Премини към съдържание

Проблем с запалването


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Моля за вашето мнение и съвети. Колата, /Colt 1,6 / 1996/ е в добро състояние и двигателят работи перфектно или по-скоро работеше. Вече не иска да запали. Отведох я на доктор, но още не са открили проблема. Проверен е датчик на Хол - всичко е наред. Имаше съмнение за проблеми с компютъра на колата, но пробвахме други два и положението е същото. Стартерът върти, но не пали. Най-новата версия е, че има проблеми с чипа в ключа.

 

Имал ли е някой от вас подобен проблем?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Моля за вашето мнение и съвети. Колата, /Colt 1,6 / 1996/ е в добро състояние и двигателят работи перфектно или по-скоро работеше. Вече не иска да запали. Отведох я на доктор, но още не са открили проблема. Проверен е датчик на Хол - всичко е наред. Имаше съмнение за проблеми с компютъра на колата, но пробвахме други два и положението е същото. Стартерът върти, но не пали. Най-новата версия е, че има проблеми с чипа в ключа.

 

Имал ли е някой от вас подобен проблем?

 

 

Аз имах сцепен датчик на хол, и след замяната му всичко си дойде на мястото :) Държи се на един болт и се сменя за минута... Обаче е цифра :)

Съветвам те да пишеш на лични на DJ Tymbi, и да се разбереш с него да ти види колата и ще видиш края на проблемите си ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах сцепен датчик на хол, и след замяната му всичко си дойде на мястото :) Държи се на един болт и се сменя за минута... Обаче е цифра :)

Съветвам те да пишеш на лични на DJ Tymbi, и да се разбереш с него да ти види колата и ще видиш края на проблемите си ;)

 

Благодаря ти! :) В неделя ще я мъчим за последно при настоящия майстор и ако не стане нищо, ще пиша на DJ Tymbi.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако смяташ, че майстора ти наистина я мъчи, по-добре си я прибери и я закарай при Пламен (дж-я)... Не е хубаво да пипа много, ако не е наясно какво прави, а съдейки по хипотезите му ми се струва, че не е много наясно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А има ли искра на свещите? Ходи ли бензин до дюзите? Така никой не може отгатна, само Пламен, като му я закараш! Има си диагностична апаратура, всичко.... Не губи време и отивай!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Моля за вашето мнение и съвети. Колата, /Colt 1,6 / 1996/ е в добро състояние и двигателят работи перфектно или по-скоро работеше. Вече не иска да запали. Отведох я на доктор, но още не са открили проблема. Проверен е датчик на Хол - всичко е наред. Имаше съмнение за проблеми с компютъра на колата, но пробвахме други два и положението е същото. Стартерът върти, но не пали. Най-новата версия е, че има проблеми с чипа в ключа.

 

Имал ли е някой от вас подобен проблем?

Има ли искра на свещите?

Ако има, има ли сигнал към дюзите?

Най първобитния начин да проверите дали мотора пали е да се сипе съвсем малко бензин в цилиндрите ( аз имам спец. шпрей )после да врътнете стартера да се види дали ще припали, ако припали, значи проблема го търсете по горивната система а това значи - гор. филтър, сонда на резервоара, бенз. помпа, дюзи и управлението на последните две............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има ли искра на свещите?

Ако има, има ли сигнал към дюзите?

Най първобитния начин да проверите дали мотора пали е да се сипе съвсем малко бензин в цилиндрите ( аз имам спец. шпрей )после да врътнете стартера да се види дали ще припали, ако припали, значи проблема го търсете по горивната система а това значи - гор. филтър, сонда на резервоара, бенз. помпа, дюзи и управлението на последните две............

 

Няма искра на свещите... само стартерът завърта и до там.

 

П.П. DJ Tymbi, ти в София ли си?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да в София е. Пиши му на лични, и му карай колата :)

А като дадеш на контакт, чек-енджин иконата светва и след няколко секунди трябва да угасне.... Угасва ли при теб? И кой модел ти е колт-а, че 96-та е прехода и може да е от двата (

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоци.... Любимата ми тема за комутатори и бубини...... Поне според мен проблемът ти е там. Установете кое от двете е, пробвайте в Ратола, макар че на мен ми казаха една цена...... Или ето тук:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...c=512&st=20

Фуго, на Сливница....

Е, успех, колежке! И все пак - закарай я при Пламен, там ще е в сигурни ръце!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви момчета! Ако не я оправят в неделя, ще се обадя на Пламен.

 

П.П. Компа се регистрира и след това иконата гасне.

Колата е с дата на производство 21.08.1996 - не знам към кои спада.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С прави или легнали стопове е? Виж тук :link: и кажи кой е модела :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Познат проблем за мен. Подобно нещо ми се случи м. Септември, но при мен заблудата дойде от това, че подаваше искра / макар и слаба/ и в крайна сметка се оказа изгоряла бобина. В една автоморга намерих цяло делко за 250 лв. и си реших проблема, иначе само бобина / чисто нова / е около 400 лв. стига да намериш. Успех с отстраняването на проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако колта и е 96+ и след като е 1.6, то тогава няма делко :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бобината е наред, проверяваха я. Според последната версия проблемът е по-ниското напрежение на захранването към компютъра. Обещаха ми днес да е готова и да си я взема, ако се случи, ще се похваля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така и не ни каза какъв ти е колта :) Погледни линка който ти дадох по-горе и сподели с нас. Най-добре ще направиш ако качиш снимки да му се порадваме ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aко ти трябват някакви части, то аз имам Колт за части.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...