Премини към съдържание

Митсубиши ли?


Препоръчано мнение

Този въпрос ми го задават почти всеки ден :( вече ми е омръзнало да обяснявам,че частите не са толокова скъпи и са еднакви с другите европейски марки возила и дума да не става,че се сменят крайно рядко!Ето оня ден една колежка в работата цял ден ми говори за някъв цитроен :mad: викам и аз- "я ела с мене да ти покажа нещо".Отиваме до моята кола и тя гледа като гръмната- била страхотна,бонбон била незнам си какво.Викам и - "Ела малко да покараш сега да ти стане ясно за какво става на въпрос!" :plane: слиза тя и ни ума ни дума :icon_doh: /само да ви кажа,че в момента кара форд фиеста :mad: / после цял следобяд ми говори как не била карала толкова хубава кола :mitsu-smiley: :plane:

Ама не била много наясно с марката Митсубиши! Ми то как да е наясно?!?В София има реклами на всичко , но не и на Митсубиши!!! Те хората как да знаят? Всеки ден карам в центъра и по цариградско - то са реклами на тойота,форд,ментос и бонбонки тик-так.....,но Митсубиши - нямаааа!!!

Вижте само в dir.bg как е представена марката и какво качество на снимките е сложено.... :mad: какво да говориме повече!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ти какво искаш,да станат колкото народните коли ли.Карам Мицубиши от 8 години и това е тръпката-да не си един от тях.А ако един ден наистина станат толкова много колкото ти се изка,признавам си с болка-минавам на СААБ или Субару :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ти какво искаш,да станат колкото народните коли ли.Карам Мицубиши от 8 години и това е тръпката-да не си един от тях.А ако един ден наистина станат толкова  много колкото ти се изка,признавам си с болка-минавам на СААБ или Субару :icon_hmm:

7126[/snapback]

 

Aз имах съвсем друго в предвид :icon_confused: не мисля ,че важното е да се прави впечатление с колата която караш.За мен това е излишно.Още повече, че в София се движат коли ,които стрват колкото цял един квартал! :icon_doh: просто ми прави впечатление ,че масово хората не знаят за любимата ни марка и ,че има много малко реклама/да не кажа-никъква/.По едно време имаше бордове на Ивет Лалова с Колт , но те изчезнаха много бързо.А какво стана с модела Галант?Къде е той?Най-добрата кола на Митсубиши къде е?

Май пак не можах да напиша точно това което мисля :icon_n_blusha: трудно е човек да си събере мислите за такава обширна тема :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво mitsu, че си пуснал такава хубава тема, аз също чувам този въпрос както теб поне 2 пъти в седмицата!

Хората не са чували за Мицубиши и това най-вече е лоша политика и реклама от страна на БАЛКАНСТАР.

Хора от БАЛКАНСТАР, ако четете това, моля Ви отделете малко средства за реклама, покажете на София че по билбордовете може да има и Автомобили, не само коли!

Не са чак толкова парите за една рекламна кампания, а те се връщат после многократно с продажбите!

Който се е качил на Мицубиши, а преди това е карал нещо друго, отзивите му са страшно позитивни, сред хората се е насадило и мнение, че авточастите са на космически цени... аз само четейки тук във форума виждам, че това не е така!

Като кажа на някой колко струва едно колтче в сравнение с друга марка от същата класа и никой не вярва :icon_doh: Цените не са по-високи, но качеството на читав автомобил е много по-високо от себеподобните му!

Няма да говоря повече ама някой трябва да им отвори очите на хората!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясен си пределно.От скоро ви чета и първо прегледах целият Ви форум-обичайната картинка-хората ви питат едни и същи глупости-за цени на резервни части,за евтини майстори,за АГУ за GD-I,за това,дали след 5 год.ще и вземе същите пари и т.н.Същите тези хора питат същото и другите клубове и накрая старото клише-купуват със ума си.Бъди сигурен,че твоята колежка са я съветвали сума ти *професори* :good: А че марката си е достатачно популярна,мисля,че спор няма.Ивет Лалова да се появи на билбордовете чак когато хората/и аз и ти/започнат да обикалят шоурумовете,а не битаците.В една анкета на automobili.info ми прави впечатление,че почти всеки си къса задника да си хвали колата,а на последния въпрос за бъдеща кола ,всички ще сменят марката.

