и сигурна, от същата марка, 98/99-та г.......

Точно тези по-новите, могат по всяко време да те оставят насред пътя......

Всъщност тази тенденция, не е само при японските, а при всички коли...... :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иво ! А ти сигурен ли си в това, че са с по-голяма сигурност........Защото аз не съм.......

Точно след 2002/ 2003-та, няма нито една японска марка, която да е по-здрава и сигурна, от същата марка, 98/99-та г.......

Точно тези по-новите, могат по всяко време да те оставят на сред пътя......

Всъщност тази тенденция, не е само при японските, а при всички коли...... :(

Напълно споделям мнението на колегата...! Паджеро 2007 3.2 DID през месец в Балканстар...!

А иначе по темата аз имам Пининче и съм доволна - то е 2000-та края и мога да кажа, че го взех 2007 декември и до сега освен смяна на редовните ролки и ремъци и масло не съм го водила на чичо доктор...! Така че колежке, не виждам какво мислиш още по въпроса ела в клуба на готините жени с Пинита! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) Баща ми смята, че колата е много стара, иска кола след 2002 - 2003-та...той не разбира особено от автомобили и затова гледа основните параметри като година, км, т.н. ... ( не че аз много разбирам :D )

Здравей, относно този двигател, ако е читав и го караш с качествено гориво проблеми няма да имаш, но има една версия, която се казва IO, това е PININ, който се продаваше извън Европа, тя е с MPI двигател. Балкан стар преди години продаде около 10 автомобила, така че може да се намери някой от тях на старо.Може би ще е по-добре да си купиш PAJERO къса база около 2003,2004г., разбира се автоматик и си решаваш проблема!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, относно този двигател, ако е читав и го караш с качествено гориво проблеми няма да имаш, но има една версия, която се казва IO, това е PININ, който се продаваше извън Европа, тя е с MPI двигател. Балкан Стар преди години продаде около 10 автомобила, така че може да се намери някой от тях на старо. Може би ще е по-добре да си купиш PAJERO къса база около 2003, 2004г., разбира се - автоматик и си решаваш проблема!

Колега, че нали като отвориш капака на двигателя с големи букви пише "GDI" как може да сбърка човек...?!

А и разликата между Паджеро къса база и Пинин в цената е големичка, не мислиш ли...?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах наличните обяви в мобиле-то за 2003та, 2004та къса база Паджеро....около 26 000 лв е цената, Пининът е около 13 000, т.е. двойно по-малко....а защо автоматик, а не ръчка? Автоматикът по-добър вариант ли е? :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

а защо автоматик, а не ръчка?
За да ти гори повече, и като ти се прецакат скоростите, да ти легне 5-6 пъти по-скъп ремонта....... :yes3:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да ти гори повече, и като ти се прецакат скоростите, да ти легне 5-6 пъти по-скъп ремонта....... :yes3:

Много точно и ясно казано...! :icon_thumbup: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, че нали като отвориш капака на двигателя с големи букви пише "GDI" как може да сбърка човек...?!

А и разликата между Паджеро къса база и Пинин в цената е големичка, не мислиш ли...?!

В какво да сбърка, някъде да съм написал, че може да се сбърка нещо.Ако четеш внимателно ще разбереш,че , има и бензинови двигатели, които не са GDI, a MPI ,но на джипа не пише PININ, a IO!А относно автоматика, хора които не са карали да не коментират!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То и IO има, само че с GDI-GPT двигател с CVT, ама във Япония...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

MPI доста рядко се среща, в българските обяви мисля не съм виждала, в немското мобиле гледам, че има няколко дълга база и само едно къса база, каквото искам аз...А иначе, сигурно е голямо удобство да караш автоматик, не съм карала досега и не мога да изразя мнение, но като всяко нещо сигурно си има и плюсове, и минуси, въпросът е плюсовете да са повече.. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...