Премини към съдържание

Колеги помогнете ми при избора на ГАЛАНТ


svetoslavned

Препоръчано мнение

Колеги харесал съм си :mitsu-smiley: Галант като вариант за следващата ми кола, може ли малко помощ при избора на моторите спрял съм се на вариантите 2.0/16в; 2,4; 2,5; 1,9 Дизел всички модели са 99-2000г. Карал съм Галант 93г 2000i с мотор 4G63, но сега са се навъдили доста по-съвременни двигатели и избора ми ще е труден... Ако може и някакво инфо за слабите места какво да гледам при избора. Предварително БЛАГОДАРЯ :icon_thumbup::mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След година и нещо каране на Галант ЕА2А, 4G63 двигател, 99г. мога да кажа, че сумарно и накратко проблемите са:

 

- криви спирачни дискове;

- ръжда на задните калници;

- лоша връзка/студена спойка на часовника на таблото; :)

 

Всичко друго зависи от самия автомобил. Аз смених допълнително съединител, маслени сегменти и неща по окачването след придобивката. Това за мен е профилактика. Приятно съм изненадан от евтината поддръжка (спрямо старата ми Toyota).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

4Г63 си е супер двигател! Аз бих се спрял на него. Не е толкова скъп за поддръжка, не прави проблеми!

2,4 мисля, че е ГДИ, с което трябва да се запознаеш. Има доста писано по темата, ползвай търсачката.

2,5 е мечтата на всеки тук, 163 к.с. (не акцизен), много добър двигател, но с около 30% по-скъп за поддръжка. А и всеки не бива да го пипа, че не му разбират много хора.

За дизела не мога да кажа нищо

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги харесал съм си :mitsu-smiley: Галант като вариант за следващата ми кола, може ли малко помощ при избора на моторите спрял съм се на вариантите 2.0/16в; 2,4; 2,5; 1,9 Дизел всички модели са 99-2000г. Карал съм Галант 93г 2000i с мотор 4G63, но сега са се навъдили доста по-съвременни двигатели и избора ми ще е труден... Ако може и някакво инфо за слабите места какво да гледам при избора. Предварително БЛАГОДАРЯ :icon_thumbup::mitsu-smiley:
Който и да вземеш, няма да сбъркаш..... Особено 1.9-дизела..... :o Със тоя 2000-кубиков мотор, направо е разкошен...... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Който и да вземеш, няма да сбъркаш.....Особено 1.9-дизела..... :o .....Със тоя 2000-кубиков мотор, направо е разкошен...... :icon_thumbup:

Няма 1.9 дизел Галант............. има 2.0 TDI 4D68T 90 коня, но много добър мотор.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Личните ми впечатления са:

 

2.0 ТД - Непретенциозен и здрав двигател - прилично върви за 90-те си коня. Разхода е прекрасен - 6/100 извънградско, 8/100 софийско.

 

2.5 - Добра динамика и еластичност. Разход - последно засичане 7,3/100 извънградско, на автопилот и с не повече от 120км/ч.

 

Към списъка с недостатъците мога да прибавя и тракащи повдигачи на бензиновите двигатели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...