За Галанта БОСА беше изчислил някъде,че митото за 2 000куб.беше ако не се лъжа към 4500лв.От лични наблюдения знам,че когато някой задели 20-на бона за кола си купува Мерцедес :icon_clap: Мисля,че спор няма. Така е в България за съжеление. Хайде :icon_cheers:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясен си пределно.От скоро ви чета и първо прегледах целият Ви форум-обичайната картинка-хората ви питат едни и същи глупости-за цени на резервни части,за евтини майстори,за АГУ за GD-I,за това,дали след 5 год.ще и вземе същите пари и т.н.Същите тези хора питат същото и другите клубове и накрая  старото клише-купуват със ума си.Бъди сигурен,че твоята колежка са я съветвали сума ти *професори* :good: А че марката си е достатачно популярна,мисля,че спор няма.Ивет Лалова да се появи на билбордовете чак когато хората/и аз и ти/започнат да обикалят шоурумовете,а не битаците.В една анкета на automobili.info ми прави впечатление,че почти всеки си къса задника да си хвали колата,а на последния въпрос за бъдеща кола ,всички ще сменят марката.

За Галанта БОСА беше изчислил някъде,че митото за 2 000куб.беше ако не се лъжа към 4500лв.От лични наблюдения знам,че когато някой задели 20-на бона за кола си купува Мерцедес :icon_clap:  Мисля,че спор няма.                                             Така е в България за съжеление. Хайде  :icon_cheers:

7135[/snapback]

 

Защо мислиш ,че хората питат глупости?Според мен питат много важни неща,защото Митсубиши си има много специфичности и хората просто не знаят и имат много въпроси , на които им се отговаря компетентно с много снимки ,статии и техническа литература.Само за сравнение влез по другите форуми да ти стане ясно за какви смехории и глупости си говорят,а тук нещата са коренно различни - уверявам те в това , поне влизам и в много други форуми, та затова така мисля.А моята колежка ми показа цитрона- ми той на нищо не ми аза :mad: а за механика и изпълнение просто да не говорим!Относно това дали ако имам 20 хил лева ще си купя друга кола освен Митсубиши.Аз никога няма да си купя треваилния и грозен Мерцедес.Пример - погледни снимките!Ти какво ще си избереш за едни и същи пари.Едното което прилича на танк от втората световна и е с 10 години по-стар с вечно развалящи се електроники и помпи, или Галант-за познавачите-безупречна японска механика?

post-45-1121606527.jpg

post-45-1121606540.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че всяка сериозна фирма прави реклама и тя е задължителен компонент за нейното развитие. Ще ви споделя нещо, което четох в едно списание и което ми направи много силно впечатление. :icon_doh: Големите корпорации постепенно осъзнават факта, че извън техните структури има интелектуален потенциал и хора, които мислят различно и новаторски. :icon_n_smartass: Автомобилни производители като Mercedes Benz, Peugot, Mazda поканиха да работят по актуалните рекламни кампании собственици на техните марки, като най-добрите проекти ще бъдат използвани в тях. Надявам се , че :mitsu-smiley: нашата любима фирма също ще се впише в този световен феномен, който вече е факт. Все пак за да си купиш :mitsu-smiley: :plane: :first: нали трябва да знаеш за него. Как да стане това като у нас няма никъде реклами :icon_hmm: ..... просто необяснимо и невероятно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз със сиггурност ще си взема пак :mitsu-smiley: ама защото съм един от Вас-за другите,дето постоянно сменят марките не знам.А относно алтернативната реклама,хората от Балкан Стар трябва да разберат,че Big Boss-а за Мицубиши е нещо като Дучето за ЦСКА-то/sorry Boss-нищо лично/ :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

big gun, в този си вид в който виждаш нещата има и доста хора които са направили и правят за самият форум. За което използвам случая да им БЛАГОДАРЯ :icon_thumbup:

Но да не се отколоняваме от темата, защото е много интересна :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На хората от форума и аз искренно благодаря :good: ,това е най-истинската реклама на  :mitsu-smiley: Според мен билбордовете са за богаташите  :icon_clap:

7149[/snapback]

 

:icon_clap: :icon_clap: :icon_clap: :icon_clap: :icon_clap: :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Между другото,къде човек може да намери и да закупи евентуално тениски,шапки,календари и разни други сувенири с емблемата на :mitsu-smiley: .Например,всички тези работи за ФЕРАРИ ги има в ШЕЛ.Някой да има идея.Или защо не влезете във връзка с Ратола или Балкан Стар да осигуряват такива неща поне за членовете на фен клуба/а може би го правят/

И още, не би ли било добре некой от отдел*сервиз* на споменатите официални вносители да следи форума и да взема професионално отношение когато става въпрос за аналози,цени,доставки и т.н. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Между другото,къде човек може да намери и да закупи евентуално тениски,шапки,календари и разни други сувенири с емблемата на  :mitsu-smiley: .Например,всички тези работи за ФЕРАРИ ги има в ШЕЛ.Някой да има идея.Или защо  не влезете във връзка с Ратола или Балкан Стар да осигуряват такива неща поне за членовете на фен клуба/а може би го правят/

И още, не би ли било добре некой от отдел*сервиз* на споменатите официални вносители да следи форума и да взема професионално отношение когато става въпрос за аналози,цени,доставки и т.н. :icon_hmm:

7161[/snapback]

 

Балкан Стар винаги са ни подкрепяли, Ратола също. Идвали са на наши срещи и са раздавали всякъкви рекламни материали :good:

От септември ще има пълни екстри за членовете на клуба (само който е член).

Нека да не изпреварваме събитията.

Имаме изработени тениски на клуба, шапки, също така и стикери. Освен това на всеки член има клубна визитка с печат на клуба за намаление в магазин "Автогарант" :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На хората от форума и аз искренно благодаря :good: ,това е най-истинската реклама на  :mitsu-smiley: Според мен билбордовете са за богаташите  :icon_clap:

7149[/snapback]

 

Ееее човеко не си много прав билбордовете не са само за богаташите :icon_box: само богаташите ли пият Coca Cola и смучат Mentos?Само ще ти кажа ,че днес съм минал над 100 км в София и потвърждавам думите си ,че Митсубиши просто не присъстват като реклама никъде! Все едно сме на луната.Някой чул ли е по радиото реклама на Митсубиши?Аз всекидневно чувам на другите марки автомобили. А по телевизията?Дори и Субару имат реклама!!!Само ще ти кажа ,че от години френските коли са най-големите боклуци на пазара и това го знаят всички, а по продажби са N1 :shock: как мислиш става това :shock: отговора е успешна реклама тактика!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

mitsu е прав в това което казва!

Аз няма да съм толкова краен, но съм убеден, че мицубиши е много по-добра от тях! :good:

Фактите говорят...

Вижте и статистиката от изложението което беше в IEC миналия месец

1.Peugeot - 310 продадени автомобили на автоизложението

2.Тoyota - 209

3.VW - 154

4.Citroen - 150

. . .

. . .

. . .

17.Mitsubishi - 30

. . .

. . .

24.Mini - 6

 

На първо място са Пежо, а защо ли е така...?

Ами много добре знаете как като излезе новото Пежо 407 каква рекламна кампания получи по всички възможни медии и нормално хората като им покажеш нещо те да проявят интерес и да го потърсят... Като им омаеш очите с тест драйв и още малко приказки и хората налитат, виждате как!

Вижда се, че Тойота е на 2-ро място, пак благодарение на безупречната рекламна кампания и добрите лизингови условия!

За колите няма да говоря, не са обект на този форум!

Мицубиши е на 17 място от 24 участници дадени в извадката!

Какво да ви кажа, освен и факта, че когато на изложението отиде Биг Босса с още няколко колеги на изложението и EVO-то беше отворено и вдигнат капака му, целият салон се събра пред щанда на Мицубиши!

Изводът...!

Няма да го правя аз... нека всеки сам си го направи

Та Мицубиши няма и една реклама за престиж, било то лого или web адрес!

Аз видях новият колт тук във форума от снимките на тест драйва...

Как искате този автомобил да бъде потърсен от масовият потребител...

а съм сравнявал характеристиките му и цената и искам да ви кажа, че са доста добри спрямо много от колите предложени в неговият клас.

Малко по-активна рекламна кампания е необходима! :icon_thumbup:

:icon_rock: :icon_rock: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може и да сте прави.Май скоро четох някъде,че най-продаваната кола в долния сигмент на средния клас в Росия,била Мицубиши Каризма. :icon_clap: Явно тамощната *Ратола*си върши работата :icon_clap:

Ами хайде тогава да им дадем акъл :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може и да сте прави.Май скоро четох някъде,че най-продаваната кола в долния сигмент на средния клас в Росия,била Мицубиши Каризма. :icon_clap: Явно тамощната *Ратола*си върши работата :icon_clap:

Ами хайде тогава да им дадем акъл :icon_doh:

7171[/snapback]

 

Знаят руснаците какво да купуват!!!

:first: :mitsu-smiley: :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..............зад твърдението на Mitsu заставам и аз, просто няма реклама........... :( а щом Балкан стар и Ратола не си вършат работата, дайте ние да им е свършим.......... :D :icon_thumbup:

Иначе за продажбите не знам кои са най-напред, обаче за сервизите - знам кои са най "напред" .............в сервизите на София франс ауто има работа за целия китайски народ......... :mad: защо ли е така :D :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Верно,за сервизите е така.

Но мисля,че в Балкан Стар тъпите шваби ги карат да рекламират само техната си марка-Мерцедеса.А за нас -нищо. :icon_box: От друга страна,щом Ратола успява да продаде най-много *Рекстани* в класа си,за джип,който нада ли някой в Европа е чувал,значи там си разбират от работата и знаят как се работи. :icon_clap: ШВАБИТЕ,те са виновни :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Верно,за сервизите е така.

    Но мисля,че в Балкан Стар тъпите шваби ги карат да рекламират само техната си марка-Мерцедеса.А за нас -нищо. :icon_box:    От друга страна,щом Ратола успява да продаде най-много *Рекстани* в класа си,за джип,който нада ли някой в Европа е чувал,значи там си разбират от работата и знаят как се работи. :icon_clap:                ШВАБИТЕ,те са виновни :icon_box:

7183[/snapback]

 

Имам малко повечко свободно време тая сутрин и се поразрових в руските сайтове да се информирам за какво става на въпрос.И какво мислиш открих?

Официалният дистрибутор в Русия на Митцубиши се казва "Рольф", които внасят още Hyundai, Ford, Mazda, Audi и Volvo :o :icon_doh: само за половин година са продали над 50 хиляди коли! От които 24 хил. 726 автомобила се падат на Митсубиши :icon_doh: за разлика от миналата година резултатите са двойни:

Об этом сообщает пресс-служба компании "Рольф", являющейся официальным дистрибутором Mitsubishi Motors на территории России.

За указанный период через сеть официальных дилеров было реализовано 16.519 автомобилей Mitsubishi Lancer (в 2,4 раза больше к 2004 г.), 1.723 автомобиля Mitsubishi Colt, 499 автомобилей Mitsubishi Space Star (-45,3), 327 автомобилей Mitsubishi Grandis (в 3,7 раза больше), 972 внедорожника Mitsubishi Pajero Pinin (+48,8%), 1.803 кроссовера Mitsubishi Outlander (+20,6%), 1.109 внедорожников Mitsubishi Pajero Sport (+48,6%), 1.101 внедорожник Mitsubishi Pajero (+37,4%), 576 пикапов Mitsubishi L200 (больше в 2,6 раза), 97 спортседанов Mitsubishi Lancer Evo VIII.  (Источник: www.rolf.ru)

Освен това миналия месец са продали в Русия 100 хилядния си автомобил Митсубиши :o , но най-любопитното е ,че използват много облекчени лизингови схеми и цяла Москва е затрупана с реклами на Митсубиши и се раздават награди и се разиграват томболи.

И за десерт миналия месец е било организирано празник на Митсубиши :

19 июня в Лужниках "Рольф Холдинг", российский дистрибутор Mitsubishi Motors, совместно с дилерскими центрами розничного подразделения группы компаний "Рольф" провели 7-й традиционный "Праздник Mitsubishi".

Несмотря на неблагоприятные прогнозы погоды, день выдался солнечным и теплым. В общей сложности праздник посетило более 1000 человек. На территории парка школой искусства вождения Driving Art были подготовлены трассы, на которых гости имели возможность протестировать все легковые и внедорожные автомобили Mitsubishi представленные на российском рынке, включая и последнюю новинку - Pajero eXclusive.

Изюминкой программы стало "гоночное такси" на легендарном спорткаре Lancer Evolution VIII. "Таксисты", в качестве которых выступали профессиональные инструкторы школы, катали желающих по отдельной извилистой трассе, напоминавшей настоящий гоночный спецучасток. Дух захватывало даже у тех, кто наблюдал со стороны, не говоря уже о гостях, решившихся переступить порог автомобиля и пристегнуться ремнем в спортивных креслах RECARO. Гости, не имевшие водительского удостоверения, тоже могли протестировать автомобили Mitsubishi, уменьшенные по сравнению с настоящими в 10 раз.  (Источник: www.rolf.ru)

 

Еми ще продават-няма как да не продават при това положение.Има и още материали,но ще ги пейстна после за да не прекалявам с цитатите на друг език /извинявам се на модератора за което :icon_confused: /.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.................Какво трябва да се направи, за да станеш официален дистрибутор.......... :D :icon_thumbup: :first: естествено на :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ди Джей в сервизите на Пежо имат много работа по понятни прични.

Първо добра рекламна кампания да си продават дефектните коли ,и второ същите тези коли отиват за смяна в сервизите.Нали знаеш ,че гаранцията не покрива развалената част.Така сега изтеглят модела 407 защото е пълен с дефекти.Много важно като в общ план са продавали по 47 пежа към 1 Митсубиши на ден :icon_hammering:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз като mitsu, имах подобна случка. Една вечер закарах(само я закарах де :icon_angel: ) колежката до тях. Тя се качва в мицана, возим се,лафим си и по едно време тя ме пита к'во ти е Митсубишито ,че не го видях(малко се зачудих , че ме пита за модела). Викам и галант, а тя по-точно. Аз ми 2000 куб.................и още не съм се доизказал и мацката продължава...........пълна инжекция GLSi. :icon_doh: И от дума на дума разбрах, че баща и дълги години бил фен на :mitsu-smiley: ,дори и сега имал два джипа Pajero. Така, че има и много хора,които се наясно и знаят за какви коли става въпрос.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...